BlackFun BlackFun komentáře u knih

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Bohužel jsem si odnesla z přečtení této knihy zklamání. Samotná fyzická podoba knížky je opravdu krásná! Stačí se na knihu podívat, prolistovat a člověk má okamžitě dobrou náladu. Ilustrace jsou krásné, papír je na dotyk fajn a celkově je vzhled knihy na pět hvězdiček! Bohužel s obsahem knihy jsem bojovala.. krátké příběhy nemám moc v oblibě, nepobavily mě a neinspirovaly.. Škoda, čekala jsem od knihy více.

02.03.2016 2 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Knížka mě ze začátku dost chytla, ale čím déle se příběh natahoval, tak nadšení z četby nějak bohužel klesalo.. Je to fajn počtení, ale do 5 hvězdiček to má opravdu daleko.. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkou a nakonec se přiklonila ke třem. Upřímně řečeno trochu lituju, že jsem si knihu koupila..

01.03.2016 3 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Opravdu velmi povedená kniha! Kniha je neskutečný nářez, ač jsou některé věci tak trochu přitažené za vlasy, tak celkový dojem je výborný a já se nemohla od čtení. Rozhodně doporučuji přečíst :)

01.01.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Bohužel musím konstatovat, že jsem knihy nedočetla, jelikož mě děj neskutečně nudil.. Začíst jsem se zkoušela několikrát, ale nedala jsem to, což se mi moc nestává. Takže za mě rozhodně palec dolů.

29.11.2015 1 z 5

Láska nad propastí Láska nad propastí Boris Cyrulnik

Skvělá kniha, která zaujme každého, kdo se zajímá o psychologii. Rozhodně doporučuji!

25.11.2015 4 z 5

Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Gary Stewart

Musím říct, že mě příběh naprosto pohltil. Knihu jsem přečetla na dvě otevření (dost tomu pomohlo pětihodinové čekání na ISIC kartu :D) a podle mého vše odpovídalo, některé věci byly dost neuvěřitelné, ale bohužel dnes už se nedivím ničemu, takže by mě asi nepřekvapilo, kdyby to pravda opravdu byla. A ač by si člověk mohl myslet, že se všichni policisté budou snažit odhalit po tolika letech totožnost proslulého vraha, tak skutečnost je samozřejmě úplně jiná, každý si klasicky kryje svá záda. Musím říct, že bych opravdu nechtěla být v kůži autora, který dlouhá léta pátral a nakonec se dopátral ke strašlivé pravdě.. Takže za mě palec nahoru a 5 hvězd!

23.09.2015 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Tato kniha je jednou z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Opravdu autorovi tleskám, povedl se mu brilantní kousek a já z celého srdce doufám, že bude ve své tvorbě pokračovat. Musím uznat, že jsem do poslední chvíle netušila, jak to celé bylo a finální odhalení je prostě FENOMENÁLNÍ! Rozhodně doporučuje všem!

13.09.2015 5 z 5

Vrtochy hvězd Vrtochy hvězd Val McDermid

Celkem fajnové počtení, ale na Val celkem slabota, když je člověk zvyklý číst jiné pecky. Taková lehká oddechovka.

09.09.2015 3 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Klasická ,,Toreyovka" - skvěle a čtivě napsáno. Jediné mínus knihy (jako ostatně všech jejích knih) je skutečnost, že je příběh pravdivý.. Při čtení vás z toho mrazí v zádech..

03.09.2015 5 z 5

Jacobova obhajoba Jacobova obhajoba William Landay

Po dlouhé době se mi stalo, že mě kniha neskutečně pohltila.. Geniální zápletka, popsání rodinných vztahů a vztahů s okolím a neskutečně skvělý závěr - to je jen pár plusů tohoto výborného románu. Rozhodně doporučuji přečíst!

29.08.2015 5 z 5

Lawless a ďábel z Euston Square Lawless a ďábel z Euston Square William Sutton

Opravdu jsem chtěla, aby se mi kniha líbila! Krásný a tématický obal, psáno pěkným jazykem, ale naprosto nudný děj a přehršel postav. Musím konstatovat velké zklamání a nakonec jsem knihu odložila.. :(

26.08.2015 2 z 5

Podoba Podoba Tana French

Velmi zvláštní detektivka.. zápletka mě celkem zaujala, ač je jasné, že je těžce přitažená za vlasy (podoba taková, že to nepoznají ani její nejbližší přátele? To asi ne ;-) ). Nicméně to docela šlo, ale Tana už napsala lepší knihy.

26.08.2015 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Celkem ucházející detektivka od bývalého českého detektiva. Ze začátku jsem si myslela, že knihu odložím, ale posléze mě zápletka natolik zaujala, že jsem jí úspěšně dočetla. Na knize se mi hlavně líbilo to, že popisovala, jak vypadá opravdová policejní práce a nedělala z hlavních hrdinů božská stvoření, která vyřeší vždy a vše za každých okolností. Za nejlepší českou detektivku bych knihu určitě nepovažovala, ale ztráta času to rozhodně není.

16.08.2015 3 z 5

Konec hry Konec hry Val McDermid

Výborná záležitost od mé oblíbenkyně :)) Od začátku mě kniha vtáhla do děje a já se nemohla odtrhnout, prostředek se na můj vkus zbytečně vlekl a konec byl tak trochu přtažený za vlasy, ale přesto jsem byla nadšená. Takže za mě 5 hvězd!

12.08.2015 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Výborné dílo, jsem moc ráda, že jsem na tuto knihu náhodou narazila v knihovně :) Od četby jsem se nemohla odtrhnout, příběh byl velmi poutavý a čtivý, i přesto, že mi bylo brzy jasné, jak je to s pachateli a jejich motivem, tak mi to vůbec nevadilo. Kniha má dva mínusy dle mého názoru: 1)Popis erotických scén (u jedné scény jsem uvažovala, zda mi knihu někdo nevyměnil) a 2)Konec (to mi přišlo trochu přitažené za vlasy a skončilo to velmi rychle, bohužel takto závěry policejní práce moc nevypadají), ale i přes tyto dva mínusy se mi kniha velmi líbila a autora rozhodně nebudu spouštět z očí :))

10.08.2015 5 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

MP zcela určitě patří mezi slabší díla v její tvorbě. Nicméně to docela šlo, ale zcela rozhodně bych po této knize znovu nešáhla.. Příběh se docela vlekl.

09.08.2015 2 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Trošku zklamání, na můj vkus se příběh trochu vlekl a vše bylo dost předvídatelné.. Ale rozhodně na Jojo nezanevřu a snad bude další kniha lepší než tato :)

31.07.2015 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Ač úplně nemusím sci-fi, tak tato kniha byla napsaná takovým způsobem, že mi to ani tak nepřipadalo :-). Zápletka více než zajímavá a konec překvapivě skvělý! Jediné co mi neskutečně lezlo na nervy, tak neustálé cpaní anglických vět do textu, s angličtinou jsem velká kamarádka, ale nevidím jediný důvod proč takto prznit knihu..

22.07.2015 4 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Výborná záležitost! Díky komentářům k této knize jsem se trochu obávala mnohokrát zmiňované zdlouhavosti, ale naštěstí jsem to takto vůbec necítila. V knize mi nepřišlo nic navíc, byla jsem naprosto spokojená! Je to skvělá a velmi čtivá detektivka a při jejím čtení si neustále říkáte, jak to celé bylo a jak do toho zapadá ten a ten. Pecka, rozhodně doporučuju!

21.07.2015 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Obrovitánské zklamání.. Mám přečteno vše od této dvojice a jednoznačně nejslabší kus. Začátek se neuvěřitelně vlekl, začalo to vypadat aspoň trochu zajímavě od 365 stránky a ani pak to nebylo kdoví jaké terno. Margot? Nesympatická a nevýrazná postava. Adam? Ještě horší. Celou dobu jsem se přemáhala, abych knihu neodložila.. Opravdu zklamání.. :( Ještě že jsem si knížku nezakoupila, jak jsem měla v plánu, ale zapůjčila od kamarádky, jelikož by to bylo vyhozené peníze..

18.07.2015 2 z 5