Bee Bee Bee Bee komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Ze začátku celkem těžké čtení, Čím dále ale čtete, tím více se do knihy ponoříte. Vlastně musím říct, že tolik rozporuplných emocí, co jsem prožívala u čtení této knihy se mi zatím u žádné jiné knihy nestalo. Zdůrazňuji, že při čtení se budete divit, nadávat, budete šokováni a husí kůže vám bude naskakovat až příliš často.
Přesto se od čtení nebudete moci odtrhnout.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha je to zajímavá po stránce vystižení tehdejšího života na malém městě, přesto musím říct, že čtení mě vůbec nebavilo. Možná mi jen nevyhovuje Poláčkův styl psaní.

07.06.2013 2 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Úžasná kniha. Napínavá od začátku až do konce, až se mi po dočtení nechtělo věřit, že to je první kniha mladého českého spisovatele. Pár pochybností bylo, ale při tak strhujícím ději je to něco, co se rozhodně dá odpustit. Obzvlášť část knihy s kmenem "lidožroutů" mě dostala!
Skvělé! Skvělé! Skvělé!

03.01.2015 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha, která vás donutí zamyslet se nad životem. Hodně silný, mrazivý příběh.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Melancholické, báječně příjemné čtení s dobou pod psa

07.06.2013 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Jako první knihu jsem přečetla Milý Johne. Nevím proč, ale mám pocit, že ostatní knihy, které jsem četla, včetně To nejlepší z nás, jsou jen chabé odvary.

27.01.2014 2 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Kniha měla velký potenciál, ale bohužel ho nenaplnila. Střídání postav mě moc nenadchlo a působilo to tak neúplně a zmateně - stačily by postavy dvě - jedna z pohledu, co se děje na zemi a druhá, co se děje na vesmírné lodi. Podle mého to bylo i dost přeslazené. Dávám tři hvězdičky. (Seriál, který z knihy pouze načerpal inspiraci (bohudík) je v tomto případě daleko lepší a originálnější)

23.01.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha má nádherný styl psaní, skvělé myšlenky plné emocí a citáty. Jinak ale docela obyčejný příběh. Tři hvězdičky dávám právě za jazyk. Od příběhu jsem čekala více.
Daleko propracovanější se mi zdá příběh - Je to i můj život.

28.12.2014 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Melancholická kniha s upřímným, milým a nevtíravým humorem, která si mě získala po všech stránkách. Ota Pavel byl výborný spisovatel a zaslouží si obdiv.

07.06.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha, při které budete prožívat emoce s hlavní hrdinkou. Šokující, drsné, smutné, skutečné a pravdivé.