Léčka

Léčka https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415746/bmid_lecka-iGL-415746.jpg 4 17 4

Kdysi spojovala Kilrona a Paddocka láska k jedné ženě, teď je spojuje vyhnanství na Divokém západě a každodenní bitva o život svůj i těch, které přísahali ochránit. Zatímco Paddock táhne do boje proti nepříteli, Kilrone střeží ve městě ženy a děti. A ještě než nastane soumrak, padnou do pasti…

Turlogh
26.08.2022 5 z 5

Skvělý western o drsném a odvážném chlapíkovi, který zachrání lidi v pevnosti, vyřídí hlavního záporáka a ještě najde kus lidského štěstí. howgh.

Luigi1
12.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Opět mě Ĺ Amour nesklamal.Velice pěkně podaný příběh dvou kamarádů,kteři měli rádi jednu dívku Denisu s tím,že Barney Kilron se vrátil k toulavému životu a Denisu Paddockovou,která se vdala za Franka Bella Paddocka a odešla s ním do pouště na vojenskou posádku,opustil ji.Osud tomu chtěl a tito tři se opět sešli na této posádce,když Barney přijel varovat velitele,že se chystá Divoký pes(jméno náčelníka Sionxů)přepadnot základnu a chystá léčku s pomocí Paiutů.Paddok mu nevěřil.Léčka byla založena na tom aby oddíly opustili základnu a oslabenou tvrz přepednout.Jednu četu zmasakroval.Napínavé.Doporučuji.

soupik2012
09.01.2020 5 z 5

Odskočila jsem si k žánru, který běžně neposlouchám a byla to opravdu šťastná volba. Kniha nepostrádá nic, co by měl správný western obsahovat. Dobrodružné napětí. Drsného klaďase, který neváhá nasazovat vlastní život pro lidskou spravedlnost a ochranu žen. Spoustu indiánů a bělošského padoucha. Příběh je předvídatelný, ale samotný závěr by uhádnul asi jenom málo kdo. Mě to tedy zaskočilo, překvapilo a možná i trochu zklamalo. Audioknihu tentokrát doporučit nemohu. Pan Jan Přeučil si četbu knihy plete s divadelním vystoupením.

Bobina74
20.10.2019 3 z 5

Jednoduše vystavěný příběh, který se odehrává v několika málo dnech, je nenáročným románem, který vás neochudí o ojedinělou atmosféru Západu. Zápletka nepostrádá napětí ani drsné rvačky a je ozdobena romantikou, která je ale jenom lehce naznačena. Což mě trochu mrzelo, vůbec by mi nevadilo, pokud by se hlavní protagonisté zapletli o trochu více ;-). Více v recenzi od Kniha za knihou.

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988