between between komentáře u knih

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Ze začátku mě to chytlo a příběh vypadal zajímavě. Brzy se z toho však stal nudný výčet technik bez příběhu. Ačkoliv to obsahuje zajímavé myšlenky, tak je to vleklá "učebnice", která se ze začátku snaží tvářit jako příběh.

25.01.2013 2 z 5

Lucemburská zahrada Lucemburská zahrada Michal Ajvaz

Ze začátku mne khiha zaujala a první asi třetinu khihy jsem byl natěšený. Prostřední pasáž byla abstraktním utrpením (předpokládám, že zrovna za tuhle pasáž získala to umělecké ocenění :-)) a třetí třetina knihy byla zas zajímavá i když počáteční nadšení trochu vyprchalo po tom trápení v prostřední pasáži.

22.01.2013 3 z 5

Čeští básníci Čeští básníci Vladimír Kostiha

Básně tam jsou hezké, ale věnovat polovinu knihy próze, když je to o básnících je opravdu velmi divné a působí to přesně jak píše "tomlery" jako nevhodná propagace díla pana Kostihy. Bohužel to je charakteristycký rys i pro ostatní jím vydané sbírky básní.

22.01.2013

Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Martina Svobodová

Zajímavé čtení i některé názory. Ačkoliv cestopisy moc nečtu, tak mě to udrželo v zájmu o pokračování co bude dál. Pravdou je, že ke konci mi přišlo, že té skepse nad africkou situací už je v knize trochu moc. Ke konci cesty je rovněž znát únava z cestování a kratší rozepisování o posledních státech. I přes zmíněné, to bylo příjemné čtení a přestože člověk ne se vším souhlasí, tak to člověka přiměje k zamyšlení a utvoření si vlatního názoru a to je určitě dobře.

17.01.2013 4 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Khiha velmi věrně popisuje prostředí a osoby z různých sociálních vrstev a geografických míst Keni. I přes drsný charakter osudů je kniha čtivá a člověk je motivován zvědavostí číst stále dál.

17.01.2013 5 z 5