berila berila komentáře u knih

Stín Stín Ursula Poznanski

Opět výborně napsaný díl, byla jsem přesvědčená, že pachatele znám, ale byla jsem úplně vedle. Za mě velká spokojenost a všem doporučuji k přečtení.

13.11.2020 5 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Dobře napsaná kniha, ale mně osobně vadí (a nejen u tohoto autora), že pachatel je prakticky známý od začátku. To mě pak už čtení až tolik nebaví, ale i tak doporučuji k přečtení. Na to, že je to první kniha, tak klobouk dolů.

10.10.2020 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Opravdu výborný thriller. Také jsem se hned koukla, zda kniha o Ježipetrovi existuje a ona je to pravda. Tak jsem si řekla, co to bylo asi za cvoka, kdo mohl něco takového pro děti napsat.

27.04.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Tak tedy tohle byla síla. Úplně jiný námět a ještě k tomu takto perfektně zpracovaný. Až mi z toho šel mráz po zádech.

05.04.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Dobrý thriller, pro mě zajímavý a netradiční způsob vyšetřování (nepočítám do toho policii - dost dlouho byla v klidu), ale ten konec !!! Ten se mi vůbec nezdál reálný, ale přesto určitě stojí za přečtení.

06.03.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje třetí knížka od autorky a opět krása, i když hodně smutná. Autorka prostě umí psát, i úplně běžné životní příběhy podá tak, že se nemůžete od toho odtrhnout. A už vůbec nemluvím o popisování života v koncentračním táboře - to jsem tedy probrečela. Tady platí, že kdo umí, ten umí. Doufám, že brzy opět něco napíše, už se moc těším.

07.03.2018 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Jednoznačně se podepisuji pod komentář ArwernAragorn, lépe to nevystihnu. Tolik jsem se těšila, autorka píše výborně a teď přijde takovéto utrpení. Mám i další díl a opravdu nevím, jestli se do něj pustím.

14.01.2024 2 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Tento díl se mi líbil více než předchozí, takže jsem plně spokojená. Zatím celá série stojí za přečtení.

06.12.2023 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Za mě tento díl patřil k úplně nejlepším v celé sérii. Je obdivuhodné, jak autorka dokáže udržet takto vysokou laťku v celé sérii. Určitě doporučuji k přečtení.

21.11.2023 5 z 5

Den popela Den popela Jean Christophe Grangé

Téma dost děsivé, opět dobře napsané a čtivé.
Ale "Purpurové řeky" byly jen jedny a tak jednu * ubírám. Celou sérii určitě k přečtení doporučím.

14.09.2023 4 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

Nebylo to vůbec špatné, dobře a čtivě napsané. Trochu bych ubrala na vztahových záležitostech a více se věnovala samotnému případu. Mužská část týmu trochu sebestředná, o ženské části se toho moc nedozvíme. Téma ožehavé a drsné. Za přečtení určitě stojí. Autorka připravuje pokračování, nenechám si ho ujít.

28.08.2023 3 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Další výborný díl z této série. Jediné, co mi vadí, jsou policejní číselné hlášky. Jinak si tak říkám, že Kate, ač výborná vyšetřovatelka, se na konci každého dílu začne chovat úplně naivně a vždy jí jde o život.

15.07.2023 4 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Na základě recenzí zde na databázi jsem zase jednou sáhla po jiném tématu, než jsou mé oblíbené thrillery. A musím říci, že to byla dobrá volba a nezůstanu jen u této knihy, už jsem si jich od pořídila od této autorky do své čtečky několik.

15.07.2023 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Čím dále více se mi začínají líbit tyhle thrillery že soudních síní. A tento autor mi perfektně sedí. Je škoda, že jsem zatím nenašla žádnou jeho další knihu. Všechny jeho knihy zde v databázi uvedené jsem již přečetla a jsem nadmíru spokojená.

15.07.2023 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Co tady říci, pro mě šíleně zdlouhavé a nějak mě to nebralo. Prostě "Purpurové řeky" byly jen jedny.

30.06.2023 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Už jsem to zmiňovala minule, autorka píše výborně, ale prostě není úplně typ na detektivky. Ty by měly mít spád, ale tady se to pořád táhlo. Přiznávám bez mučení, že čtu hlavně kvůli tomu, jak se vyvine vztah hlavních hrdinů, takže příště zase budu muset zvládnout velké množství stránek

20.05.2023 3 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Já jsem příjemně překvapená. Hodnocení tady není u tohoto dílu úplně nej, ale ostatní díly jsou hodnoceny daleko lépe, takže jsem to vzala pěkně popořádku a jsem moc ráda, že jsem to udělala. Výborně a čtivě napsané, moc se mi to líbilo a určitě všem těm, kdo mají rádi klasickou detektivku, ráda doporučím.

01.03.2023 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Moc pěkný román, prolínání životních příběhů tchyně a nevěsty umožňuje pochopit obě strany. Určitě doporučuji k přečtení hlavně ženám.

10.02.2023 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Dívám se na předchozí komentáře a jsou celkem nižší. Já jsem ale velmi spokojená. Nebudu tady srovnávat autory, první už není mezi živými - obrovská škoda- , ale takto navázat na předchozí díly, klobouk dolů před Davidem Lagercrantzem. Celá série se mi moc líbila, trochu smutním, že skončila.

10.02.2023 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Autora mám ráda, jeho styl psaní mi maximálně vyhovuje. Takhle si já představuji klasickou detektivku.

05.08.2022 5 z 5