Vražda na sklonku dovolené

Vražda na sklonku dovolené https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79725/bmid_vrazda-na-sklonku-dovolene-Vb0-79725.jpeg 3 20 5

Příběh se odehrává ve 30. letech v malém francouzském městečku a spíše než skutečnou detektivkou je románem psychologickým. Sympatická dvojice - komisař David a novinář Surville se vedle vlastního pátrání po pachateli snaží objevit a pochopit pohnutky zla, které vede ke zločinu. Hlavní kořen zločinných pohnutek v jednání osobnosti spatřuje autor v rozbití morálních hodnot v průběhu 1. svět. války.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Naše vojsko

Le Pont de la Folie , 1946

jarin58
04.12.2019 3 z 5

Neurazí,ani nenadchne.

Blanchidlo
02.08.2019 4 z 5

Ačkoli měla detektivka skvělou zápletku i rozuzlení, znovu k přečtení mě neláká. Nicméně na letní dovolenou, kde jsem ji četla, byla ideální :)

Koka
02.04.2017 4 z 5

Jak to tak chodí, i tento šetřený zločin má kořeny v minulosti a klubko vzájemných vztahů rozplétá dvojice mužů, kteří by v dnešních podmínkách normálně měli být soupeři, ne spolupracovníky - policejní komisař a "investigativní" novinář.
Příběh plyne hladce, přímočaře, prostředí i mentalita lidí jsou vykresleny velmi přesvědčivě, působí autenticky jako beletrizovaný záznam skutečného příběhu. Kromě individuálních osudů je v knize zachycena i celospolečenská atmosféra doby, což vždy oceňuji.

Ječmínek
17.03.2014 2 z 5

Taková běžná průměrná detektivka, které jsem dříve četl, ale teď už je nevyhledávám, protože je spousta důležitějších knih.

čef
22.07.2013 5 z 5

Kniha je možná o tom kam přivede člověka bezohlednost k druhým. V každém případě jde o výjimečně realistickou detektivku z doby, kdy policie neměla téměř žádné sofistikované nástroje k usvědčení pachatelů a musela se téměř výhradně spoléhat na výslechy svědků a vypátrat bydliště podezřelých byl velký problém. Velkým pomocníkem se tak musel stát tisk, tento příběh by bez novináře nebyl vůbec vyřešen. Obávám se, že pro dnešní rozmazlené čtenáře, je tento román dost strohý.

dovolená - vražda

Armand Lanoux