Nikdy jsem nechtěla zabíjet

Nikdy jsem nechtěla zabíjet obálka knihy
Mé hodnocení:

Příběh dívky, zmítané mezi dvěma frontami, mezi dvěma rozdílnými pohledy na svět.

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86047/nikdy-jsem-nechtela-zabijet-86047.jpg 3.815
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Vyšehrad

Feuerherz

Kniha Nikdy jsem nechtěla zabíjet

Leliel
31.01.2019

Můj problém s touhle knihou je, že jsem jí zhruba někde v polovině přestala věřit. Od začátku mě zaráželo, jak ucelený a detailní příběh popisuje, když vypráví o svém nejútlejším dětství. Ale říkala jsem si, že koneckonců traumatické zážitky vždy v hlavě utkví lépe.
Jenže pak si autorka začala dost protiřečit a měnit názory jako by situaci prožívala teď, ne jako by šlo o něco, co zažila před lety a jen o tom vypráví. Navíc jsem čím dál častěji měla dojem, že už jen nevypráví „jak to bylo“, ale že se snaží, aby o ní měl čtenář dobré mínění.

Nikuskaaa
26.06.2015

Zase jeden ze zajímavých příběhu, kniha je velice čtivá a zajímavá.

between
19.10.2014

Zajímavý pohled na osud dětských vojáků a vůbec život v Africe. Je velmi těžké si představit takové životní situace, tím spíš v tak nízkém věku. Člověka to vede k zamyšlení nad výchovou i životním stylem nejen tam, ale i u nás. Část knihy z života v Evropě byla pro mne o něco méně zajímavá, ale i tak v ní bylo hodně zajímavého. Vyrovnávání se z tak velkým kontrastem životní úrovně.