BigFous BigFous komentáře u knih

Zabíječ šamanů Zabíječ šamanů Nathan Long

Tak nejvíc mě potěšila Kat.. Už po orcích jsem si říkal, že když je to rozdíl nějakých 20 let od prvního dílu, že by jí mohl do této série vrátit.. Další plus konečně jsem si zapamatoval postavu, kterou napsal Long a ne King. Sir Teodor hurá.. Jednoduchý děj, ale docela svižný a čtivý.. Gotrek tu začne řešit dilema hrdinský epos o smrti a nebo záchrana duše starého přítele (chápu že to lidi štve, ale mě to nějak nevadilo) Bohužel Felix je psanej přinejlepším divně už od Orků.. . Lepší než minulý díl

Zabíječ elfů Zabíječ elfů Nathan Long

Tady se mohl Gotrek vyřádit a dopadlo to všelijak... Další návrat známé postavy což bylo fajn...Dost pasáží bylo zbytečně zdlouhavých a až moc "přes čáru" .. Kniha byla moc nekonzistentní, část jsem hltal,pak nudil a takhle se to opakovalo.. Bitka v domě rozkoše, ale bavila hodně Super konec toho prašivýho Elfa co mě sr.l celou knihu (Elf jako elf)

25.03.2024 3 z 5

Zabíječ lidí Zabíječ lidí Nathan Long

O poznání lepší než předchozí díl.. Long tentokrát vsadil i na nostalgii a zafungovalo to. Vrátil nějaké známé postavy.. Udělal z toho "detektivku" a docela mu to sedělo.. Zase se to odehrává v jednom městě. Po Skavenech a hordách Chaosu to jsou tentokrát kultisti, který se snaží sabotovat kde co.. . Škoda konce,kde to u Kinga gradovalo,tak to tady stagnovalo...

Zabíječ orků Zabíječ orků Nathan Long

No byl pro mě šok, že to už nepíše King a bylo to znát... Příběh se odehrává cca 17 let po zabíječi obrů.. z Felixe dělal docela ňoumu což po 17ti letech bojů si mohl odpustit.. Jako není to odpad je to i čtivý, ale má to až moc much na lepší hodnocení... U Kinga jsem si zapamatoval kde jakou postavu, která se objevila třeba jenom v jedné kapitole,tady mám problém i s postavami co tam jsou skoro od začátku do konce.. Ale přes to všechno se to četlo docela slušně.. slabší tři hvězdy..

25.03.2024 3 z 5

Zabíječ obrů Zabíječ obrů William King

Nové dobrodružství, nová lokalita, nečekaný spojenec v podobě Elfího mága ( Interakce mezi ním a Gotrekem je super) . Staří a nový neprátelé.. Já si knihu velmi užil

Zabíječ upírů Zabíječ upírů William King

Trochu jiný než předchozí díly a o trošku slabší.... Velké plus že byl velký prostor dán hlavnímu záporákovi, člověk se zase dozvídá něco z historie světa, nová lokalita.. Konec plný emocí, ale přesto mi tam něco na plný počet chybělo

Zabíječ bestií Zabíječ bestií William King

Další obléhání města, ale úplně odlišné než ve druhém díle.. Hordy nepřátel,brutalita. Gotrek a ostatní trolobijci ve svém živlu. Felix pořád řeší osobní problémy.. King se znovu zaměří i na záporné postavy ikdyž ne tak dopodrobna jako u Skavenů, ale i to potěší..Zase se dozvídáme něco z Gotrekovi minulosti

Zabíječ draků Zabíječ draků William King

Plynule to navazuje na předchozí díl.. Zabíječ draků je plný emocí.. Dostáváme tu nálož různorodých trolobijců , který společně vyrazí na draka .. Postupně to graduje až do skvělého finále...

Zabíječ démonů Zabíječ démonů William King

Můj nejoblíbenější díl.. Jsou tu představeny nové postavy , které si člověk okamžitě zamiluje a nedovede si ságu Gotreka s Felixem bez nich představit. Kniha má spád, pořád se něco děje. Konečně se člověk dozvídá něco z minulosti Gotreka. Finální řezničina je popsaná naprosto dechberouce.. Nemám co vytknout

Zabíječ skavenů Zabíječ skavenů William King

Lepší než první díl... Líbilo se mi, že se autor nezaměřil pouze na hlavní postavy, ale že velkou část knihy věnuje hezky do podrobna Skavenům. Hned jsem si ty pletichářský příbuzný Mistra Třísky oblíbil... Hybatelem děje jsou hlavně Krysáci a Gotrek s Felixem na jejich intriky musí reagovat což byl od autora super tah..

Zabíječ trolů Zabíječ trolů William King

Když někdo bude chtít začít číst knihy ze světa Warhammeru,tak tohle je jasná volba na úvod. Nejikoničťější postavy z tohoto brutálního světa...Kniha je sice souhrn povídek což osobně moc nemusím, ale krásně na sebe navazují a dohromady dělají jeden celek... Nejlepší je jednoznačně Krev a Temnota a Temnota pod světem