bigbabe bigbabe komentáře u knih

Kam jede tohle nástupiště Kam jede tohle nástupiště Iva Pekárková

Jako vždy od této autorky, prostě super oddechovka na odpoledne nebo na neděli a člověk se ještě dozví, jak to chodí jinde.

Co ty na to, babičko? Co ty na to, babičko? Květoslava Santlerová

Ani to není kniha pro můj věk, ale zaujala mě autorka, protože znám a využíváme jako firma její firmu.
Zábavná kniha určitě i pro mladší.

Největší záhady zločinu Největší záhady zločinu Jaroslav V. Mareš

V porovnáním s jinou autorovou knihou průměr, ale mám tento druh knih ráda. Nenásilně vzdělávací a občas jiný pohled na to, jak se to mohlo stát.

15.01.2024 3 z 5

Příběhy českých alchymistů a mystiků Příběhy českých alchymistů a mystiků Jan A. Novák

Okamžitě si dávám autora do oblíbených, protože stručně jasně a populárně naučně napsáno.

02.01.2024 4 z 5

Světlo v nás: Jak si poradit v nejisté době Světlo v nás: Jak si poradit v nejisté době Michelle Obama

Malinko jsem snížila průměrné hodnocení, ale ono se s počtem hodnocení zase zvedne. Kniha i osobnost je zajímavá, ale postupujícími kapitolami jsem se nemohla ubránit tomu, jak je to americké. V porovnání s příběhem Madeleine je to jiné kafe, jiná doma. Neřešilo se vše přes psychoanalitiky, jako zřejmě dnes.

02.01.2024 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Svým hodnocením průměr nezkazím. Omlouvám se všem milovníkům tohoto žánru, ale vybrala jsem si tuto knihu kvůli ČV, nechala jsem to až na konec roku, protože se mi do toho nechtělo.
Možná, kdybych hledala, tak najdu na toto téma (kniha odehrávající se ve vesmíru) i knihu, která není ze žánru sci-fi, ale ...
Řekla jsem si, že si tu kultovku teda přečtu.
Když pominu žánr, který nevyhledávám, tak na prvních 150 stranách se nic nedělo, pak trochu začala zápletka, až kolem 230 to začalo být trochu dramatické a pak strašně zdlouhavé.

19.12.2023 2 z 5

Jednoduše: Umělá inteligence Jednoduše: Umělá inteligence kolektiv autorů

Stručně, ale jasně napsané od historie přes současnost až do budoucnosti.
Kdo, chce základy o AI, kniha pro něj. Splňovala by i ČV 2024/7, ale přečtenou jsem jí měla za odpoledne, tak to odkládat nebudu.

11.12.2023 4 z 5

Atomový protektorát Atomový protektorát Jaroslav V. Mareš

Líbila se mi od autora kniha Největší záhady kriminalistiky a plánuji si přečíst Největší záhady zločinu, ale tohle byla nuda. Asi za tím stojí hodně práce všechny informace dohledat, ale sepsáno formou deníku to není záživné.

04.12.2023 1 z 5

Velká kniha správného Čecha Velká kniha správného Čecha Michal Vaněček

Občas si půjčuji knihy v dětském oddělení a vůbec se za to nestydím.
Toto by měl opravdu vědět každý Čech. Až na ty známé osobnosti, těch už bylo trochu moc a to jich je ještě víc.

29.11.2023 4 z 5

Madeleine Madeleine Madeleine Albright

První část o jejím dětství a dospělosti, jak se adaptovala v Americe a začala dělat kariéru pro mě byla zajímavější než následný rozbor politiky, co jako ministryně udělala. Ale i to bylo poučné a člověk by měl vědět, co se děje ve světě.

24.11.2023 3 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Půjčila jsem si tuto knihu omylem, není Mareš jako Mareš, ale velice mě potěšila a nadchla. Některé případy (bohužel) si i pamatuji z dětství či mládí, že se řešily a nevyřešily, tak bylo hezké si o tom více přečíst. Dále přečíst si o některých zfilmovaných případech, jak to bylo doopravdy.
A není to suchý text, ale autor i tyto skutečné události uměl popsat čtivě.

18.10.2023 4 z 5

Budapešť do kapsy Budapešť do kapsy Steve Fallon

Vydání 2023, které jsem si vzala s sebou do Budapesti byl dobrý pomocník. V některých případech (2 restaurace) jsem měla dojem, že to je spíše zaplacené než doporučené návštěvníky, ale jinak jsem byla spokojená, že jsem zde našla spousty míst, které jsme díky tomu za 4 dny v Budapesti navštívily.

18.10.2023 4 z 5

Marie Terezie a její Habsburkové Marie Terezie a její Habsburkové Zdeněk Ležák

Velice pěkně napsaná kniha pro děti i pro dospělé, mě naopak potěšilo, že to není jen komiks a myslím, že tu byla popsána historie velice srozumitelně.

18.10.2023 3 z 5

Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Tomáš Kosačík

Bohužel hodnotím, jak hodnotím, protože 95 % receptů nikdy v životě nevyužiji, ale také nepotřebuji hubnout. Kuchařské knihy i ty k hubnutí si půjčuji pro inspiraci, zde jsem bohužel žádnou nenašla. Není to můj šálek kávy.

25.09.2023 1 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Druhá kniha od této autorky, asi si jí oblíbím, když budu potřebovat četbu na oddech. Super krátké, rázné, vtipné.

25.09.2023 3 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Literárně průměr, ale obsahově z toho mrazí.

04.09.2023 2 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Nejsem fanoušek Kinga a myslela jsem, že je to hororový autor. Překvapila mě ta velká míra scifi, kterého nejsem příznivcem. Ale hlavně ze začátku to člověka vtáhlo do děje, ale bohužel posledních cca 100-150 stran bylo spíš jen, že už to dočíst musím.

28.08.2023 3 z 5

U stolu s paní M.D.Rettigovou U stolu s paní M.D.Rettigovou Joza Břízová

Je zajímavé přečíst si knihu tak starou o oblasti, která se tak mění. Používání jiných ingrediencí, které jim přišli normální a nám dnes skoro luxusní nebo exotické. Zajímavý žargon psaní receptů.

17.08.2023 3 z 5

Rostlinná antibiotika Rostlinná antibiotika Aruna M. Siewert

Velice dobře zpracovaná kniha, rozdělena do kapitol dle bylinek a dle nemocí. Krásně přehledné a v dobrém i zlém je to prostě kniha německého autora.

07.08.2023 3 z 5

Byl jiný než ostatní děti Byl jiný než ostatní děti Michal Vaněček

Na konci jsem si uvědomila, že to je vlastně podobná kniha jako Stařík, co vylezl z okna. Velice humorná kniha postavená na skutečných historických událostech, které autor zpestřil humorem. Myslím, že jak na začátku upozorňuje, že to může být fikce, tak ani moc není.

26.07.2023 5 z 5