bob9249 bob9249 komentáře u knih

5 příčin selhávání týmů 5 příčin selhávání týmů Patrick Lencioni

Velice dobře se to čte, díky tomu, že je kniha psaná jako příběh výkoneho týmu konkrétní (i když smyšlené společnosti). Na konci knihy potom rozbor všech pěti "disfunkcí", jejich nebezpečí, způsoby jak je překonat atd. Nic převratného zde neobjevíte, ale možná si uvědomíte proč něco ve Vašem tymu nefunguje...
Na to, že to byla "povinná četba" z práce jsem knihu přečetl velice svižně a s potěšením.

30.01.2019 4 z 5

Duch Duch Robert Harris

Zdá se mi že Harris trochu zapracoval na koncích knihy. Vždy je měl trochu odbyté, tady se mi to líbilo, bylo to více promyšlené.

10.05.2018 4 z 5

Kruhy v písku Kruhy v písku Gillian Bradshaw

Námět velmi zajímavý. Ale spisovatelsky to tak nějak nebylo ono... konec vyloženě odbytý... Ale za přečtení to stojí.

21.03.2018 3 z 5

Konec byl na mě oproti předchozím dílům trochu moc romantika a málo vtipu. I tak ale pořád senzační čtení.

19.02.2018 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tak nějak nevím jak hodnotit. Ze začátku super, ale od toho co Arťom potká (SPOILER) Chána to hodně padá. Dějově se ten konec v podstatě ani neposune, jde jen o popisy stanic a politické situace mezi nimi. Tak nějak nevím jestli se pustit na druhý díl...

31.10.2017 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Geniální ucelený rozbor politiky v české společnosti (a přitom nikterak složitý ke čtení) od Masaryka po nástup dnešních populistů. Rozhodně můžu doporučit.

20.10.2017 5 z 5

Jižní Francie Jižní Francie Oliver Berry

Já mám asi na cestopisy smůlu. Loni jsem příliš neuspěl s knihou z edice NG o Portugalsku, ale tohle byl zase opačný extrém. (Žádné obrázky, málo popisů památek). Pro příkad: projíždeli jsme městem Beziérs, kdr podle průvodce: "... není moc památek, vyplatí se sem zajet na nějaký festival nebo květinové trhy." Tak jsme si řekli, že město jen projedeme. Najednou se před námi otevřela silueta města s obrovskou gotickou katedrálou, od které byl výhled na řeku a okolní vinice. Tak nevím...

09.10.2017 2 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Celkově jsem od toho čekal asi více srandy, ale téma se nečekaně poměrně brzo vyčerpá a vtipy se opakují v obměnách.

09.10.2017 3 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Zajímavé prostředí plné mystiky. Dobrý příběh. Jako vždy perfektně nastudováné reálie. Ze začátku trochu plané, ale asi po 30 stránkách jsem se začetl a posledních 100 stran jsem přečetl během jednoho dne. Určitě můžu doporučit.

04.10.2017 4 z 5

Úsměvy T. G. Masaryka Úsměvy T. G. Masaryka Karel Čapek

Celkem zajímavý soubor drobných příběhů o TGM a jeho rodině. 90% sepsal Ivan Herben. Od Čapka a Thieleho je tam jen velice drobná část.

21.09.2017 3 z 5

Sbohem, armádo! Sbohem, armádo! Ernest Hemingway

U mě dobrý. Líbí se mi ten minimalistický styl. Mám rád knihy z válečného prostředí. Skvělé jr, že tam autor nechává některá slova v italštině nebo francouštině. Dodáva to autenticitu.
Akorat ta pasaz tesne pred zaverecnym dejem je dost nudna. Takovy neustaly cekani a nuda. Ale tak to mohlo byt i ve skutecnosti pro hlavniho hrdinu.

10.09.2017 4 z 5

Lustrum Lustrum Robert Harris

Senzace. Ještě lepší než Imperium. Ke konci je kniha napínavější a napinavější.

24.08.2017 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Josef K. prožíval peklo při absurdním procesu. Já jsem bohužel podobné peklo prožíval pří čtení. Nekonečmé monology o ničem, konec úplně divnej. Omlouvám se všem fanouškům, ale mě to fakt nebavilo.

08.08.2017 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Putovani po Číně a Nepálu se mi líbilo více tak jsem chtěl původně dat jen 4*. Ta pátá je za ten závěr.

17.02.2017 5 z 5

Kyanid a Štěstí Kyanid a Štěstí Matt Melvin

Já nevím jestli je vubec dobre tohle prekladat. Polovina vtipu se tak jako tak ztratí...

17.02.2017 2 z 5

Jatka Jatka Ethan Gutmann

Uvodni kapitola ctenare urcite vyburcuje. Pote jde drama vyrazne dolu a jde spise o sber faktu a dat. Ke konci je kniha opet velice poutava. Jako zdroj informaci rozhodne ano.
Hvezdicka navic za velice poctive ozdrojovani. Jen bych uvital aby byly poznamky dole pod carou. Neustale otaceni stran dozadu vycerpava...

05.01.2017 3 z 5

U knihy jsem brečel. Několikrát. Především smíchy.
Ziburův humor si buď zamilujute, nebo Vám příjde divnej. Já jsem se ještě nerozhodl, která s těch dvou věcí je to pro mě.
Cestopis od toho nečekejte. On stejně nešel někam, kde by bylo cokoliv zajímavého.
Ilustrace uvnitř jsou skvělé, titulka by si zasloužila nějakou cenu.
Doporučuju.

04.01.2017 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

SPOILER:

Bylo to skvěle napínavý, ale ten konec... Tam mě to docela zklamalo. Proto ta hvězda dolů.

05.10.2016 4 z 5

Portugalsko Portugalsko Fiona Dunlop

Jestli chcete na cesty tahat tezkou knihu plnou neprilis zajimavych historickych faktu a pritom bez tipu na dobre a levne jidlo nebo ubytovani, kupte si NG. Pro vsechny ostatni pripady doporucuju Lonely planet.

Fotografie jsou pekne, to se musi nechat.

26.09.2016 2 z 5

Ve stínu Kaktusu Ve stínu Kaktusu Jaroslav Žák

Oproti "Konec starým časům" to bylo pro mě trošku zklamání. První dvě kapitolky, které popisují historii Pivadorů "za starého Španělska" jsou skvělé. Později už je těch postav trochu hodně a měl jsem co dělat udržet pozornost. Ale od přečtení nechci odrazovat, pořád tam je dost komických míst a postav, které za to stojí.

//Tehdá vypukl mezi obyvatelstvem citelný nedostatek soli. A tu, pánové - neuvěřitelno - přicházeli dívky, ba i vdané paní a nabízely svá těla za špetku soli. My jsme jí, bohudík měli v naší zásobárně dost a dost. A tak jsme tehdá přišli o čtyři vagóny soli."

17.07.2016 4 z 5