Belanna Belanna komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Konečně jsem se dostala i k této knize a odkládám jí se smíšenými pocity.
Příběh a námět měl velký potenciál, ale naprosto mi nesedlo zpracování.
Působilo na mě jako hodně chaoticky poskládané a vypadalo to, jako kdyby se stále opakovalo jedno a totéž. Kdo není informovaný o prostředí a době, v knize nemá šanci se jakkoliv orientovat.
Stanislawě "mámě" Leszczyńské, jako reálné ženě, se však musím poklonit za to, co všechno dokázala udělat pro všechny ty ženy a jejich děti.

20.05.2024 2 z 5

Kdo byl kdo II. díl Kdo byl kdo II. díl Ludvík Souček

Pro mé školní roky nepostradatelný pomocník.

28.08.2022 5 z 5

Smrtelný strach Smrtelný strach Robin Cook

Opět skvělý thriller z oblasti genetiky a výzkumu, napínavé, plné akce. Četlo se dobře.

29.10.2021 4 z 5

Mutace Mutace Robin Cook

Pan Cook je sázka na jistotu. I tato knížka z oblasti výzkumu a genetiky je povedená, čtivá a napínavá.

22.10.2021 5 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Tohle je přesně ta knížka, kterou si přečtete, odložíte a za chvilku nevíte, o čem byla.
Přesto se to četlo vcelku dobře, jen některé pasáže byly dost zdlouhavé a na napětí se taky mohlo více přidat. A navíc mi byla Hannah dost nesympatická, místy až protivná.
2,5*

14.10.2021 3 z 5

Indiáni Indiáni Alain Quesnel

Tuhle knížku mám nejraději (z těch, co mi ještě zbyly). Příběhy dokáží vtáhnou a navíc spojení s ilustracemi, nemá to chybu.

30.09.2021 5 z 5

Rytíři Rytíři Claude-Catherine Ragache

Legendy upravené tak, aby je chápali i ti nejmenší děti, krásné ilustrace a na konci trochu faktu pro nás starší.

30.09.2021 4 z 5

Nebe a hvězdy Nebe a hvězdy Franck Jouve

Krásné příběhy, krásné ilustrace. Děti je milovaly a já si v nich stále listuji a ráda se k nim vracím.

30.09.2021 5 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Přesto, že se dalo hodně věcí předvídat, bavilo mě to a knížku jsem si užila. Lehce se četla a konec byl také pěkný.

25.09.2021 4 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Od této knížky jsem očekávala asi něco jiného nebo alespoň jiné podání.
Námět se mi líbil, jen ho chtělo víc využít.

21.09.2021 3 z 5

Případ G Případ G Håkan Nesser

Jak se říká, to nejlepší nakonec.
I poslední díl série komisaře VV se mi moc líbil. A dobře, že se podařilo vyřešit i tento zatracený případ, který tu celou dobu visel jak Damoklův meč.

20.09.2021 5 z 5

Klon Klon Kevin Guilfoile

Po přečtení této knihy, u které mě nalákal název, mám hodně smíšené pocity.
První část knížky se vlekla. Je tu velké množství postav, ale podstatných je jen pár. Také podrobné popisy situací, které vůbec neovlivňují hlavní děj, odpoutávají pozornost.
Druhá část pak už byla zajímavější, místy i napínavá, ale konec tomu nepřidal, možná opět až moc kombinací.
Celé knize chyběla taková ta emoční hloubka, která by se u tohoto tématu předpokládala.
2,5*

19.09.2021 3 z 5

Säde - Příliš milovaná dívka Säde - Příliš milovaná dívka Miina Supinen

Velmi zvláštní knížka, přesto čtivá. Zajímavé charaktery postav, pohled na věc i atmosféra celého příběhu. Místy by to chtělo trochu hlubší propracování. Škoda, že nejsou dostupné další knížky autorky, kde by se dal sledovat její další vývoj.

15.08.2021 4 z 5

Kdo byl kdo Kdo byl kdo Ludvík Souček

V době, kdy se veškeré informace čerpaly encyklopedií a jiné odborné literatury, byly tyto kartičky dobrým pomocníkem.

28.08.2022 5 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Zajímavé seznámení s jedním z hrdinů seriálu Stranger Things. Vyklubala se z toho vcelku slušní detektivka z New Yourku.
Místy mi některé pasáže připadaly rozvláčné, ale jinak se četlo dobře. Parťačka Hoperra bylo dobrej řízek :)

30.10.2021 3 z 5

Podivné cesty Podivné cesty Dean Koontz

Skvělý soubor povídek. Přestože byly napsány v poměrně velkém časovém úseku, jejich kvalita se nijak nemění. Napínavá, mrazivá atmosféra provází jak horrorové tak sci-fi dílka.
Nejvíce mě oslovily povídky Past a Chase.

06.10.2021 4 z 5

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Kdo umí, ten umí.
Další super knížka ze série VV.

29.09.2021 5 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Když jsem si tuto knížku vybírala, myslela jsem že se tu budou opisovat krásy malebného ostrova Corfu, případně jeho historie. Autorka to spíše pojala jako jednu velkou stížnost na jeho obyvatele.

21.09.2021 2 z 5

Antarktida lásky Antarktida lásky Sara Stridsberg

Zvláštní kniha, zvláštní jazyk.
Hodně mě mrzelo, že autorka stále dokola opakovala totéž, jen malinko měnila slova a pohled. Tohle mi moc nesedlo.

21.09.2021 3 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Seznámení s autorkou předčilo ve všech směrech moje očekávání.
Knížka s mi moc líbila. Dvě dějové linky, trocha historie, medicíny a detektivní zápletka.
Poutavé, čtivé, sympatické postavy.

21.09.2021 5 z 5