between between komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci John Connolly

Místy trochu příliš podrobné popisy prostředí a postav,ale jinak se to četlo dobře.

29.05.2015 4 z 5

Modrý horizont Modrý horizont Wilbur Smith

Pěkně se to četlo i když místy to bylo moc popisné. Závěr byl až moc idealistický a dokonale šťastný.

25.03.2015 4 z 5

Panna a cikán / The Virgin and the Gipsy Panna a cikán / The Virgin and the Gipsy David Herbert Lawrence

Na mne moc dívčí román a historická slovní zásoba. Občas jsem nerozuměl ani českému textu. :-)

13.11.2014 2 z 5

Nikdy jsem nechtěla zabíjet Nikdy jsem nechtěla zabíjet Senait G. Mehari

Zajímavý pohled na osud dětských vojáků a vůbec život v Africe. Je velmi těžké si představit takové životní situace, tím spíš v tak nízkém věku. Člověka to vede k zamyšlení nad výchovou i životním stylem nejen tam, ale i u nás. Část knihy z života v Evropě byla pro mne o něco méně zajímavá, ale i tak v ní bylo hodně zajímavého. Vyrovnávání se z tak velkým kontrastem životní úrovně.

19.10.2014 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Zajímavé téma, dobře zpracované. Člověka to hezky nahlodá, co na tom by mohla být pravda.
Mimo to, po Infernu, které bylo velkým zklamáním, tohle je návrat k čtivé knize. Pro mne návrat, jelikož jsem to nečetl v pořadí jak to vydal.

03.09.2014 5 z 5

Soumrak Soumrak Christie Golden

Třetí díl trilogie nezklamal. Člověk se doví další zajímavosti o Protossech a je to proloženo akcí všech tří ras.

25.06.2014 5 z 5

Stínoví lovci Stínoví lovci Christie Golden

V druhém díle přibylo akce, zergů i protosů. Paráda.

10.06.2014 5 z 5

Prvorození Prvorození Christie Golden

Pravdou je, že tahle knížka se liší od ostatních co jsem četl ze série StarCraft. Nebojuje se tam a s hrou je to jen okrajově spojeno. Přesto mě to zaujalo a udržovalo ve zvědavosti co bude dál. No a vlastně stále udržuje, protože ... musím si jít koupit druhý díl ságy, abych věděl, jak to bude dál. :-)

30.05.2014 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Super knížka. První polovina knihy nemá chybu. Postupně ke konci trochu opadá to napětí a je tam víc takových povídaček, ale stejně jsem to hltal až do konce.

22.05.2014 5 z 5

Proč existuje svět? : existenciálně detektivní pátrání Proč existuje svět? : existenciálně detektivní pátrání Jim Holt

Příliš těžký kalibr. První třetina knížky mě celkem zaujala i když jsem spoustu věcí neznal. Druhou třetinu jsem se trápil a poslední třetinu jsem už nečetl. Přeci jen skoro 400 stránek abstraktních úvah je asi jen pro velké fanoušky úvah typu "Zda bylo dřív vejce nebo slepice", tedy vlastně "Proč je spiše něco, než nic?". Každopádně to byl zajímavý náhled do této sféry a zjištění, nad čím vším se někdo vůbec může zamýšlet a jaké extrémnosti vymyslet.

15.04.2014 2 z 5

Královna čepelí Královna čepelí Aaron Rosenberg

Dobře se to četlo a udržovalo mě to stále ve zvědavosti co bude dál. Jedinou slabinou byly pro mne popisy dvou soubojů Zeratula, kdy jsem se v těch abstraktních věcech ztrácel. Nicméně to byly krátké pasáže, které nijak neubraly na pěkném čtení.

17.03.2014 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Autor nezklamal. Napínavé, zajímavé, s technicko vědeckými zajímavostmi. Budu se těšit na další jeho knížku, která se mi dostane do ruky.

18.01.2014 5 z 5

Létání bez strachu Létání bez strachu Miloslava Čechová

Knihu jsem si přečetl pro zajímavost, ačkoliv se létání nebojím. Pro lidi se strachem je asi dobře napsaná a najdou tam spoustu informací, které povedou k větší důvěře v leteckou dopravu a schopnost překonat strach. Pro mě spíš bylo zajímavé zjistit, čeho všeho se lidé mohou bát a něco málo ze zákulisí leteckého personálu a technických věcí.

19.12.2013 4 z 5

Vodní labyrint Vodní labyrint Eric Frattini

Zajímavá, ale na můj vkus moc historicko náboženských pasáží.

18.09.2013 3 z 5

Triáda Triáda Colin Falconer (p)

Náhodou jsem na tu knížku narazil v hotelu na Kapverdách a byl jsem za to rád. Četl jsem ji s chutí a bylo to zajímavé a poutavé. Dost popisné a to včetně spousty názvů, v kterých jsem se ztrácel, ale to se dalo ignorovat.

12.06.2013 4 z 5

Rychlost temnoty Rychlost temnoty Tracy Hickman

Parádní knížka. Má to náboj, akci a ten závěr mě potěšil, že to nebyl žádný přehnaný slaďák ale hrdinská záležitost.

12.06.2013 5 z 5

Nova Nova Keith R. A. DeCandido

Nesehnal jsem to česky, takže jsem to četl v originále. U květnatějších a komplikovanějších vět jsem se malinko nechytal, ale to nic nemění na tom, že se mi to líbilo. Pravda je, že se StarCraftem to souvisí jen okrajově, jak zmíňuje Nahnilahruska v komentáři. Je to spíš takový střípek na dokreslení původu jedné z postav a rozhodně ne stěžejní Starcraftí děj. Pokud k tomu takto člověk přistupuje, tak myslím, že to nezklame.

20.05.2013 4 z 5

Stín Xel'Nagů Stín Xel'Nagů Gabriel Mesta (p)

Khiha Křížová cesta, která tomu předchází, se mi líbila víc, ale přesto to bylo pěkné počtení.

03.05.2013 4 z 5

Sexbomba na doplňkovou půjčku Sexbomba na doplňkovou půjčku Miloslav Švandrlík

Pohodové čtení, pohodové příběhy. Je to hezké, ale na druhou stránku to člověka nevtáhne a nepohltí, aby měl problém knihu odložit.

23.04.2013 3 z 5

Mona Lisa mezi islandskými otázkami Mona Lisa mezi islandskými otázkami Matěj Neznal

Popravdě jsem to jen začal číst. Ne že by to byla špatná knížka, ale není to můj šálek kávy. Každopádně pro někoho, kdo má rád cestopisy s historicko zeměpisnými fakty je to asi dobrá volba.

11.04.2013 2 z 5