Bobina74 Bobina74 komentáře u knih

Oko za oko Oko za oko Laura Griffin

Přesně dávkovaný mix detektivky a romantiky je natolik přesný, že nelze říct, která linka převládá. Na chvíli se ocitnete v detektivním thrilleru a hned nato jste hozeni rovnýma nohama do románu pro ženy. Navíc konec knihy je jedno velké finále plné dramatických okolností, které doslova zhltnete na posezení. Hodně příjemné čtení. Více v recenzi od Kniha za knihou.

24.11.2019 5 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Příběh je rozhodně čtivý, napsán je s lehkostí a budete ho mít přečtený za chvíli, protože se od knihy zkrátka neodtrhnete. Žádná hluchá místa, tempo románu vás žene neúprosně ke svému konci. Pro všechny kdo můžou plnou náruč romantiky, slastného očekávání, vzrušení i trochu té erotiky je kniha PS: Chybíš mi jasnou volbou. Více v recenzi od Kniha za knihou.

24.11.2019 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Příběh se rozjíždí plynule a napětí je dávkováno postupně, aby se docílilo konečného „whau“ efektu, který se opravdu dostavil. Čím víc stránek máte přečteno, tím větší máte pocit, že v této rodině není tak úplně všechno v pořádku a nakonec vás stihne taková „schíza“, že přestanete věřit úplně všem. Více v recenzi od Kniha za knihou.

02.11.2019 4 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Působivý, historický román, který mě oslnil svou hloubkou, napětím i dojemností. Autorka zvolila velmi živou formu svého vyprávění a vy se tak velmi rychle ponoříte do děje, který vás uchvátí. Více v recenzi od Kniha za knihou.

02.11.2019 5 z 5

Narušení Narušení Susanna Kaysen

Tento útlý, komorní román je příběhem mladé dívky, který vám dá nahlédnout do nitra člověka, jehož život je ovládán diagnózou hraniční porucha osobnosti, ale při bližším poznáním si vlastně tak nejste úplně jisti, zda podobnými, přídavnými neduhy (nejistota, pochyby, volba přátel…) tak trochu netrpí většina z nás. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

26.10.2019 4 z 5

Falešná guvernantka Falešná guvernantka Barbara Cartland

Krátký románek na jedno odpoledne si na nic nehraje a je přesně tím, čím se prezentují knihy Barbary Cartland. Pokud máte rádi romantické příběhy plné vášně, lásky i zloby, směle sáhněte po této tenké knize, která vám splní přesně to, co od ní očekáváte. Více v recenzi od Kniha za knihou.

23.10.2019 3 z 5

Léčka Léčka Louis L'Amour

Jednoduše vystavěný příběh, který se odehrává v několika málo dnech, je nenáročným románem, který vás neochudí o ojedinělou atmosféru Západu. Zápletka nepostrádá napětí ani drsné rvačky a je ozdobena romantikou, která je ale jenom lehce naznačena. Což mě trochu mrzelo, vůbec by mi nevadilo, pokud by se hlavní protagonisté zapletli o trochu více ;-). Více v recenzi od Kniha za knihou.

20.10.2019 3 z 5

Madony z Leningradu Madony z Leningradu Debra Dean

Ačkoli celý příběh plyne pomalým tempem a rozhodně se nejedná o „výbušné“ dílo plné akcí a dravosti, přesto ve vás zanechá svou stopu. Dojemný, laskavý román nejen o válce, ale hlavně o nevratné změně v duši nejbližší osoby, která se vám pomalu ztrácí před očima do svého vlastního světa, kam za ní už nemůžete. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

20.10.2019 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Tak fajn, našla jsem si novou detektivní sérii, od které asi budu muset mít všechny její díly ;-). První díl s názvem V MYSLI VRAHA bylo skvostné čtení a její dva hlavní vyšetřovatele jsem si oblíbila na první dobrou. Doporučuji!!! Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

20.10.2019 5 z 5

Nefritové slzy Nefritové slzy Laura Walden

Román Nefritové slzy v sobě ukrývá romantický příběh, ve kterém se střídá napětí, láska, tajemství i zločin. Laura Walden umí všechny tyto přísady namíchat ve správném poměru a udržovat své čtenáře v pohotovosti celou četbu. Budete rozplétat složité vztahy v rodině napříč několika generacemi a právě tento román vás utvrdí v přesvědčení, že některá rodinná stigmata se dědí stále dál a dál, dokud nedojde k jejich narušení a vysvětlení. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

20.10.2019 4 z 5

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Kniha POVOLENÉ ZTRÁTY je aktuální i děsivá zároveň a já začínám čím dál víc přicházet na chuť této autorce, která dokáže své čtenáře zaujmout od první stránky. Příběh několika lidí, kteří se báli, že zemřou dřív, než začnou skutečně žít… Více v recenzi od Kniha za knihou.

13.10.2019 4 z 5

Poslední prázdniny Poslední prázdniny Jan Cimický

Skvěle vystavěný příběh kluků na prahu dospělosti je ozdoben lehkým, nenásilným humorem a celé vyprávění je zasazeno do politického podtónu klubajícího se Pražského jara. Já si knihu skvěle užila. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

21.09.2019 4 z 5

Sbohem, Paříži Sbohem, Paříži Anstey Harris

Román SBOHEM, PAŘÍŽI je melancholicky láskyplný příběh, který vás bude unášet na sytých, barevných tónech hudby. Někdy prostě musíte padnout na úplné dno, abyste zase ucítili pevnou půdu pod nohama, od které se můžete odrazit vzhůru. A Paříž? Ta ví o lásce víc než jakékoli jiné město na světě. Více v recenzích od Kniha za knihou ;-).

18.09.2019 5 z 5

Láska na Korfu Láska na Korfu Mandy Baggot

No, proč ne? Vraťte se do léta a zažijte řecký románek plný sluníčka, moře a lásky. Na dovolenou určitě přibalte s sebou ;-).

15.09.2019 3 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

No, proč ne? Přečteno za jeden den, takže čtivost zaručena :-).

11.09.2019 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

František Niedl je muž mnoha tváří. Tento spisovatel ať sáhne do jakéhokoli žánru, vždy je to skvělé čtení. Tentokrát jsem se neskutečně bavila ironickým humorem a už se těším na další pokračování. Prostě super.

04.09.2019 5 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Nenechte se odradit začátkem příběhu, protože kniha se vám odvděčí úžasným, lidským příběhem, který si zamilujete. Moc hezké čtení.

01.09.2019 4 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Tak tohle byla vyloženě lahůdka. Román založen na reálných podkladech a neuvěřitelně čtivý příběh. Výborné.

01.09.2019 5 z 5

Pán půlnoci Pán půlnoci Jo Beverley

Opět krásná práce od Jo Beverley, i když minulý díl se mi líbil o fousíček víc. Historická, romantická knížka, která vám zpříjemní den. Spokojenost.

15.08.2019 4 z 5

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Za mě spokojenost, hygge až tak úplně nemusím a tady byl tento styl podán velmi přijatelnou formou a doplněn humorem, což kvituji.

15.08.2019 4 z 5