Deníky tesané do kamene

od:

Deníky tesané do kamene

Román je fiktivním životopisem americké ženy v průběhu 20.století, který zachycuje mnoho rovin, úhlů a pohledů na její život. Život hlavní hrdinky románu Daisy Goodwillové se odvíjí jednak z roviny jejího vlastního pohledu, jednak jej sledujeme očima jejích přátel, partnerů i dětí. Román je ságou typické americké rodiny, vzešl... celý text

Román je fiktivním životopisem americké ženy v průběhu 20.století, který zachycuje mnoho rovin, úhlů a pohledů na její život.

Život hlavní hrdinky románu Daisy Goodwillové se odvíjí jednak z roviny jejího vlastního pohledu, jednak jej sledujeme očima jejích přátel, partnerů i dětí. Román je ságou typické americké rodiny, vzešlé z chudých přistěhovalců, kteří se v průběhu let vypracovali v úspěšné a vážené občany, je vyprávěním o obyčejných strastech života, které se přetaví do poklidné moudrosti vysokého věku hrdinky. S jemnou ironií, obrovskou moudrostí, se vší tragikou i humorem před námi autorka rozvíjí obrazy a děje plné barev, vůní a prchavých záchvěvů dávno zapomenutých vzpomínek.

zdroj: mlp.cz méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45344/deniky-tesane-do-kamene-45344.jpg 3.78
Originální název:

The Stone Diaries

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Columbus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
zdenaR
12. června

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy - mile mě překvapila - doporučuji.

bookworm007
19. března

Na knížku jsem narazila úplnou náhodou, díky čtenářské výzvě. Až na některé pasáže, které si mi četly hůře na mě knížka udělala dobrý dojem. Byla čtivá i zajímavě pojatá.


Štítky

Pulitzerova cena

Autor a jeho další knihy

Carol Shields

Carol Shields
kanadská, 1935 - 2003

  • Deníky tesané do kamene (1993)
  • Ledaže (2002)

Uživatelé mají knihu

v Přečtených9x
v Čtenářské výzvě4x
v Knihotéce6x
v Chystám se číst12x