BlaV. BlaV. komentáře u knih

Rybářský sport Rybářský sport Jaroslav Tejčka

"Bible" sportovního rybáře, kterou se nám podařilo koupit v 90. letech. Manžel o ní stále "básnil", takže jsem moc ráda, že ji máme.

01.06.2023 5 z 5

Dravci peřejí Dravci peřejí Sláva Štochl

Krásná publikace, která musí zaujmout každého zapáleného rybáře. Já sama rybářkou nejsem, ale pro manžela jsem řadu knih kupovala - na inzeráty přes antikvariáty, takže máme hodně velkou sbírku rybářských knih a tato je mezi nimi jedním ze skvostů.

01.06.2023 5 z 5

Slavné kriminální případy Slavné kriminální případy François Gayot de Pitaval

Objevila jsem při uspořádávání knihovny - zaujaly mne dobové ilustrace, které jsou fakt hodně drsné - znázorňují mučení a popravy - chci si knihu přečíst, ale nevím, zda to zvládnu na jednou, asi budu číst po jednotlivých příbězích.

01.06.2023

Tam za mořem je Amerika Tam za mořem je Amerika Oldřich Kašpar

Prémie edice Slunovrat z r. 1986 - četla jsem průběžně - není to román - kniha je doplněna ilustracemi a fotografiemi - dá se v ní listovat kdykoli.

31.05.2023 5 z 5

Křest sv. Vladimíra a ostatní básnické dílo Křest sv. Vladimíra a ostatní básnické dílo Karel Havlíček Borovský

Mám z antikvariátu - je tam Křest sv. Vladimíra, Obrazy z Rus a ještě další dvě díla od jiných autorů (z r. 1904) - nevím, jak k tomu svázání došlo, zda si to tak nechal svázat majitel, ale kupovala jsem si to kvůli básni (v r. 1985 v Brně za 10 Kčs)

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

Četla jsem už hodně dávno (1986?), když jsem si koupila ilustrované vydání (milé kresby p. Jiřincové).

31.05.2023 4 z 5

Skály Skály Alois Jirásek

Přečetla jsem jen pár knih od Aloise Jiráska. Musím si přečíst i tuto, máme 9. vydání z r. 1927 - tedy ještě za života autora - musel být tedy dobře prodávaný, v dovětku se píše, že bylo vydáno 200 číslovaných výtisků na ručním papíře s podpisem autorovým.

Julius. Vláda tmy. O životě Julius. Vláda tmy. O životě Lev Nikolajevič Tolstoj

Právě jsem objevila v knihovně, netušila jsem, že vlastníme knihu, která byla vydána česky ještě za života autora. Mám ráda Vojnu a mír, Vzkříšení. Myslím, že se mi bude líbit i toto dílko.

Ztřeštěné historky Ztřeštěné historky Ignát Herrmann

Našla jsem v knihovně vydání z r. 1901, dílo znám, ale nečetla jsem, možná přijde na řadu

Šimon kouzelník Šimon kouzelník František Hamza

Na tuto knihu jsme narazila při evidenci knihovny. O Františku Hamzovi jsem četla "Kdo zachránil jeden život" od Ilony Borské. Ač má kniha zde nízké hodnocení, zřejmě si ji zkusím přečíst. Zaujalo toto vydání z r. 1947 (Jos. R. Vilímek) s krásnými ilustracemi Fr. Vrobela.

Beránek Beránek Lenka Procházková

Knihu jsem dostala jako dárek - spíše nevhodný, nejsem schopná ji přečíst.

31.05.2023 odpad!

Hakim Hakim John Knittel

Máme v knihovně staré vydání (rok není uvedený, ale řekla bych, že je to před rokem 1948, protože to vydal nakladatel Ferdinand Holas) - pro mne byla kniha velmi čtivá.

31.05.2023 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Kdo by neměl rád Broučky.

Žerty s hastrmany a čerty Žerty s hastrmany a čerty Jaromír Jech

Oblíbená kniha, ze které jsem později četla i svým synům.

Malá vánoční povídka Malá vánoční povídka Ludvík Aškenazy

Dostala jsem knihu jako malá - asi ve školce nebo 1. třídě, dodnes si pamatuji, že mne trochu děsila obálka, ale přesto jsme knihu měla ráda.

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Začala jsem číst, ale jde mi to hodně ztěžka, ještě dnes jí dám šanci a když to nepůjde, skončí zpět na poličce.

30.05.2023 odpad!

Sokolovo Sokolovo Jan Mareš

Našla jsem v knihovně 4. vydání z r. 1948 - zřejmě hodně čtené, protože se dost rozpadá - ale dvě černobílé fotografie E.Beneše a L. Svobody jsou v pořádku. Nečtu moc literaturu faktu, ale přemýšlím, že si tuto knihu přečtu.

Růženka je z příbuzenstva Růženka je z příbuzenstva Gerald Durrell

Četla jsem o prázdninách - půjčené z knihovny na dovolené u Vranovské přehrady, myslím, že knihovna byla přímo v kempu. Postupně jsem přečetla i další knihy, řadu z nich jsem si zakoupila.

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Kniha se mi hodně líbila.

Vhodný nápadník 1 Vhodný nápadník 1 Vikram Séth

Před delší dobou jsem se od knihy (knih - oba díly) nemohla odtrhnout, četla jsem na dovolené, manžel a synové chodili na ryby a seděla u knihy, bylo mi líto, že není další díl.