bekule bekule komentáře u knih

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

4,5
Moje první knižní setkání s autorkou a navzdory tady zoufale nízkému hodnocení já jsem naprosto spokojená. Příjemná zábavná četba , svým malým formátem a kratičkými kapitolami skvěle vyhovující na cestování busem,vlakem,šalinou do práce.

04.11.2022 4 z 5

Červený dům Červený dům Mark Haddon

Hodně dlouho jsem se s divnou formou prala a až do konce autorovu stylu na chuť nepřišla.Jen mě od chvíle kdy se situace mezi zůčastněnými dokonale zašmodrchala začalo zajímat jak to dopadne takže jsem to dočetla a jsem ráda že to mám za sebou.Od Haddona už raději nic dalšího zkoušet nebudu.

27.10.2022 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem pradávno v nácti jako povinnou četbu ale je to přesně ta kniha na kterou se nazapomíná ale taky už nikdy jsem neměla chuť a hlavně odvahu si ji přečíst znovu. V mládí ty hrůzy války člověk nějak snášel líp.

21.10.2022 5 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Pět hvězdiček je zoufale málo, tenhle díl mě dokonale rozsekal.Autorčin styl je neuvěřitelně barvitý,košatý,pestrý,dechberoucí, nenacházím slov pro její způsob vyprávění, ale co se vlastně divím, irové to mají očividně v krvi.Poprvé je pro mě 400 stran málo,dokázala bych v ulici Na Věrnosti strávit ještě mnohem delší dobu. Franka jsem podcenila ,po předchozích dílech jsem očekávala že se ve vyšetřování moc nepřetrhne. Opravdu povedená temně temná pochmurná detektivka kde jsou vlastně všichni nešťastné oběti.Tahle kniha mě zasáhla strašně moc.

19.10.2022 5 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Prví část je taková jednoduchá YA erotická romantika maximálně na tři hvězdičky ,druhá část by si zasloužila plných pět ,je napínavěší, dospělejší,plná závažných problémů. Vždy mě baví když je kniha psána z pohledu více hlavních postav,bylo zajímavé obzvlášť na začátku sledovat jak se na stejnou situaci dívali každý jinak, nebo vlastně stejně... Jak to možná bude s Miinou mámou mě napadlo hned a i jsem si tipla přesně jak to dopadne s jejím studiem.

30.09.2022 4 z 5

Nás se nezbavíš Nás se nezbavíš Nora Roberts

Další velký případ, myslím že Nadine má nový námět na třetí knihu. Tentokrát se opravdu celý díl motal jen kolem vyšetřování, žádné vedlejší odbočky,kromě jediné kratičké navštěvy u Mavis. Opět jak už je u autorky zvykem velmi povedený napínavý díl.

29.09.2022 5 z 5

Na prahu smrti Na prahu smrti Lisa Jackson

Plně souhlasím s komentářem přede mnou, jen mě autorka dokonale zmátla, jmény i hlasem z bezvědomí.

23.09.2022 4 z 5

Relikviář Relikviář Lincoln Child

Dobrodrůža od Rollinse se čtou jedním dechem, tohle je tak strašně uthaný. Zatím hodnotím jako povedenější od této dvojice sérii Nora Kellyová a Loganovu.Pendergast mě moc nenadchl ale zatím ani úplně neodradil, uvidíme jak se předvede v dalších dílech.

19.09.2022 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Lee Child

Knize by prospělo trochu více svižnosti v ději, jistý rakouský císař by řekl " příliš mnoho slov". U Tany French mě rozvleklost vyhovuje, tady spíš nudí.

22.08.2022 3 z 5

Rusovláska u cesty Rusovláska u cesty Anne Tyler

Podobně jako "Běh času" pohodové poklidné čtení , dá se říct o ničem ale strašně krásně napsané, škoda že je tak krátká.Tylerová se blíží k tomu stát se mojí oblíbenou autorkou, opravdu moc pěkné počteníčko a koho by napadlo při pohledu na obálku že ta rusovláska u cesty je tam v celé své kráse?

18.08.2022 5 z 5

Život není skákací hrad Život není skákací hrad Petra Hülsmann

Kniha úzce navazuje na předchozí, neboť hlavní hrdinkou je tentokrát spolubydlící Anni z "Kdyby to bylo tak snadné.....",takže se opět setkáváme i s Kaiem a Sebastiánem. Tentokrát pro mě bylo sice hodně nelákavé pracovní prostředí Nele, ale zase musím ocenit seznámení s problematikou rodin s dítětem, vlastně již mladým dospělým s Downovým syndromem.

15.08.2022 5 z 5

Bouřlivý příliv Bouřlivý příliv Nora Roberts

Na příběh Ethana který je mi ze tří dospělých bratrů povahově nejbližší jsem se těšila a nezklamal. Musím ovšem přiznat že nejvíc mě zajímá Seth a jeho původ i budoucnost a je velmi chtré že ještě stále není nic vyřešeno a tajemství zůstává do dalšího dílu.

27.07.2022 5 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Nedosahuje kvalit jedinečného Sila ale přesto je to výborné temné beznadějné postapo.Úplně jiný svět než v Silu a opět absolutně nezáviděníhodný, opět to končí tak nějak bez konce i když snad možná s nadějí......

21.07.2022 4 z 5

Past na dobrodruha Past na dobrodruha Nora Roberts

Toto je moje první kniha Nory Roberts ve které autorka vypráví knihu z pohledu hlavní mužské postavy a povedlo se jí to skvěle. Zatím se to jeví jako začátek velmi povedené série, už první díl mě chytil.

18.07.2022 5 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

3,7
Stále tato série nedosahuje kvalit autorových samostatných knih,obzvláště Amazonie a Podzemní říše v žánru dobrodružné sci-fi četby vyniká, ale tento třetí díl už je mnohem lepší než první dva díly.Příběh v kratičkých úsecích střídavě sleduje několik skupin v různých částech světa a je to velmi dobře propojeno takže se čtenář neztrácí v ději.Škoda že to pokazil závěr,ta poslední akce se zvonem ......

15.07.2022 4 z 5

Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé Tom Robbins

4,5
Šílená bláznivina tak trošičku svou praštěností připomínající Dlouhý, temný čas svačiny duše.Na autorův styl je třeba si zvyknout ale pak nastupuje nadšení. Připravte se na těžkou psychedelii.

08.07.2022 4 z 5

Doktore, čas to zahojí! Doktore, čas to zahojí! Patrick Taylor

Nejpohodovější série která nikdy nezklame,úžasné pohlazení na duši! I když tentokrát není pro všechny pacienty šťastný konec je to podáno tak neskutečně lidsky. A zase nové lékařské objevy zaváděné do praxe a představení další méně známé choroby.Tuhle sérii nejde si nezamilovat!

21.06.2022 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Většinu Čapka jsem četla téměř před 40 lety a v průběhu let jsem občas sáhla jen k povídkám z jedné a druhé kapsy .Stejně jako tehdy pradávno mě okouzluje autorův vtip humor a nádherný jazyk, ovšem teprve nyní kdy jsem tak trochu nucena převzít starost o zahradu můžu jen přitakávat jak je to trefné. Potěšily mě i nezaměnitelné obrázky Josefa Čapka - málo kdy narazím v E knihách na ilustraci .

16.06.2022 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

První polovina byla slabší, spíš taková průměrná romantika s hodně namachrovaným panem bohatým který byl zvyklý že si před ním kažý kecne na zadek.Naštěstí to zachránila druhá polovina , když se pokazilo všechno co šlo a příběh nabral na dramatičnosti a napětí. Už dlouho se mě nestalo že jsem četla v jednom kuse a nemohla se odtrhnout.Jen mám takovej pocit že se úplně všechno nevysvětlilo, nebo jsem přehlídla jak to bylo s těmi články?

14.06.2022 5 z 5

Deník Gréty Kaiserové Deník Gréty Kaiserové Klára Janečková

je zbytečné cokoli dodávat blacklucie to vystihla naprosto přesně

07.06.2022 2 z 5