BiiZet BiiZet komentáře u knih

Černí myslivci Černí myslivci Růžena Svobodová

Velmi zajímavá kniha :) překvapila! Vřele doporučuji :)

18.06.2015 3 z 5

Fany Fany Anna Maria Tilschová

Zajímavý román. A to jak stylem, tak i formou zpracování. Důležité ticho a stísněnost, dokázala autorka přenést do celé atmosféry knihy. Velmi pěkné :)

05.06.2015 3 z 5

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Volání divočiny mi doslova vyrazilo dech. Opravdu klobouk dolů autorovi za mistrné vyprávění očima psa. Ani chvilku jsem se nestihla nudit, tak moc poutavé vyprávění nám nabízí tato útlá kniha. :)

09.05.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Musím říct, že Poslední aristokratka mně příjemně překvapila :). Skvělé spojení humoru s jazykovou a obsahovou stránkou textu. Dílo neztrácí na kvalitě ani použitím některých klišé. Zajímavá forma s neobvyklým prostředím je předností románu a víceméně nemám téměř co vytknout, je to prostě "oddechovka". Kniha se mi líbila a určitě se pustím i do dalšího dílu. :)

06.05.2015 4 z 5

Svéhlavička Svéhlavička Eliška Krásnohorská

Svéhlavičku bych zařadila do kategorie lehkého oddechového čtení. Občas působí některé pasáže smutně, ale jinak je příběh často úsměvný. Kniha se pěkně četla a líbila se mi.
Doporučuji všem, kdo si chtějí i s klasikou odpočinout :)

27.04.2015

Frantina Frantina Karolina Světlá (p)

Román Frantina mně velice překvapil. A to příjemně. Jednak námětem díla, ale také čtivostí a velkou dávkou napětí. Tímto románem si mně autorka získala. I když i Vesnický román se mi líbil, tohle jasně vede. Krásně vykreslila charakter hlavní hrdinky a postupným odkrýváním dějem mně ani chvilku nenudila, spíše více napínala. Kdo se chce seznámit s Karolínou Světlou, myslím, že tento román je výborným začátkem. :)

11.04.2015 4 z 5

Korespondence I. (1844–1852) Korespondence I. (1844–1852) Božena Němcová

Bylo zajímavé seznámit se s Boženou Němcovou i z jiné stránky, než jen zpoza jejích románů a povídek. Široká korespondence ukazuje stránky jejího života a odkrývá povahu spisovatelky. Rozsáhlost i obsah dopisů mně překvapil. I když to bylo místy zdlouhavé, rozhodně ne nudné. :)

06.04.2015 4 z 5

Domácí kuchařka Domácí kuchařka Magdalena Dobromila Rettigová

Velice překvapila!

18.03.2015 4 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Knize dávám pět hvězdiček. Musím říct, že mě velmi zaujala svou formou, kompozice je prostě skvělá. Časové skoky a uspořádání jednotlivých výpovědí a částí knihy je též podle mně zdařilé. Text nám postupem času odhaluje indície, ale celou pravdu se dovídáme až na konci, takže jsme celou dobu napnutí. A to je podle mně jeden z hlavních úkolů sci-fi - zaujmout.
Myslím, že pojmout sci-fi tímto způsobem je originální a nápadité. Díky mozaice z různých druhů textů je kniha velmi čtivá a nestihneme se ani začít nudit. Alespoň já jsem se od ní nemohla odtrhnout.
Ještě předtím, než jsem začala Trojici číst, mrkla jsem na názory a hodnocení tady na databázi. Ne všechny komentáře byly pozitivní a tak jsem byla zvědavá, jak dopadne kniha u mně. Teď mně překvapují komentáře vyjadřující zklamání. Mě kniha nadchla! :)

14.02.2015 5 z 5

Léto v Laponsku Léto v Laponsku Jaroslav Rudiš

Kniha u mě sklidila velký úspěch, a to nejen nápadem, ale také skvělou kompozicí :).. příběh je opravdu fresh a myslím, že celé dílko je velmi povedené a originální.

04.02.2015 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

asi není co dodat :) vše už bylo řečené. Chvilková záležitost na čtení, ale stopy po sobě kniha zanechá dlouho...

02.02.2015 4 z 5

Nana Nana Émile Zola

Nana mě nakonec docela překvapila. Ze začátku byla kniha dost zdlouhavá a nijak moc zábavná, ale tak od poloviny mě začala fakt bavit. A musím sklonit poklonu autorovi za živé popisy a vyzobrazení jak vyšší tak nižší (i když v menší míře) francouzské společnosti. Myslim, že je zajímavé si Nanu přečíst a doporučuji všem, kdo si chtějí přečíst něco od Zoly ;)

31.01.2015 3 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Dlouho jsem nečetla knížku s tak promyšlenou kompozicí jako je Národní třída. A musím říct, že to není jediná přednost, kterou tato novela schovává pod obálkou - myšlenky, jazyk i zasazení příběhu mi přijde velice originální. Dle mého názoru, fakt geniální :) .. můžu všem jen doporučit..

10.01.2015 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Totálně dokonalé. Kniha mě dostala na kolena. Skvělá metaforika i všechno okolo. Vřele doporočuji! :)

05.01.2015 5 z 5