.berenika. .berenika. komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

- bylo to tvrdý a dojemný!
- ne příliš klidné čtení pro českého obyvatele, ale poučné a citlivě psané

25.10.2022 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

- mám ráda drsný detektivky, mám ráda napětí, ale takhle jsem se už moc dlouho nebála
- neřekla bych, že je to reálná kniha, ale když se na to povznesete, užijete si to!

Johana Johana Pavla Horáková

- je to klidné a pohodové povídání o české ženě - od dětství po stáří
- dojímá, dotýká se

25.10.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

- tak já nevím... asi jsem čekala víc napětí a dramatičnosti
- skvělé nahlédnutí do různých sociálních skupin
- pro člověka co čte propracované detektivky klidné počtení
- myslím, že jsou lepší autoři, co by zasloužili takový věhlas jako má Lapena

25.10.2022 2 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

- nejdříve jsem byla lehce skeptická, jako vždy u nově čteného autora, ale závěr knížky naprosto šokující!
- krásný, dojemný, dobře zpracováno

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) 1/2
- první povídka s kriminálním tématem, byla psána s humorem a švihem tak, jak jsme u Adlera zvyklí
- krimi jednohubka, kterou smlsnete raz dva
2/2
- druhá povídka má skvělý nápad a téma k zamyšlení - pojednává o dezertérovi, který je po desetiletí ukrýván před realitou... on je rodinou udržován v Hitlerově německu, reálný svět, jak ho známe, přitom ale běží dál
- nápad krásný, konec zajímavý

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

- Carl je i přes všechny své neduhy a životní šrámy vtipný a sympatický komisař, kterého si oblíbíte
- detektivek jsem přečetla dost, ale tohle byl zase uplně jiný a skvělý koncept
- různé úhly pohledu dodaly postavám detailní popis jejich charakteru a zvěrstev co dělali nebo stále dělají
- hodně mě zasáhla postava Kimmie, která i přes svou zkaženost a brutalitu doufala, že jí dítě pomůže začít znovu

24.10.2022 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

(SPOILER) - mám dost smíšené pocity... nejprve jsem četla třetí knihu autora (Zamkni poslední dveře) a měla jsem na tuto jeho prvotinu asi moc velké očekávání
- prvních snad 230 stran se hrozně vleklo, nikdo z hlavních postav si nezískal za celou knihu mé sympatie - o to hůř se začátek četl
- kleptomanie Quincy tam byla za mě uplně zbytečná, nijak s příběhem nesouvisela - kdo by si chtěl číst o zdrcené přeživší, která krade?
- viníka jsem tedy neodhadla, ale vodítek k němu mnoho nebylo
- konec se hezky rozuzlil a poslední 1/3 se četla hezky

24.10.2022 2 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

- poslední díl série se tedy povedl!
- upřímně si nedokáži představit, že by se někdo z mého okolí do takové sekty dostal, naprostá šílenost
- detektivky z podsvětí sekt, knězů, apod., jsou vždy plné napětí a nepochopení, aspoň tedy pro mě
- autorka si s příběhem krásně pohrává - změna pohledů a střídání postav ve vyprávění tomu dávají pohyb a udržují vás ve středu
- moc se mi líbila pečlivost vykreslení prostředí sídla sekty... mám to doteď před očima