bookcase bookcase komentáře u knih

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Dobře napsáno, zaujal mě styl autorky i samotný příběh.

27.03.2024 4 z 5

Volyňská rapsodie Volyňská rapsodie Anna Strnadová

Silný příběh, jednu část jsem vydýchávala těžce. Hrdinové neměli jednoduchý život, my se máme opravdu moc dobře.

24.03.2024 5 z 5

Smrtící terapie Smrtící terapie Sarah Pekkanen

Za mě povedené, vůbec jsem netušila, jak se to vyvrbí. Napínavé.

23.03.2024 4 z 5

Vždycky je to Georgie Vždycky je to Georgie Kate Clayborn

Příjemná pohodovka. Sice předvídatelná, ale tak to u podobného typu knížek bývá vždycky.

22.03.2024 4 z 5

Muž, který si pletl manželku s kloboukem Muž, který si pletl manželku s kloboukem Oliver Sacks

Nejsou to takové lecjaké povídky, mají přesah a zavednou vás do fascinujícího světa neuropsychologie. Nečtou se úplně snadno, ale přinášejí spoustu zajímavých informací o nemocech a jejich různých projevech.

21.03.2024 4 z 5

Olívie / Olívie a On Olívie / Olívie a On Táňa Keleová-Vasilková

Typická keleovka, nic, co bych nečekala. Potřebovala jsem lehčí četbu a tu jsem dostala, opět plná jídla :))). Líbil se mi konec, konečně takový netuctový, neodplouvalo se na růžovém obláčku. :)

19.03.2024 4 z 5

Krev, monstra a cukroví Krev, monstra a cukroví * antologie

Husté, krutopřísné, bavilo, na jaře vánočně naladilo :)

12.03.2024 4 z 5

Pojízdná čajovna splněných snů Pojízdná čajovna splněných snů Rebecca Raisin

Tak tento příběh se mi líbil ještě víc, než předchozí Kouzelná Paříž, úplně nejvíc bylo míchání čajových směsí, to je zase něco nového.

09.03.2024 4 z 5

Božská tajemství Jajanek Božská tajemství Jajanek Rebecca Wells

Krásný, vrstevnatý příběh o matkách a dcerách, o lásce, přátelství a o tom, jak nás někdy mohou dohnat démoni, které v sobě máme. Vůbec nechápu, jak mi mohla před lety uniknout.

06.03.2024 5 z 5

Adelaide Adelaide Genevieve Wheeler

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na neobvyklý styl textu (přímá řeč kurzívou), ale pak jsem do toho vpadla rovnýma nohama a dostalo mě to. Adelaide jsem si oblíbila, jistou postavu bych nakopala do... Příběh se mi dostal pod kůži.

05.03.2024 5 z 5

Labutí dům Labutí dům Daniela Krolupperová

Nádherná knížka, nejen pro děti. Užila jsem si ji i já, miluju období 20 - 40. let minulého století. Děti si v ní najdou poselství, že sny se mají plnit. Já jako "správný dospělý" jsem už v tomto příběhu přemýšlela dopředu, co je za pár let čeká...

03.03.2024 5 z 5

Trýzeň a touha Trýzeň a touha Meg Mason

Tohle mě dostalo! Musela jsem číst a číst, skvělé, hořkosladké, tragikomické i dojemné.

03.03.2024 5 z 5

Kdo seje do sněhu Kdo seje do sněhu Tina Harnesk

Milý, klidný příběh, trochu smutný, se zajímavým námětem. I když pointu vytušíte, přesto si ho díky sympatickým postavám užijete.

02.03.2024 4 z 5

Letní sestry Letní sestry Monika Peetz

Bouřlivé i lehce ospalé, hodně pocitové, taková rodiná vztahovka, v níž se určitě najde spousta lidí. Autorku mám ráda, sedlo mi to. Bonus - divoké Severní moře.

01.03.2024 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Posloucháno jako audio, paní Zawadská je top a dala tomu to správné kouzlo a kus Evelyniny osobnosti. Příběh se mi líbil, taky jsem měla nutkání hledat si info o hlavní hrdince na netu, stejně jako o jejích filmech, natolik je to sugestivní.

29.02.2024 4 z 5

Jediný okamžik Jediný okamžik Linda Green

Jo, hodně to hrálo na city, ale tak nějak hezky a dojemně. Finn je báječný kluk.

27.02.2024 5 z 5

Připoutaná Připoutaná Adele Parks

Za mě povedené, napínavé a čtivé. Dobrá zápletka i vyústění.

25.02.2024 4 z 5

Jantarové slzy Jantarové slzy Sofía Segovia

Drsné, syrové, úžasné. Příběh rodin, které se ocitly ve válečné vřavě, aniž by chtěly. Toužili po jednom jediném - poklidném rodinném životě. A taky udělali jednu chybu - uvěřili Hitlerovi.

24.02.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Já jsem byla spokojená, tohle je Liane, jakou mám ráda - trocha tajemství, trocha psychologie i napětí. Líbilo se mi střídání časových rovin, vždycky to skončilo v nejnapínavějším. Pomalé tempo nevadilo, naopak, přispělo k tomu, že jsem chtěla pokračovat a vědět, co se vlastně stalo. Konec nutí k zamyšlení, rodinné vztahy jsou náročné.
Jen teda - Ikar opět „nezklamal“, tolik pravopisných chyb, to byl masakr, shoda podmětu s přísudkem redaktorovi nic neříká? Ostuda!

21.02.2024 5 z 5

Ibka Ibka Petra Braunová

Výborné to bylo, trochu smutné, příbuzné si člověk /někdy bohužel/ vybrat nemůže. Docela by mě zajímaly i osudy Petřiných rodičů, i oni by si zasloužili vlastní příběh.

17.02.2024 5 z 5