Lustrum

Román Lustrum je po Impériu druhý díl skvěle napsané Římské trilogie Roberta Harrise, inspirované životem věhlasného řečníka Marka Tullia Cicerona politika, filozofa, spisovatele a jednoho ze dvou nejmocnějších mužů Říma. Autor se znovu představuje jako mistr historické prózy, který na základě brilantních rešerší píše strhující příběh skvělý román plný napětí a překvapení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72056/big_lustrum-uLF-72056.jpg 4.538

Kniha Lustrum

bleekemolen

naprosto uchvatne podana predsmrtelna krec rimske republiky. tentokrat se blize podivame na nechvalne proslule Catilinovo spiknuti jako predehru k brilantne rozehrane partii Caesara a jeho bezohlednemu nastupu k moci. Mezitim hvezda Cicerona postupne vyhasina, aniz si to hlavni hrdina uvedomuje..

marlowe
21.08.2020

Ještě lepší než první díl. Tady už nejde jen o řešení právnických kliček, ale začíná jít o život. Fascinující zpráva o tom, jak jednoduché je za pomoci prostého populismu a bezbřehé drzosti několika málo jedinců nahlodat a následně rozvrátit zaběhnuté mechanismy demokratického státu – stačí jednoduše přisypávat písek do soukolí a stroj se zastaví dřív, než si mlčící většina protře oči. Při čtení až mrazí, když si člověk uvědomí, jak tenké jsou hranice právního státu. Velké memento pro dnešek!

666Jitka
13.09.2019

Pokračování knihy Impérium - opět skvěle napsané.

wooloong
08.09.2018

Druhý díl trilogie životopisu Marka Tullia Cicerona. Čtivá a napínavá kniha o osudech jednoho z největších politiků, řečníků, státníků a advokátů všech dob, který se narodil do pohnuté dramatické doby konce římské republiky a nástupu císařství.

Bolomsson
31.05.2018

Podle mého názoru druhý díl překonává jedničku s názvem Impérium a to především tím, že je ve svém pojetí děje daleko živější. Napětím a zvraty se to v knize jen hemží...jakým směrem se bude děj ubírat, jde předvídat skutečně jen stěží. To byl také jeden z důvodů, proč jsem knihu přečetl za pár dní a odtrhnout se od ní byl pro mne místy nadlidský úkol!;-):-)
Velice pozitivně hodnotím i glosář v zadní části knihy spolu se stručnou charakteristikou postav knihy.
Skvělé čtení a dát této knize plný počet hvězd vnímám jako povinnost!;-)

braunerova
11.03.2018

V tomhle mistrovském díle ožívá Cicero - člověk, se všemi svými dobrými i špatnými vlastnostmi, s jeho vítězstvími, prohrami, omyly a chybami.

"Největším milosrdenstvím, jímž nás obdařila Prozřetelnost, je určitě naše nevědomost o budoucnosti. Představte si, že bychom věděli, jak dopadnou naše naděje a plány nebo jakým způsobem nám je předurčeno zemřít - jak zničený by byl náš život! Místo toho žijeme tupě dál ze dne na den, šťastní jako zvířata. Ale všechno se nakonec musí proměnit v prach. Přežijí pouze slova."

bob9249
24.08.2017

Senzace. Ještě lepší než Imperium. Ke konci je kniha napínavější a napinavější.

Endy17
01.08.2016

Jednou jsi dole, jednou nahoře - nic nevystihuje Ciceronův osud lépe. Rozhodně to neměl ve své době a se svými zásadami lehké, ale určitě by byl šťastný z vědomí, že jeho odkaz přežívá i po dvou tisíciletích.