Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou

Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29358/bmid_denik-mezi-zivotem-a-smrti-muj-boj--7xM-29358.jpg 5 47 10

Důvěrný deník známé herečky čtenáře provede neobyčejně těžkým obdobím života, kdy se Helena Růžičková potýká s těžkou nemocí.

Literatura česká Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Formát

deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou , 2002

Hradčiatko
28.04.2024 5 z 5

Užívala som si čítanie, samozrejme, vedela som, že bohužiaľ, Helenka ten boj nevyhraje, ale bolo to tak ľudské, osviežujúce, čisté, priame, že som mala dojem ako s kamarátkou pri káve a niečom výbornom, čo zo srdca pre priateľov neprestala variť sa zverovať so životnými trápeniami. Nie je to len o chorobe a nie je to ani o snahe zachovať život ako predtým a dokonale upratanú domácnosť so zaťatými zubami, je to autentické prijímanie zmeny s jej pádmi a vzostupmi. A to som knižku našla v knihobudke. Pošlem ju ďalej, iste na ňu čaká ďalší, komu naplní v dobrom srdce ako mne.

Filomena1961
02.04.2023 5 z 5

Helenka pro většinu národa oblíbená herečka, kterou potkala nemoc, před níž máme téměř všichni respekt. Bylo to dojemné čtení o to víc, že postupem času víme všichni, jak to s Helenkou dopadlo. Knihou jsem se opětovně utvrdila v tom, že tím největším bohatstvím pro všechny je život sám. Nikdo z nás neví, kolik času nám zbývá, a tak hlavní myšlenka životní filozofie zůstává - každý den si prožít, a ne přežít. A s touto myšlenkou již delší dobu naprosto souhlasím.

prochajda
12.12.2020 5 z 5

Věčná optimistka a oblíbená herečka. Moc ráda jsem si přečetla zápisky paní Heleny. "Život je zázrak a proto se má prožít a ne přežít."

Blanchidlo
19.12.2018 4 z 5

Deník se četl sám, paní Růžičková byla obdivuhodná žena.

Dagros
05.03.2018 5 z 5

Hodně silný a emotivní příběh, při kterém mi taky ukápla slza. Při čtení si připadáte jako na houpačce... chvílemi je to vtipné a smějete se, při vyprávění veselých historek a chvílemi je vám to všechno líto a připadáte si tak bezmocně... Obdivuju paní Růžičkovou a jsem její velká fanynka, přečetla jsem všechny 3 díly a určitě si je zase někdy ráda přečtu.

pegasek
25.06.2017 5 z 5

četla jsem všechny 3 dily,musím přiznat,že každý z nich mě dojal natolik,že mi ukápla ne jedna slzicka,tato žena byla a stále je neskutečnou motivací nejen pro jednoho člověka

amelie.m
25.06.2015 5 z 5

Helenku si budu nosit v srdci napořád.. :)

Lasti
06.11.2014 5 z 5

"Na tragickej život jsem já pes."

janno69
18.08.2013 5 z 5

Doporučuji si přečíst......

ciniminisek
13.09.2012

Nevím zda komentovat,či ne.Helenku jsem zbožňovala.Její smrt je velká ztráta.Stále se ale držela nad věcí.Ostatně to v knihách o nemoci psaných dokázala.