bekule bekule komentáře u knih

Poslední valčík Poslední valčík Tamara McKinley

3,5
Z australského prostředí mě určitě víc zaujaly knihy od Meredith Appleyard. Chyběly mě uvěřitelné emoce, příběh jako takový je až přehnaně zkomplikovaný.Nenadchlo ale taky nezklamalo, průměr.

30.05.2022 3 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Čteno podruhé téměř po čtyřiceti letech a stále je to neskutečně silná ,nezapomenutelná zásadní kniha od Steinbecka. Jen já jsem už jiná a tu tíhu života bídu a utrpení už v knihách snáším hůž než před léty v mých ani ne dvaceti a proto mě při druhé četbě víc bavila Pláň Tortila,Sladký čtvrtek, plechárna nebo nebeské pastviny.Trošku se bojím jak na mě pom letech zapůsobí "Neznámému bohu", která je moje Steinbeckovka nejmilejší ovšem opět beznadějně depresivní.

24.05.2022

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Tak takhle mě už dlouho žádná kniha nepobavila. Po náročné četbě klasiky největší ale taky beznadějně depresivní jsem potřebovala něco hodně pozitivního . A tohle byla trefa do černého, vtipné , zábavné , s touhle dvojicí jsem se fakt nenudila a jen tak je z hlavy nedostanu.Maxxovo věčné vrčení , Charlynny oblečky i průpovídky, té holce nedokázalo nic zkazit dobrou náladu a nic ji nerozhodilo. A vůbec nebylo na škodu těch několik happy endů.

23.05.2022 5 z 5

Naděje v oblacích Naděje v oblacích Meredith Appleyard

I druhá kniha od autorky se mě na rozdíl od zdejšího hodnocení líbila moc.Zajímavé prostředí ,romantika, problematické rodinné vztahy jako od Chamberlainové.Při četbě této knihy jsem se bavila ještě o trochu víc než u Ordinace v divočině, určitě doporučuji.

09.05.2022 5 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Zdánlivě obyčejný příběh mladé učitelky která je nucena opustit pohodlný život na prestižním gymnáziu a začít nový školní rok na škole na periférii s nejhorší pověstí . Zpočátku musí bojovat s naprostým nezájmem studentů o cokoli a proto napne všechny síly na to jak najít způsob moci se vrátit do svého poklidného života. Moje třetí kniha potvrdila že tato autorka psát umí a ještě navíc skvěle zapojuje do příběhů samotný Hamburk .Doporučuji a autorku si přidávám do oblíbených.

05.05.2022 5 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Chtěla jsem Tapetáře ale v knihovně měli jen Ladu, no a teď jsem přestala mít chuť i na toho Tapetáře.Nebavilo, trápila jsem se s tím dlouhých pět dní, nesedl mě autorčin hodně jednoduchý styl i téma - anorektická hodně otravná puberťačka mě opravdu ničím nezaujala.

05.05.2022 2 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

3,5
Neurazí ale taky zas tak moc nenadchne. Zklamal mě hóóódně překombinovaný konec,( kdo všechno tam vlastně byl nakonec padouch ?). Nechala jsem se zlákat názvem i obálkou a čekala spíš dobrodružství spojené s havárií letadla ale ona se větší část odehrává až poté, v civilizaci a na útěku.Ústřední dvojice mě tentokrát taky moc k srdci nepřirostla ,určitě jsem četla od SB hodně lepší knihy ale taky i horší.Takže takový čtivě napínavý autorčin průměr,kdy za 14 dní už nebudu vědět o čem to bylo.

20.04.2022 3 z 5

Mladý mesiáš Mladý mesiáš Anne Rice (p)

Na knihu jsem narazila jen díky tomu že jsem hodně dlouho bezúspěšně pátrala po autorech narozených v roce 1941.Upírská tématika mě absolutně neláká takže jsem sáhla po od autorky jediné neupírské, i když s dost velkými obavami jestli to nebude příliš rouhačská kontroverzní četba. Riceová mě mile překvapila velmi citlivě napsaným příběhem popisujícím možnou verzi Ježíšova života a hlavně barvitě popisující prostředí a život ve Svaté zemi na začátku našeho letopočtu.

19.04.2022 4 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Přesně v polovině jsem to vzdala jako naprosto nudné a nezáživné čtení.Jediné plus je obálka která mě k četbě zlákala.

05.04.2022 odpad!

Běh času Běh času Anne Tyler

Takové poklidné počteníčko vlastně o ničem, jen poklidně plynoucí život jedenáctileté poté jednadvacetileté , 41 leté a druhá polovina knihy 61 leté Willy. Vlastně se tu nic světoborného neděje ale pro mě překvapivě velmi příjemně zpracované. Mám ráda americké nezávislé filmy o ničem a tato kniha měla přesně tu atmosféru.

28.03.2022 4 z 5

Doktore, to bude v cajku! Doktore, to bude v cajku! Patrick Taylor

Tuhle sérii miluji, vždy když potřebuji pohlazení po duši ,Fingal a spol nezklamou.

22.03.2022 5 z 5

Strážce úsvitu Strážce úsvitu Linda S. Howington

Hodně dlouho jsem se knize vyhýbala,odrazovalo mě nízké hodnocení ale nakonec se opět s většinou neshoduji.Mě se líbilo, cestování v čase mě baví vždy , u Lindy už jsem jednou potkala a i tady bylo zpracováno pro mě velmi povedeně , tady ještě navíc okořeněné tajemstvím templářů. Jediné mínus za co strhávám hvězdičku je milostná zápletka, ta je fakt divná.

15.03.2022 4 z 5

Domácí hosté Domácí hosté Vlastimil Třešňák

5,5
Opět jako vždy musím obdivovat to kouzlení s jazykem, Třešňákův styl mě neustále udivuje. Baví mě ty tak typicky třešňákovité opakujicí se motivy pronásledující každou jeho knihu - tady to byl prezident branář, žumpa, poklepávání čajovou krabičkou, listovní tajemství,traktor etor - krásné počteníčko.

03.03.2022 5 z 5

Sedm koček a umění žít Sedm koček a umění žít Jo Coudert

Kočičími příběhy je zaplněno tak z třetiny ostatní jsou pro mě dost otravné rádoby psychologické úvahy. Ani autorčin vztah ke kočkám mě moc nenadchl, být kočka u ní bych určitě dobrovolně nezakotvila.

23.02.2022 2 z 5

Na ostří nože Na ostří nože Julie James

3,5
Taková hodně jednoduchá romantika,od JJ určitě z těch slabších.

15.02.2022 4 z 5

Než udeří stín Než udeří stín J. D. Robb (p)

Mám slabost pro Roarkovu irskou rodinu takže všechny díly kde se objeví oni a ještě jako třešinka na dortu kamarád z dětství Brian mě vždy potěší. Ani nevadilo že pachatel byl známý témeř od začátku ,opět jako téměř vždy povedený díl.

14.02.2022 5 z 5

Volný pád Volný pád Jessica Barry

3,7
Na začátku jsem bojovala s autorčiným úsporným,jednoduchým stylem.Vůbec jsem nechápala co se děje, hned první věta začíná těsně po pádu letadla ,přeživší se chová velmi podivně , moc to nedávalo smysl . Druhá polovina knihy už byla naštěstí lepší ,díky vzpomínkám dvou hlavních postav kde se hodně vysvětlilo. Asi jako největší plus beru krátké kapitoly sledující střídavě Allison v divočině a její matku v civilazaci.

14.02.2022 4 z 5

Pár obyčejných dnů Pár obyčejných dnů Ivana Prudičová

Nenápadný obal i titul, ani nevím jak se stalo že jsem měla v chystám se číst ale vůbec to nebylo špatný čtení. Opravdu jen 6 obyčejných dní jedné sociální pracovnice,rozvedené matky tří dcer.Obyčejné ale opravdové a překvapivě příjemně,velmi příjemně čtivé. Opět celkové nízké hodnocení nechápu,mě to fakt bavilo.

14.02.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

(audiokniha)
Obešla jsem čtení dětské knihy do Výzvy poslechem audioknihy,jen jsem bohužel narazila na verzi načtenou pro mě hodně otravným ženským hlasem. Bohužel až po doposlouchání celého jsem zjistila že existuje i verze s panem Postráneckým, to by asi bylo jiné posloucháníčko.Ale i tak mě velmi překvapilo jak to vlastně pro mě žádné překvapení nebylo,nečekala bych že jsem si děJ pamatovala z nejranějšího dětství úplně celý. Velmi milá dětská knížka, jen nevím jestli dokáže zaujmout i dnešní děti.Pro mě tenkrát to bylo velké dobrodružství.

31.01.2022 5 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

4,5
Spíš než thriller tak je to psychologické drama, zabývajíce se dopadem trestného činu na nejbližší rodinu přeživší oběti. Chválím krátké kapitoly psané střídavě z pohledu čtyř hlavních postav, na rozdíl nižžšího celkového hodnocení mě se líbilo hodně.

28.01.2022 5 z 5