Bettybook Bettybook komentáře u knih

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

(SPOILER) Budu se opakovat, jako v poslední době mockrát. Námět byl moc fajn, ale konečný výsledek není úplně ideální.
Tak nejdříve ke kladům.
Líbila se mi různorodost charakterů našich tří sester. Vivi byla svá, taková drsňačka. Moc bych si přála, aby ji byla autorka vybrala jako vypravěčku. Grey, jedna z nejzajímavějších postav,o které jsem měla tu možnost kdy číst. A Iris? Ta bohužel byla ze všech sester nejméně zajímavá, a jak už jsem řekla, autorka mohla za vypravěčku vybrat třeba Vivi.
Dále hlavní mužská postava byla fajn. Proto mě pěkně nakrklo, když ho autorka zabila :( Ale aspoň už může být se svou sestrou... Jinak to bylo docela creepy, což mě docela překvapilo. Ale jinak kromě toho, kniha nenaplnila má očekávání, ani svůj potenciál. Mám představu, že kdyby to bylo o něco delší s nějakou pěknou juicy zápletkou, hodnotila bych teď jinak. Bohužel, nestalo se tak. 3,5/5

06.07.2023 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Tohle mi bohužel nesedlo... Doufám, že jeho romány jsou o dost lepší, než tyto ilustrované povídky.

06.07.2023 2 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Spoustu lidí říkalo, že jim tento příběh stylem psaní připomínal Lilianu. Ne, že bych s tím souhlasila, ale nějaké spojitosti rozhodně vidím, když nepočítáme, že obě autorky jsou Polky.
A čoveče, mně se to docela líbilo. Ten polský styl vyprávění se mi sakra líbí. Jistě, nemělo to takovou hodnotu jako Liliana s Malvínou, ale stejně. Tenhle příběh mě chytil za srdce, líbil se mi a to mi asi stačí. Víc jsem od toho ani nečekala. Oddechovka s grumpy sunshine tropem. Ale teď kdo z hlavních hrdinů je grumpy, a kdo sunshine... ಡ ʖ ಡ 4/5

06.07.2023 4 z 5

Solanin 1 Solanin 1 Inio Asano

Inio Asano je velký umělec a já už chtěla od něj něco zkusit. Solanin se mi zdál jako skvělá volba. Ale bohužel, docela mě to zklamalo. Možná to má skrytý význam a já to v tom neviděla, je to dost možné. Ale jak říkám, docela mě to zklamalo, uvidím jak to bude s druhým dílem.

06.07.2023 3 z 5

Tokijský ghúl 5 Tokijský ghúl 5 Sui Išida (p)

Cukijama, postava, která se objevila v minulém volumku, mi přijde hrozně zajímavá a strašně moc doufám, že v tomhle díle to s ním nekončí.
Co mě ještě hodně zaujalo je Nišiova minulost a dost mě to přinutilo toho kluka přehodnotit.
Ken Kaneki je za mě láska, akorát už hodně dlouho vyhlížím nějaký pěkný juicy fight s jeho drápem. A nebo policistů s nějakou vybombenou quinqe.
A bohužel mi to nevyhradil ani fight Tóky, Cukujamiho a Nišiho (i když ten byl taky cool!!).

10.03.2023 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 13 Zaslíbená Země Nezemě 13 Kaiu Širai

No, tak toto byl velice výživný díl... Kdo má rád pořádnou dávku akce, není možné, aby si tento díl neužil. Já osobně jsem si přestřelku užila, ale nemůžu skousnout úmrtí mých oblíbených postav. Nu což, toto k tomu bohužel patří. Ke konci se můžeme seznámit se dvěma novými postavami, ale já už netrpělivě vyhlížím znovu shledání Normana a ostatních. Je velká škoda, že se za ním v tomto díle nepodíváme.
Jeden ze slabších dílů, ale líbí se mi, že už konečně docházíme k nějakému progresu.

18.08.2022 4 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Příběh mi zatím přijde docela basic, ale uvidíme podle dalších dílů.

15.07.2022 4 z 5

Orange. Kniha šestá Orange. Kniha šestá Ičigo Takano (p)

Suwa, protagonista, který měl osud Kakerua (troufám si říct) ve svých rukou. Tak či onak, měl každopádně tu moc pořádně zamíchat kartami.
Poslední díl dojemné manga série je právě z jeho pohledu. Upřímně musím říct, že pokud by celá série byla z jeho pohledu, tak by to pro mě bylo mnohem zajímavější.
Nejlepší díl to asi nebyl, ale jak říkám, zajímavý byl více než dost.
Za to, že jsem se ještě naposledy mohla vrátit do Orange universu dávám 4/5.

14.07.2022 4 z 5

Tahle kniha je teplá Tahle kniha je teplá Juno Dawson

Od základních informací po různé statistiky a příběhy LGBTQ lidí. Knihu doporučuji si dávkovat, protože já jsem udělala tu chybu, že jsem si přečetla půlku a do další půlky jsem se musela nutit o měsíc později. Palec nahoru pro Yoli, že se rozhodli tuto knihu vydat.

08.07.2022 3 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Jak už to tak u sbírek povídek bývá, některé povídky byly famózní, jiné průměrné a další by se zase daly označit jako něco, co nemělo spatřit lidské oko.
Každopádně těch průměrných povídek bylo o něco více a o dvou konkrétních se radši ani bavit nebudu. Ale i přesto se našly dvě, které pro mě byly pětihvězdičkové: Milostný labyrint od Jona Skovrona a Mapa perfektních maličkostí od Leva Grossmana.
Obě povídky mají společné to, že mají mužského autora. A něco na tom bude. Ráda jsem si po dlouhé době přečetla romantiku, kterou napsal muž. Jinak obě povídky byly trochu jiné.
Milostný labyrint je pro mě hodně povedená a vtipná povídka s jednoduchou, avšak poutavou příběhovou linkou.
Mapa perfektních maličkostí je zase něco na popřemýšlení nad životem.
Kdybych knihu měla zhodnotit celkově, dala bych jí asi 3,5/5. Každý si tam najde něco svého, něco co mu bude vyhovovat a hlavně bavit a přeci jenom to ve výsledku byla dobrá odpočinková kniha na prázdniny.

05.07.2022 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

(SPOILER) Jakmile jsem narazila na tuhle knihu, musela jsem si přečíst anotaci a následně celou knihu. A sakra, tohle byl mazec.
Už z anotace mi bylo jasné, že autor bude rozebírat téma sebevraždy a pomsty pěkně do hloubky, a ne jen klouzat po povrchu. A to se mu povedlo na výbornou. Líbily se mi jeho myšlenky a to, jak to všechno krásně do sebe zapadalo s Leonardovým charakterem. Moc se mi líbil prvek dopisů z budoucnosti, které si měl psát pro sebe sám Leonard, jako nějakou osobní terapii. Jako poslední kapitolu si můžeme přečíst dopis od jeho dcery a rozjímat nad tím, jak to asi bude s Leonardem dál...

14.05.2022 5 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Tohle byla záležitost, u které jsem se cítila více jak komfortně. Autorka s humorem popisuje každodenní strasti a i insecurities, které většina z nás má. I já mám své nedokonalosti a díky autorce jsem na chvíli pocítila znovu nalezenou jistotu. Doporučuji!

03.04.2022 5 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Po delší době kniha, která dokázala nasytit moje čtecí chuťové buňky. Byla jsem příběhem naprosto oslněna! Zážitky ze zvratů byly přímo povznášející. Dámy a pánové, tohle přesně chci v YA fantasy literatuře číst!

27.12.2021 5 z 5

Královská hra 5 Královská hra 5 Nobuaki Kanazawa

Jak jsem byla na začátku série mile překvapená, závěrečný díl byl za mě velkým zklamáním. Z hodnocení mi vychází v průměru 4/5, ale stejně mám z toho hrozně špatný pocit. Možná jsem moc velká citlivka, ale zde brutalita překračovala meze, change my mind.

14.11.2021 3 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 10 Zaslíbená Země Nezemě 10 Kaiu Širai

Příběh čím dál tím víc eskaluje a já to miluju!

23.10.2021 5 z 5

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Fakt, že je kniha vyprávěna pozpátku, je ten důvod, na co jsme všichni tady slyšeli. Určitě je to neobvyklé, nebo aspoň u mě to byla první kniha s takovýmto stylem vyprávění. Díky tomu jsem měla zpočátku problém se zorientovat v časových liniích, respektive ve vzpomínkách v časových rovinách. Ale to se naštěstí v polovině zlomilo a začalo do sebe všechno krásně zapadat.
Líbilo se mi, jak se autorka vyžívala v detailech, např. Forrest nosil na ruce náramek, který byl vzápětí zmíněn ve scéně, jak k němu přišel. Takže za to palec nahoru.
Za co palec dolů je konec, který se mi vůbec nelíbil. Ono by to zas tak tolik nevadilo, kdyby autorka nastřelila perfektní začátek, takže jsem čekala na dokonalý konec. A bohužel jsem nedostala ani jedno z toho. Škoda. Kromě toho zápletka jasná jak okno bez záclony. Což mi zas tak nevadilo, protože se tam stalo pár věcí, které jsem nečekala. Ale přesto všechno budu na knížku vzpomínat v dobrém, protože já divnoknihy miluju a tohle je prostě definice všech divnoknížek. Za mě slabé 4 hvězdičky.

30.05.2021 4 z 5

A oceán byl naší oblohou A oceán byl naší oblohou Patrick Ness

"Největším úspěchem ďábla je to, když vás přesvědčí, že ho vidíte. Ale teprve když ho opravdu vidíte, máte z něj skutečný strach. A pak už je příliš pozdě.... Neboť v hlubinách možná jsou ďáblové, ale horší jsou ti, které si vytváříme sami."

Tohle mi v hlavě bude znít ještě hodně dlouho.

08.05.2021 4 z 5

Rozmary času Rozmary času Noelle Stevenson

Každým dílem lepší a lepší. Ačkoliv nemám ke skautingu žádný vztah, tak se mi série těchto grafických románů moc líbí.

06.05.2021 4 z 5

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Jedna z největších předností jsou za mě nádherné kresby. Možná nejhezčí, na které jsem snad kdy narazila. Příběh je fajn, člověk se více zamyslí nad problémy dospělých. Ovšem nebyl tak strhující jako u Sochaře.

14.04.2021 4 z 5

Kluci jsou jako žvejkačka Kluci jsou jako žvejkačka Kerstin Gier

Asi se budu lišit od stáda, ale to jsem jediná, která by tuto knihu nedoporučila mladším holkám? Je mi patnáct, a i tohle bylo na mě moc (myšlenka, že bych to četla ve třinácti), a to jsem obrněná z Dvorů od Maasový a od Elle Kennedy XD
Nejsem naivní abych si myslela, že dnešní děti (a ano započítávám se do toho i já) nevěděli nic o sexu. Ale kdybych měla tohle řešit ve třinácti? Dostala bych od mámy a druhou od futer, a jsem ráda, že se mě to netýká ani teď :D Na poučení dětí o sexu existují mnohem lepší knihy, change my mind.
Jinak kromě toho musím pochválit autorčin humor. Zasmála jsem se i nahlas. Za mě rozhodně 15+.

26.10.2020 3 z 5