BlaV. BlaV. komentáře u knih

Chytrý sedláček a jiné pohádky Chytrý sedláček a jiné pohádky Irina Karnauchovová (p)

Kniha je u nás v salátovém vydání - četli jsme si ji pořád dokola s bratrem a pak jsem četla svým synům.

13.06.2023 5 z 5

Král sedmi závojů Král sedmi závojů Jan Vladislav

Tato kniha patřila v dětství k mý oblíbeným, byla jsem často nemocná a z knihovny mi ji táta vždy půjčoval. Objednával jsem si nějaké knihy v knihobotu a měli tak i tuto, tak jsem na stará kolena neodolala a pořídila si jí.

13.06.2023 5 z 5

Polední hodina Polední hodina Dörte Hansen

Začala jsem dnes rán číst, jsem u druhé kapitol a nejsem si jistá, zda dočtu (knihu jsem měla jako bonus k nákupu jiných knih, sama bych si ji asi nevybrala - styl mi přijde jako před 100-150 lety).

11.06.2023 3 z 5

Pohřešovaní Pohřešovaní M. R. Hall

Knihu jsem si po přečtení prvního dílu objednala, i když zde nemá vysoké hodnocení. Věřím, že se mi bude líbit stejně jako díl první - příběh mi přišel dobrý, uvěřitelný, když porovnáme, jak především o peníze jde ve všem i u nás a jakou roli v tom hrají politici.
Kniha dorazila a už jí čtu a líbí se mi, není "akční", ale přesto mě zaujala. Škoda, že jsou přeloženy jen dvě knihy autora.

11.06.2023 5 z 5

Koroner Koroner M. R. Hall

jsem přibližně v třetině knihy a zatím se mi líbí

08.06.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Ani tentokrát kniha od Lisy Reaganové nezklamala. Nešlo se od příběhu odtrhnout.

06.06.2023 5 z 5

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Pro někoho dle komentářů nudná a nezáživná kniha. Za mne naopak skvělá, četla jsem ji opakovaně.

04.06.2023 5 z 5

Směr Moskva: Pal! Směr Moskva: Pal! Leo Kessler (p)

jedna z mála knih autora, kterou jsme četla a kdybych neznala dějiny, tak bych si řekla chudáčkové, jak trpěli - ale vážně jsem jim nefandila (jak napsal někdo níže, že jim fandil)

04.06.2023

Přírodopis hub Přírodopis hub Jan John

Krásná publikace, i když naše značně opotřebovaná, obrázky hub nejí chybu.

Rybářské zálety Rybářské zálety Jiří Pavel

Kniha je obrovské zklamání, místo rybaření je popsáno opíjení se ve velkém. Dočetla jsem dnes asi do poloviny a odkládám.

02.06.2023 odpad!

Zelené ticho Zelené ticho Jaromír Tomeček

Krásná kniha.

02.06.2023 5 z 5

Darwinův původ druhů v ilustracích Darwinův původ druhů v ilustracích Charles Darwin

Knihu jsem si koupila v r. 1989, ještě jako svobodná, občas si v ní zalistuji. Když jsem se vdala, tak můj manžel ji celou přečetl, i když v té době ještě knihám "nepřicházel na chuť" (dnes čte možná i více než já).

Kapitoly z přírody Kapitoly z přírody Josef Seget

Milá publikace, která i dnes může potěšit povídáním i černobílými fotografiemi ta, kteří mají rádi přírodu.

Přírodopis 8 Přírodopis 8 Eduard Kočárek

Kdo má rád "šutrologii", tak zde najde přehledný základ.

Dravé řeky Dravé řeky Richard Samohýl

Kniha i dnes určitě zaujme ty, kteří mají cestopisy.

Lovíme úhoře Lovíme úhoře neznámý - neuveden

Pod předmluvou je podepsaný Sven Halletz, domnívám se že by mohl být autorem této publikace.

02.06.2023 4 z 5

Vteřiny u rybníků, řek a tůní Vteřiny u rybníků, řek a tůní Jan Rys

Pěkná publikace pro ty, kteří mají rádi přírodu, povídání o ní a pěkné černobílé fotografie.

02.06.2023 5 z 5

Rybaření - Cesty za poznáním * sport * hobby Rybaření - Cesty za poznáním * sport * hobby Alfredo Caligiani

Příručka, která by měla potěšit každého rybáře (tak jako kdysi toho mého).

01.06.2023

První lovy První lovy Milan Pohunek

Milé povídky "od vody" doplněné fotografiemi, vhodné pro rybáře každého věku.

01.06.2023 5 z 5

S kamerou a s udicou S kamerou a s udicou Jozef Kroner

Publikace, která potěší nejen rybáře, ale i ty, kteří mají rádi krásné fotografie.

01.06.2023 5 z 5