bookcase bookcase komentáře u knih

Příběh TY a JÁ Příběh TY a JÁ Petra Langová

Ale jo.....letní odpoledne, kafe, knížka..přesně pro tyhle chvíle je tento románek jako stvořený.

25.08.2011 3 z 5

Příliš krátké známosti Příliš krátké známosti Pavel Jansa

Styl tohoto spisovatele mě nějak nevzal, knihu jsem spíš prolítla než pořádně přečetla.

25.08.2011 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Moje první setkání s Harrym Holem, kterého si, nevím proč, představuju jako Gordona Ramsaye. Výborné a napínavé.

Tváří ke slunci Tváří ke slunci Milena Cajthamlová

Opět jeden z moderních českých románků, který jsem přelouskala za odpoledne, když jsem si chtěla odpočinout.

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Mimořádně napínavé a čtivé, děj má švih a spád až do poslední stránky.

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Jak už je psáno v anotaci, příběh je přesně takový, jaký čtenáři očekávají. Jinak by to asi nebylo ono. Parádní čtení.

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Opět minulé časy a současnost, čarodějnice, bylinky, malé útulné domky a překrásné prostředí anglického venkova. Miluju ji!!!

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Klasická Erskinová - současnost X minulost, tajemno X napětí. Četla se výborně.

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Skvělý námět, ale otřesný český překlad, který bil do uší a kazil dojem z jinak výborného románu.

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Trochu z jiného soudku - místo starého Albionu Egypt, ale i tak zajímavý román.

Dcery ohně Dcery ohně Barbara Erskine

Opět skvělý román. I když autorka ve všech svých románech využívá prolínání časových rovin, takže jsou její knihy, dá se říct "na jedno brdo", každá má svůj půvab a je svým způsobem jedinečná.

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Keltové - mé oblíbené téma, které autorka skvěle zpracovala v tomto románu. Napínavé a tajemné čtení.

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Ponurá, ale přesto nádherná Anglie, čarodějky, magie...výborně zpracované téma. Paní historička umí :).

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Po dlouhé době stará dobrá Erskinová, která se četla sama. Děj je napínavý, nechybí tajemno a prolínání časových rovin, ze kterých autorka ve svém díle těží.

Dlouhán odnaproti Dlouhán odnaproti Táňa Kubátová

Pohodové nenároční čtení na dovolenou či relax.

25.08.2011 4 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Klasika klasická - milé, hřejivé, humorné, laskavé...kdo četl, ví, kdo ne - stačí otevřít knihu a nechat se přenést do staré dobré Anglie.

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Typická Lisa Jackson. Napětí a tajemno v jednom. Jen konec mi už přišel zdlouhavý :).

Myslím, že tě miluju Myslím, že tě miluju Allison Pearson

Autorka napsala tento román na základě svého rozhovoru s opravdovým Davidem Cassidym, který ve své době ovládl hitparády i srdce nadšených fanynek. Děj čtenáře vtáhne ihned, má pocit, jako by v sedmdesátých letech opravdu byl :).

Vůně karamelek Vůně karamelek Mária Hamzová

Román ve stylu T. Keleové - Vasilkové, který je výborný na odreagování, když nechcete číst nic náročného.

25.08.2011 2 z 5

Prozrazení Prozrazení Sam Hayes

Skvělý psychothriller, který mě dostal do kolen. I když jsem už v poslední třetině věděla, jak to asi bylo, přece jen na mě čekal překvapivý a šokující závěr.