Směr Moskva: Pal!

Směr Moskva: Pal! https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13300/bmid_smer-moskva-pal-ksO-13300.jpg 4 53 6

SS Wotan série

Válečný román zachycuje historii úderného pluku SS Wotan v souvislosti se závěrem neúspěšného tažení na Moskvu koncem roku 1941. Prominentní nacistický pluk měl za úkol být v čele tankového klínu, který prorazí k Moskvě. Zlom, kdy po neúspěchu německých vojsk nastává ústup, který se nakonec mění v zoufalý boj o přežití, autor působivě zobrazuje v postavě hlavního hrdiny, důstojníka Dodenburga, tolik si zakládajícího na vyznávání vojenských ctností. Dva další hrdinové románu, poddůstojníci Matz a Schulze, představují zkušené vojáky, kteří jedině měli šanci v krutých podmínkách přežít. Osudy frontových vojáků jsou prokládány scénami ze soukromí německých i sovětských pohlavárů a z taktických porad obou armádních štábů.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Baronet

Flight from Moscow , 1992

BlaV.
04.06.2023

jedna z mála knih autora, kterou jsme četla a kdybych neznala dějiny, tak bych si řekla chudáčkové, jak trpěli - ale vážně jsem jim nefandila (jak napsal někdo níže, že jim fandil)

vvikingg
17.05.2023 5 z 5

pluk Wotan před Moskvou rozprášen, válka v Rusku představovala nový tip války na který nebyli Němci zvyklý, proti nim stál fanatický ruský voják i příroda, generál Mráz a Bahno, německý voják ztrácí optimismus a seběvědomí, utrpěl první porážku, viz úvahy velitele Wotanu Dodenburgera, velmi dobrá Kesslerovka

francouz
07.06.2016 5 z 5

Musím uznat, že popis Ruské zimy, mě naprosto dostal. Dokáži si představit ty mladé vojáky, kteří pozorují dalekohledem, co se děje v Moskvě, přesto, že jsou na pokraji vyčerpání a pouze morálka a odhodlaní je nutí se dostat dál. To jak jsou v rotě kluci pře žrádlo, ženský a přes morálku, malinko zlidšťuje tu šílenou válečnou mašinerii, kterou se nám autor snaží vylíčit.

dearkiki
29.09.2015 5 z 5

Další senzační Kesslerovka. Souhlasím s komentářem níže, že příběh prostě dokáže vtáhnout do děje... a to až tak, že cítíte tu ruskou zimu. ;-) Ne, vážně, tahle série je moje srdcová záležitost a už se těším na další knížku.

jakub87
11.03.2013 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Příběh mě tak vtáhl do děje, že jsem neodolal dalším dílům.

Donatello
02.01.2013 4 z 5

Kniha je napsána tak, že v podstatě nejde nefandit Němcům... však oni Sověti dělali taky takový zvěrstva jako SS.... navíc když to čtete od prvního dílu, zachytíte přeměnu naivního esesáka v docela dobrého chlapíka, který si uvědomí, že musí chránit své vojáky za každou cenu- a také to dodržuje

bitva o Moskvu (1941-1942)

Leo Kessler (p)
britská, 1926 - 2007
2006  82%Obrněný prapor SS
2002  82%Ardeny: Operace Lítice
2002  83%Charkov: Pochod smrti
2005  88%Wotan: Odvážná mise
2001  86%Směr Moskva: Pal!

Kniha Směr Moskva: Pal! je v