between between komentáře u knih

Triáda Triáda Colin Falconer (p)

Náhodou jsem na tu knížku narazil v hotelu na Kapverdách a byl jsem za to rád. Četl jsem ji s chutí a bylo to zajímavé a poutavé. Dost popisné a to včetně spousty názvů, v kterých jsem se ztrácel, ale to se dalo ignorovat.

12.06.2013 4 z 5

Rychlost temnoty Rychlost temnoty Tracy Hickman

Parádní knížka. Má to náboj, akci a ten závěr mě potěšil, že to nebyl žádný přehnaný slaďák ale hrdinská záležitost.

12.06.2013 5 z 5

Nova Nova Keith R. A. DeCandido

Nesehnal jsem to česky, takže jsem to četl v originále. U květnatějších a komplikovanějších vět jsem se malinko nechytal, ale to nic nemění na tom, že se mi to líbilo. Pravda je, že se StarCraftem to souvisí jen okrajově, jak zmíňuje Nahnilahruska v komentáři. Je to spíš takový střípek na dokreslení původu jedné z postav a rozhodně ne stěžejní Starcraftí děj. Pokud k tomu takto člověk přistupuje, tak myslím, že to nezklame.

20.05.2013 4 z 5

Stín Xel'Nagů Stín Xel'Nagů Gabriel Mesta (p)

Khiha Křížová cesta, která tomu předchází, se mi líbila víc, ale přesto to bylo pěkné počtení.

03.05.2013 4 z 5

Sexbomba na doplňkovou půjčku Sexbomba na doplňkovou půjčku Miloslav Švandrlík

Pohodové čtení, pohodové příběhy. Je to hezké, ale na druhou stránku to člověka nevtáhne a nepohltí, aby měl problém knihu odložit.

23.04.2013 3 z 5

Mona Lisa mezi islandskými otázkami Mona Lisa mezi islandskými otázkami Matěj Neznal

Popravdě jsem to jen začal číst. Ne že by to byla špatná knížka, ale není to můj šálek kávy. Každopádně pro někoho, kdo má rád cestopisy s historicko zeměpisnými fakty je to asi dobrá volba.

11.04.2013 2 z 5

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Skvěle se to četlo a neustále mě to udržovalo v očekávání co bude dál. Místy akce byla krapet překombinovaná a nereálnější než ostatní akce, ale to mi nevadilo a nechal jsem se unášet na vlně akční fantasie.

07.04.2013 5 z 5

Křížová cesta Křížová cesta Jeff Grubb

Pro fanoušky skvělé hry Starcraft jednoznačná volba. Zdánlivě nepřináší mnoho nového, jelikož popisuje kampaň / příběh samotné hry. Přesto nebo možná právě proto, je příběh člověku bližší a dozvídá se více souvislostí a detajlů o známých postavách.

04.04.2013 5 z 5

Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Hana Hindráková

Pěkná zářící obálka. Ačkoliv asi nejsem cílová skupina knihy, tak se to četlo dobře. Mělo to spád.
To žirafí centrum ve mně vyvolalo vlastní vzpomínky. :-)

27.03.2013 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Zajímavá a napínavá knížka. Na můj vkus pojatá víc duchovně nábožensky než je můj šálek kávy. Některé pasáže mohly být kratší, především ta závěrečná duchovní osvěta mohla být o pár stránek stručnější. Digitální pevnost byla o něco lepší. Přesto pěkné počtení.

08.03.2013 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Skvělá knížka. Pořád mě udržovala v očekávání co bude dál.

20.02.2013 5 z 5

Proč Bůh? Proč Bůh? Timothy Keller

Těžko tuto knihu hodnotit. Je napsaná zajímavě a poutavě. Na druhou stránku je v ní obvyklá nelogická argumentace s jasným cítem přesvědčit o bohu. Domnívám se, že tato kniha věřícího utvrdí proč věřit v boha a bezvěrce utvrdí v tom, že neexistuje racionální důvod pro víru. Snaha logicky a racionálně zdůvodně víru, což si tato kniha klade za cíl podle mne, je tedy zcestná a nebyla naplněna. To, že na konec rozumně smýšlející kapitoly dají neopodstatněnou větu "A proto musí existovat bůh." těžko někoho přesvědčí.

13.02.2013 3 z 5

Zajímavé myšlenky, ale text se trochu opakoval. Dalo by se to napsat stručněji, i když opakování je matka moudrosti.

12.02.2013 3 z 5

999 turistických zajímavostí České republiky 999 turistických zajímavostí České republiky Petr David

Velice šikovná knížka pro ty, kteří cestují po ČR a nechají se rádi inspirovat na zajímavá místa k návštěvě. Součástí knihy jsou mapové podklady se zvýrazněnými zajímavými místy, což je velmi praktické a následně si člověk může v abecedním přehledu přečíst bližší informace o místě.

06.02.2013 5 z 5

Antarktida, modrý kontinent Antarktida, modrý kontinent David McGonigal

Moc pěkná knížka plná krásných fotek a zajímavých informací. Zatím nesplněný sen navštívit tento kontinent "uspokojuji" alespoň touto knihou.

02.02.2013 5 z 5

Velká cestovní kniha: Česká republika Velká cestovní kniha: Česká republika Petr David

Praktické, že je to děleno podle regionu, takže si člověk najde zajímavosti v okolí kam se chystá. Občas do toho nahlédnu, než někam jedu, abych získal inspiraci.

29.01.2013 4 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Povídky jsou zajímavé a s originálním vývojem i rozuzlením. Ze začátku jsem se trochu obával, zda to nezklouzne do předvídatelných konců v podobě ukázkového vítězství dobra nad zlem, ale nestalo se tak. Bylo to příjemné čtení.
Ideální délka povídek tak, že ji přečtu než dojedu do práce.

29.01.2013 5 z 5

Nejznámější dobrodružné treky světa Nejznámější dobrodružné treky světa kolektiv autorů

Pěkná kniha, kterou otevírám když hledám inspiraci na dovolenou. Nejsou tam všezahrnující informace k trasám, ale hrubou představu to dá a lze se rozhodnout, zda pak hledat podrobnější informace jinde.

28.01.2013

Brida Brida Paulo Coelho

Na můj vkus přehnaně nábožensky/sektářsky orientované, což mi zkazilo celý dojem.

27.01.2013

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Před skoro 20 lety jsem četl komiksovou verzi tohohle díla a moc se mi to líbilo. Teď jsem si řekl, že si zkusím přečíst originál. Podstata stejná a nebyl jsem zklamán i když musím říct, že místy tam bylo už moc vědeckých rozborů kolem mloků. Autor výborně vystihuje sebedestruktivní povahu lidstva.

25.01.2013 4 z 5