Bibinky Bibinky komentáře u knih

Paměti růže Paměti růže Consuelo de Saint Exupéry

Zajímalo mě jak žil slavný Exupéry ..ten, co nás zasáhl tím, jak vnímat život očima dítěte, vytváření si pout, citů a důvěry. Tady se dozvíte zajímavou skutečnost...

01.02.2021 4 z 5

Lidská komedie Lidská komedie William Saroyan

Když jsem začala číst vůbec jsem nečekala tolik frází co dávají smysl s dnešní dobou...ty potřeby, city, povahy lidi, to jací jsme a co očekáváme od sebe, tak od ostatních..Tohle se prostě nemění.. a tady je to stručně potvrzeno..

Krásná kniha

13.12.2020 5 z 5

Opojení z proměny Opojení z proměny Stefan Zweig

.. jak rychle si dokážeme zvyknout na přepych, jak lehké je se tomu poddat, nechtit to opustit a užit si to co jde.. Skromnost je krásná vlastnost ale v tomto případě jsem Kristinu chápala a přála, ať si to užije daleko víc .. víc romantiky, víc lásky, víc peněz .. snad si to nakonec i se špatným svědomím vše prožijí

05.02.2019 5 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Právě jsem dočetla... tolik bolesti, tolik viny, tolik výčitek, tolik přetvářek, tolik nenávisti, tolik utrpení v lidech co se milovali ..Uf .. tenká kniha .. silný příběh

07.06.2018 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Mě kniha naopak v knihkupectví červeným textem a obalem zlákala.
Po přečtení knihy mám Annin příběh v hlavě...empatizuji.. a to je to , co mi dokazuje ze nebylo zbytečné ji číst ..

07.03.2018 3 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

Rádce spokojeného života.. Vše dává smysl.
Nad čím jsem se ale při knize zamyslela je, že ti, co by si jí měli přečíst se ke knize málokdy dostanou a my, co tohle nějak automaticky praktikujeme si tyto knihy čteme :)

14.01.2017 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Zajímavá kniha.. Mám ve zvyku zapisovat si fráze z knih, které mě zaujmou, abych na ně nezapomněla.. V této knize jsem pár krásných mouder a slov k zamyšlení rozhodně našla. A nezůstanou jen v mém zápisníku ale i v mé hlavě :)

15.02.2016 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Dlouho jsem se tak do knihy nezačetla jako tady, bavilo mě to od první kapitoly až dokonce.. Stručné věty a krátké kapitoly mě prostě dostaly.. Doporučuju ;)

12.01.2016 4 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Takové typy příběhu ve mě vždycky zanechávají ještě dlouho pocit soucitu s hlavními hrdiny příběhu.. zůstávají v mě hlavě a v mých myšlenkách... Krásně napsáno ..

26.11.2015 3 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Nejlepší.... dá se číst pořád dokola..
Znova si připomínat dětství, dobrodružství, zamilovanost, přátelství, lest ..
Musím ji mít :)

12.11.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Napsat citaci toho, co napsal sám spisovatel, je myslím zbytečné,. Každý kdo četl, si určitě uchoval v hlavě právě to, co mu přišlo nejvíce srdci vlastní a moudré..
Kdo nenašel nic, musel alespoň na chvilinku zavzpomínat na to, jaké to bylo být dítětem a mít spousty otázek k pochopení života dospělých ..
Pro mě neskutečný zážitek mouder a pravd..

12.11.2015 5 z 5

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

Co napsat, někdo píše, že konec nečekal . Já zase už od poloviny knihy právě takový konec očekávala, jen se to trochu táhlo a v posledních řádcích bylo vše ujasněno :) za mě oddechové čtení na jeden den ;)

17.10.2015 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Komentář panakaplana, mluví za vše, lépe bych to nenapsala .. moje pocity, můj souhlas :)

10.10.2015 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Fantasticky napsaná kniha.
Vnímání a popsaní všeho, co mu dřív připadalo naprosto běžné a ze dne na den vypadalo úplně jinak mě zasáhlo nejvíc..
Smála jsem se, protože kniha je napsaná vtipně.
Přemýšlela jsem, protože kniha je napsaná moudře.
A plakala jsem, protože kniha je o životě ..

08.06.2015

Jiří Kajínek: Vrah, nebo oběť? Jiří Kajínek: Vrah, nebo oběť? Josef Klíma

Pokud se chcete aspoň trošku dozvědět, kdo a jaký byl Kájínek né jenom očima Josefa Klímy, určitě čtěte..

28.05.2015 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Sexy kniha s nepředstavitelnou romancí.. Četlo se to rychle a pro každou ženu snad jako pohádka..
A pohádka to doopravdy je :) Ale kdo z nás nemá rád pohádky?
A když už se pro 50 odstínu šedi rozhodnete, a budete chtít pocítit nějaké to napětí a vzrušení.. Určitě šáhněte po knize. Ve filmu jsem to aspoň já, nepocítila vůbec ;)

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Vzrušující kniha, co se týče erotických scén opravdu dokonalé popsané a fakt vzrušující. Co se týká děje, jak už bylo napsáno žádný a pro mě byl konec tak jasný, že jsem knihu nedočetla :(

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Jessica Brody

Kniha peckovní !! .. dobrý nápad autorky. Úplně jsem se vžila do její role a myslím, že na pár měsíců bych si tuhle práci klidně ráda vyzkoušela :D

28.05.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

K této knize ráda napíši, že mé očekávání naprosto splnila. Čtení je vtipné zároveň smutné, plných mouder a čtenář, tak nějak pocítí ten pocit úzkosti, bolesti, kterou tito lidé musí vydržet ..

26.05.2015 5 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Tuto knihu by si měl přečíst snad každý. Jednoduchá, humorná s pasážemi, které vás chytnou silně za srdce..

25.05.2015 4 z 5