Blanchidlo Blanchidlo komentáře u knih

Podnikání z pláže Podnikání z pláže Stanislava Stiborová - Mrázková

K téhle knize se vracím, když nevím, kudy kam, a potřebuju nakopnout :) A taky jsem díky ní skočila bungee jumping :-D

Duhová jiskra Duhová jiskra Daniela Fischerová

Úžasné příběhy, krátké, přesto úderné. Nádhera :)

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Když potřebujete žensky dobít baterky, je to ideální kniha, ráda se k ní vracím :)

Rose a ztracená princezna Rose a ztracená princezna Holly Webb

Našla jsem ji u nás v knihobudce a přečetla jedním dechem, určitě budu číst i ostatní díly ze série :)

02.10.2019 5 z 5

Rozkvétající žena - Příběh zasvěcení dívky v ženu Rozkvétající žena - Příběh zasvěcení dívky v ženu Mary Dillon

Krátké, ale příjemné čtení.

Země divů Země divů Ann Patchett

Rozhodně knize nechybí napětí, leč závěr mi vůbec nezapadal do stylu celé knihy. Nečetlo se špatně, naopak, kniha se četla sama, ale jednou stačilo.

02.08.2019 3 z 5

Vražda na sklonku dovolené Vražda na sklonku dovolené Armand Lanoux

Ačkoli měla detektivka skvělou zápletku i rozuzlení, znovu k přečtení mě neláká. Nicméně na letní dovolenou, kde jsem ji četla, byla ideální :)

02.08.2019 4 z 5

Prázdniny teprve začínají Prázdniny teprve začínají Dagmar Lhotová

Tetička, její zvířata i dům působily přímo pohádkově, ale rozčilovalo mě, jak nesedí ilustrace k jednotlivým kapitolám, respektive že se obrázky o kapitolu předbíhají :(

02.08.2019 3 z 5

Maigret na cestách Maigret na cestách Georges Simenon

Klasický Maigret, oddychovka na odpoledne, která nezklame :)

22.05.2019 5 z 5

Desatero boháče Desatero boháče Marcela Hrubošová

Stojí za přečtení a má parádní ilustrace :)

19.05.2019 4 z 5

Zlatý úsměv Zlatý úsměv Eduard Fiker

Nebylo to špatné, jen chvílemi melancholické jako sám inspektor. Nicméně závěr byl strhující.

19.05.2019 3 z 5

Nosorožec Nosorožec Colin Forbes

Trošku se mi pletla jména, ale jinak byla knížka napínavá a dobře se četla, doporučuji!

30.04.2019 5 z 5

Vražda podle módy Vražda podle módy Patricia Moyes

Četla se sama! Naprosto skvělá detektivka, bavila jsem se a napjatá jsem byla od první do poslední strany. Vřele doporučuji, nenechte se zmást tím, že je to detektivka ze světa módy, protože stojí za přečtení :)

30.04.2019 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Tomáš Lukavec

Mám pocit, že dneska už může napsat knihu každý. Ne, že by příběh nebyl krásný a zajímavý, jen byl špatně uchopený. V tomto podání šlo o kýčovitou romantiku v americkém stylu, ve které se ukrývalo pár krásných myšlenek. Za co tleskám jsou nádherné ilustrace!

30.04.2019 1 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Valja Stýblová

Zvláštní kniha. Nejvíce mě asi oslovilo Děvčátko se sirkami, bylo nejlépe napsané. Další 3 případy už mě tolik nezaujaly, ačkoli jde o zajímavé téma.

08.01.2019 3 z 5

Mléčný groš Mléčný groš Michael Kobr

Ze začátku se mi líbila, ale postupně se mi líbit přestávala. Byla sice napínavá, ale zdlouhavá a závěr byl neslaný, nemastný. Škoda. Ale určitě to nebyla tragédie, která by se nedala dočíst :)

06.01.2019 3 z 5

Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou Helena Růžičková

Deník se četl sám, paní Růžičková byla obdivuhodná žena.

19.12.2018 4 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Další skvělá Exnerovka, klasika, která nikdy nezklame a pohladí na duši :) Pokud máte rádi klasické detektivky, vřele doporučuju.

19.12.2018 5 z 5

Případ chirurg Případ chirurg Václav Gruber

Kniha se četla lehce a bylo to příjemné čtení, možná i proto, že sama na LFP pracuji. Nejvíc mě asi pobavila scéna, kdy chtěl klučík v nemocnici vrátit kýlu, aby mohl jít domů. Když primář nerozuměl, kluk mu vysvětlil, že když ho přijímali, primář mu slíbil, že mu spraví kýlu. A on se tedy ptá, jestli už mají tu kýlu spravenou, aby mu ji vrátili a on mohl jít domů :) Krapet mě rozčilovala agitka a kladení důrazu na to, že jsou děti jediný důležitý smysl života.

19.11.2018 4 z 5

Na konci aleje Na konci aleje Valja Stýblová

Za mě je kniha nádherným příkladem toho, jak všeho moc škodí. Zásady jsou hezká věc, ale ne, když se na nich nezdravě lpí - to pak dotyčnému uniká, že svými zásadami ubližuje všem okolo.

13.11.2018 3 z 5