BigFous BigFous komentáře u knih

Křivopřísežník Křivopřísežník Nick Kyme

Vau když to porovnám s Nositelem Zášti,kde jsem dal taky 5 hvězd,tak tady bych jich musel dát tak 8... Velké množství postav, které se ještě v průběhu příběhu rozšiřují a vůbec to není na škodu. Každá postava má svůj příběh, tajemství a postupně se o nich dozvídáme víc... Pomalejší rozjezd,kde má čtenář možnost si zapamatovat kdo je kdo je spíš přínosem než problémem... Tvrdost, neústupnost, hrdinství, zoufalství, naděje, čest, selhání a obětování. Tím vším si Dawi projdou.. .. A ten konec dělá čest Warhammeru, místě kde by nikdo nechtěl žít... Přečetl jsem to na jeden zátah a zajímal mě osud každé postavy, protože to nebyli jenom bezduchá jména na papíře..

27.04.2024 5 z 5

Otrávená krev Otrávená krev Nathan Long

Moje pocity při čtení bych přirovnal k tomu, když jsem sledoval Temný rytíř povstal. Bavilo mě to,nenudil jsem se ani chvilku, ale ehm dvojka je prostě lepší, přesto za 5 hvězd úplně v pohodě.... Poslední mise černých srdcí. Dokáží si vysloužit kýženou svobodu, zemřou při tom a nebo je zase zradí? Kdo je ten špeh mezi jejich partou a je vůbec nejaký? Nebojují jenom s nepřáteli, ale i se vzájemnou nedůvěrou, která má neblahé následky. .. Celá trilogie byla super a doporučuji všemi deseti

26.04.2024 5 z 5

Zlomené kopí Zlomené kopí Nathan Long

Parta Postradatelných se vrací s novým úkolem i novými členy a je to ještě lepší než první díl.. Nevím co k tomu napsat asi jenom vau.. Warhammer jak má být.. Ikdyž nějaký postavě není dán veliký prostor,tak v rozhodujícím momentu to Long umí natřískat emocemi.. Takže i vedlejší postavy vedlejších postav si pro sebe urvou kus "slávy" .. Když Long převzal sérii Zabíječe,tak jsem byl trochu zklamán, úplně mu ty postavy nesedli (ne že by to bylo špatný, ale nebylo to ono) ale tohle mu sedí o poznání lépe.. Těším se na třetí díl a až mě mrzí, že bude poslední.

23.04.2024 5 z 5

Valnirova zhouba Valnirova zhouba Nathan Long

Když to porovnám s trilogií o Stefanu Kumanskym, kterou jsem četl před tím,tak je to nebe a dudy..Ze začátku jsem měl problém se jmény, protože v bandě kriminálníků je postav dost, ale po chvilce si je člověk zapamatujte.. Každému je věnována určitá pozornost a nejsou tam pouze proto,aby měl autor koho oddělat.. . Longovi tohle sedlo víc než příběhy o Gotrekovi,tam jsou nad ním King a Reynolds.... Nápad na Suicide Squad ze světa Warhammeru se mu opravdu povedl. Podvodníci, zbabělci,vrazi, zloději atd. jsou nepřízní osudu nuceni se rozhodnout jestli poslechnou svojí přirozenost a nebo (za vidinou odměny samozřejmě) pomoci vojákům Říše před zradou... Doporučuji a těším se na další díl těchto Postradatelných

18.04.2024 5 z 5

Nositel zášti Nositel zášti Gav Thorpe

Trpaslíci jsou prostě nejvíc.. Kniha ač má pouze 230 stran,tak popisuje několik desítek let krále trpaslíků že Zhufbaru Barundina... Někomu může přijít to skákání časem chaotické, ale za mě je to naprosto v pohodě.. Celé se to točí okolo cti jak ji vnímají trpaslíci a Barundin musí řešit jednu zášť za druhou, takže není prostor pro hluché místo. Pořád se něco děje a jak v knize roky rychle plynou,tak při čtení utíkají stejně rychle hodiny.. Warhammer jak má být..

16.04.2024 5 z 5

Strážci plamene Strážci plamene Neil McIntosh

Určitě nejlepší díl série... Ani chvilku příběh nenudil. Celkově styl psaní mi přišel čtivější a propracovanější než u předchozích dílů,kde to bylo občas chaotické, někdy nudné a zdlouhavé, ale tady to tyhle nešvary nemělo... Ale zas tak dokonalé to taky nebylo.. Děj byl předvídatelný, což u Warhammeru není nic neobvyklého (není výčitka, má jiné přednosti proč si Warhammeru cením... Ale ten plán přívrženců Chaosu byl vážně stupidní až k smíchu,.. No hlavně, že jsem se bavil,tak to přejdu x

16.04.2024 3 z 5

Nákaza zla Nákaza zla Neil McIntosh

Narozdíl od prvního dílu si Nákaza zla drží jistou konzistenci.. V prvním díle půlka knihy dost slabá, ale se silným závěrem,tady to bylo skoro obráceně . Od začátku jsem se bavil, ale poslední čtvrtina knížky mi trochu připomínala Město zatracených od Guymera, ikdyž to nebyla taková hrůza.Největší problém téhle série pro mě je ten, že nemůžu přijít na chuť hlavní postavě. Jak v předchozím díle,tak i tady mě víc zajímaly osudy vedlejších postav.... Uvidíme jak třetí díl. Doufám že kvalitou skloubí úvod a střed Nákazy zla se závěrem Hvězdy Erengradu,pak to vyšší hodnocení nemine

10.04.2024 3 z 5

Hvězda Erengradu Hvězda Erengradu Neil McIntosh

No prvních cca 150 stránek jsem se pronudil.. Přišlo mi to celé nezajímavé. Hlavní parta hrdinů byla spíš otravná než cokoliv jiného, tempo pomalé, chemie mezi postavami nula, ikdyž se autor snažil nějakou vytvořit,tak to působilo vše na sílu a neuvěřitelně... Nutil jsem se do čtení . Slaboučký dvě hvězdy. Pak jakoby to psal někdo jiný. Začalo to mít spád a i naši hrdinové už nebyli tak otravní ba naopak zničehonic jsem si několik postav oblíbil. No a posledních cca 80 bylo parádních.. Sice jsem se u několika hrdinů trefil jak to s nimi dopadne,tak to ve mně zanechalo silný dojem což bych na začátku nečekal, protože mi byli ukradený.... Takže nakonec tři hvězdy a příslib do dalšího dílu. Kdyby celá kniha byla zajímavá jako silný závěr tak s klidem dám slabší 4

07.04.2024 3 z 5

Smrtící náklad Smrtící náklad Dan Abnett

Jiné než například knihy o Gotrekovi jako že úplně jiné.. Dokonce tam nebýt pár záchytných bodů jako Khemri, Sigmar apod. Tak bych to do Warhammeru ani nezařadil a je to naprosto skvělý. Piráti z Karibiku na "steroidech " . Skvělé postavy, příběh, námořní bitvy. Napětí od začátku do konce.. Doporučuju jak fanouškům Warhammeru, tak milovníkům pirátů..PS. Co bych vyzdvihnul je i množství postav a jejich důležitost na děj.. V jedné části je důležitá nějaká postava posádky bez který by byli ztraceni a pak se tam několik kapitol prakticky neobjeví, takhle se střídá několik postav a krásně to utváří dojem, že kromě hlavních postav jsou pro úkol důležití i vedlejší postavy a není z nich jen komparz vhodný na porážku..

03.04.2024 5 z 5

Gotrek & Felix: Neopěvovaní hrdinové Gotrek & Felix: Neopěvovaní hrdinové William King

Formát takhle krátkých povídek mi moc nesedí.. Nebyla tam vyloženě špatná povídka, ale pár úplně zbytečných ano... Za zmínku stojí hlavně Dcera rudé ruky od Kinga, Rudý sníh od Longa a ještě mě překvapivě bavil Oberwaldský rozparovač, který byl dost netypický pro tuto dvojici.. Kniha odcejpala, ale nenadchla

02.04.2024 3 z 5

Ztracené příběhy: Gotrek & Felix Ztracené příběhy: Gotrek & Felix * antologie

Takže Mrtvolné shromáždění. Josh Reynolds prostě psát umí. Zajímavé postavy, děj hezky odcejpá . Nemám skoro co vytknout... Zúčtování od Jordana Ellingera mě velmi mile překvapilo. Po těchto povídkách bych dal hodnocení klidně 5 hvězd. Byla zábava je číst, ale to by tam nesmělo být Do údolí smrti od Cavalla... Cavallo píše povídku o dobrodružství Felixe než pozná Gotreka a vše co o Felixovi víme z minulých knih vzal dal na jednu hromadu, stáhl kalhoty a vysral se na to.. Celá sága je o tom, že přísaha Gotrekovi mu změnila život a po jeho boku bojuje proti všem možným protivníkům.v týhle povídce je z něj hrdinný geroj už dávno před Gotrekem.. A ještě je strašně zdlouhavá a nudná...no a nakonec krátká povídka od Guymera a ta byla překvapivě docela dobrá. Čekal jsem bídu, ale dostal jsem docela fajn příběh

29.03.2024 4 z 5

Gotrek a Felix Gotrek a Felix * antologie

Jedna novela a několik povídek. Raději mám klasický romány, ale přečíst to byla povinnost... No novela od Longa Trolobijcova čest. Mám jedinou otázku, proč takhle nepsal i klasický díly.. Opravdu mě to bavilo a jako že dost.. Za zmínku stojí ještě Dvě koruny Ras Karímu což je taky od Longa a taky dost povedený (velmi milé překvapení) A ještě Zlodějka mysli s Požíračem mrtvých jsou slušné počiny. Zklamaní je Soudek Wynterse od Reynoldse (po cestě lebek a hadí královně jsem čekal víc) .. a nejhorší za mě Místo tichého shromáždění a poslední rozkaz což byla nuuuuudaaa.. Zbytek průměr až podprůměr..

Hadí královna Hadí královna Josh Reynolds

Po příšerném minulém dílu zase pecka.. První moje reakce byla proč zase upíři a nemrtvý, ale Antar z Mahraku, kníže Obsidiánového rozvodí, Lev z údolí, mocný syn nebes je úplně ta nejvíc postava za dlouhou dobu... Jo a Zabbai je taky fajn Upíři mi přijdou slabší než na jaký jsme zvyklí že Sylvánie.. Kniha je neskutečně čtivá, nepostrádá humor ani skvělé souboje. Super postavy ať kladně, záporné i ty neutrální. Reynolds umí postavám ať živým nebo v tomhle případě "mrtvým" vdechnout život.... Jo a Antar si zaslouží vlastní epos... Neskutečně jsem se bavil

25.03.2024 5 z 5

Město zatracených Město zatracených David Guymer

TVL proč.. Jak jsem nechápal hodnocení cesty lebek,tak tady není o čem.. Jedním slovem chaos.. Začátek knihy ještě šel, fanatici slušně popsaný a zajímavý. Rudi docela ušel, ale to je tak vše.. Souboje nepřehledný a nudný.. Popis toho co se děje na stránkách knížky si snad v hlavě dokázal představit jenom autor sám. Já určitě ne... Snažil se z toho udělat horor, ale nepovedlo se.. Na konci pár "šokujících"zvratů,no jakože vůbec... Dal velký prostor několika vedlejším postavám aby jsme se o nich nedozvěděli nic.. Proč se kdo jak rozhodl a proč kdo jak dopadl si má čtenář asi domyslet sám

25.03.2024 1 z 5

Cesta lebek Cesta lebek Josh Reynolds

Po několika letech jsem se k sérii vrátil... Napřed jsem si přečetl znovu předchozí díly a tam dojem zůstal plus mínus stejný... S velkou obavou i kvůli hodnocení jsem se vrhl na Cestu lebek a jsem nadšenej. Vůbec nechápu tak nízké hodnocení. Lepší než jakákoliv kniha od Longa... Napřed jsem byl v šoku, že to není pokračování a chvilku jsem měl problém kam ten příběh zařadit. Ale celkově naprostá paráda. Souboje super, příběh paráda, nové postavy krásně vykreslené... Kousák s pamětníkem boží, ale úplně nejlepší byli charaktery válečníků Chaosu a nezaměřil se pouze na šampióna, ale i na jeho generály. Každý měl svůj příběh, komplexní postavy. Gotrek řezník,Felix znovu trochu jinak a líp.. spokojenost PS. Dawi Zharr konečně

25.03.2024 5 z 5

Zabíječ zombií Zabíječ zombií Nathan Long

No další obléhání a určitě nejhorší... Jak mě ghůlové a nemrtvý nebaví. Aspoň od Longa... Kniha má i světlé momenty.. Nevraživost mezi Gotrekem a dalším trolobijcem. Bitka se šampionem nemrtvé armády. Různé charaktery obránců... Ale má i dost negativ. Vyskytuje se tam dost negativ a chvílemi je strašně zdlouhavá aby to zas na konci strašně zrychlil.. po téhle knize jsem na několik let opustil Gotreka s Felixem a Warhammer celkově.

Zabíječ šamanů Zabíječ šamanů Nathan Long

Tak nejvíc mě potěšila Kat.. Už po orcích jsem si říkal, že když je to rozdíl nějakých 20 let od prvního dílu, že by jí mohl do této série vrátit.. Další plus konečně jsem si zapamatoval postavu, kterou napsal Long a ne King. Sir Teodor hurá.. Jednoduchý děj, ale docela svižný a čtivý.. Gotrek tu začne řešit dilema hrdinský epos o smrti a nebo záchrana duše starého přítele (chápu že to lidi štve, ale mě to nějak nevadilo) Bohužel Felix je psanej přinejlepším divně už od Orků.. . Lepší než minulý díl

25.03.2024 4 z 5

Zabíječ elfů Zabíječ elfů Nathan Long

Tady se mohl Gotrek vyřádit a dopadlo to všelijak... Další návrat známé postavy což bylo fajn...Dost pasáží bylo zbytečně zdlouhavých a až moc "přes čáru" .. Kniha byla moc nekonzistentní, část jsem hltal,pak nudil a takhle se to opakovalo.. Bitka v domě rozkoše, ale bavila hodně Super konec toho prašivýho Elfa co mě sr.l celou knihu (Elf jako elf)

Zabíječ lidí Zabíječ lidí Nathan Long

O poznání lepší než předchozí díl.. Long tentokrát vsadil i na nostalgii a zafungovalo to. Vrátil nějaké známé postavy.. Udělal z toho "detektivku" a docela mu to sedělo.. Zase se to odehrává v jednom městě. Po Skavenech a hordách Chaosu to jsou tentokrát kultisti, který se snaží sabotovat kde co.. . Škoda konce,kde to u Kinga gradovalo,tak to tady stagnovalo...

25.03.2024 4 z 5

Zabíječ orků Zabíječ orků Nathan Long

No byl pro mě šok, že to už nepíše King a bylo to znát... Příběh se odehrává cca 17 let po zabíječi obrů.. z Felixe dělal docela ňoumu což po 17ti letech bojů si mohl odpustit.. Jako není to odpad je to i čtivý, ale má to až moc much na lepší hodnocení... U Kinga jsem si zapamatoval kde jakou postavu, která se objevila třeba jenom v jedné kapitole,tady mám problém i s postavami co tam jsou skoro od začátku do konce.. Ale přes to všechno se to četlo docela slušně.. slabší tři hvězdy..