Zabíječ lidí

Gotrek a Felix jsou zpátky a jejich nové dobrodružství je zavede na sever, kam se vypravili, aby pomohli Říši v její nikdy nekončící válce s Chaosem. Cestou se zastaví v Nulnu a tam se znovu sekají s trpasličím mechanikem Malkaiem Makaissonem, který pomáhá říšským silám tak, že přepravuje jejich děla na frontu ve své vzducholodi, Duchu Grungiho. Po sérii ošklivých neštěstí ale začne být jasné, že jim práci kazí sabotér a je na našich hrdinech, aby zase zachraňovali situaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15049/warhammer-zabijec-lidi-15049.jpg 4.1101

Warhammer - Gotrek a Felix 9.

Romány, Fantasy
Vydáno, Polaris

Manslayer, 2007

Kniha Zabíječ lidí

Franc
26.12.2018

Četbu jsem si užil, ale dojem z čteného krapet snižuje závěr. Aniž bych chtěl cokoliv prozrazovat, nemohu než vyjádřit jisté rozpaky.

První polovina byla parádní jízda v tom nejlepším slova smyslu. Neustále se něco dělo, akce střídala akci. Gotrek s Felixem se nezastavili a jejich meč a sekera rozhodně nezahálela. Bohužel v tomto duchu kniha neskončila. Ať konec akci nepostrádal, vše mi přišlo uspěcháno, a závěr nedotažený.

Ne že by se jednalo o špatný kus. První polovina však nemůže úplně překonat rozpaky z nepovedeného závěru.

Miro.slav
22.07.2016

Long píše dobre, viac než dobre. Pri knihe som sa ani na chvíľku nenudil. Zabíječ orků a Zabíječ lidí sú nadupanými knihami s neustálymi dejovými zvratmi, akciou a očakávaním, čo sa stane v ďalšej kapitole. Gotrek a Felix sa vracajú do Nulnu a rovnako ako v Zabíječovi skavenů, aj tu hrdinskí zabíjači strávia takmer celý príbeh. No oproti Zabíječovi skavenů tento pobyt na jednej lokalite nenudí, ale je konečne zaujímavý. Poteší aj postava mechanika Makaissona, občasné retrospekcie, ale aj bojové scény. Teraz sa predmetom záujmu Gotreka stali ľudia, ktorých kosí ako nič (som rád, že Long vybral aj túto možnosť, keďže práve medzi ľuďmi sa nachádza veľa monštier). Záver knihy je otvorený a núti človeka siahnuť po ďalšom diely. Odporúčam.

Nezabudnuteľná scéna:

"Nějaký muž před Felixem se doslova rozpadl na dvě poloviny; Gotrek prošel mezi půlkami těla a zahleděl se na maskovaného čaroděje.
„Už těch tvých kejklů začínám mít dost!“ vyštěkl, sebral z trosek dělovou kouli velikosti melounu a hodil ji po muži.
Čaroděj zavřeštěl a sehnul se, ale ne dost rychle. Koule ho zasáhla z boku do hlavy a rozdrtila ji jako vaječnou skořápku."

OSTROVID
05.02.2016

O poznání lepší než předchozí kniha, Long se s každým dalším zabíječem zlepšoval...

Rawar
05.01.2015

Nemá cenu srovnávat s Kingem, King to měl jako zakázku ale jeho srdce patřilo Terrarchům. Nemám přesné informace kolik ze svého srdce do toho vložil Long, každopádně dobrodružství Gotreka a Felixe má pořád šťávu a už se moc těším na nového zabíječe, a propos, proti lehce odlišnému způsobu psaní pana Longa vůbec nic nemám, jen tak dál

Mikko
05.03.2014

Po nepříliž presvědčivém zabíječi Orků přicházi na řadu živější a příjemější Zabíječ lidí. Určitě potěší dobře vymyšlená nekonvenční zápletka a hlavně návraty dobře známých postav jako je Malakai nebo Ulrika. Trošku mě sice zklamal závěrečný souboj, ale přesto hodnotím kladně a to ****