Bebe2004 Bebe2004 komentáře u knih

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Opět, povinná školní četba. Prvních dvacet stránek jsem se do čtení nutila. Potom jsem nějak překonala blok a Revizora si užívala. Postavy byly uvěřitelné, velmi reálné. I přesto, že je to psáno formou scénáře, se to četlo rychle a děj příjemně ubíhal.

22.12.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tak tohle je asi první příběh o druhé světové válce, který jsem četla a který skončil dobře. A to jsem jich četla opravdu hodně. Nevím, přišlo mi to takové moc "růžové", jestli se to tak dá říct. Oběma se všechno dařilo, že všeho se dokázali dostat, mnohokrát mi to přišlo až nereálné. Ale to je jen můj názor, soudím podle jiných knih.

10.03.2021 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nádherná, dokonalá, smutná a vtipná kniha. Opravdu mě děj dostal. Líbil se mi námět, zpracování, postavy, nemám co vytknout. Pobrečela jsem si, ale také jsem se hodně zasmála. Od knihy jsem v podstatě neodtrhla oči. Kdyby takové byly všechny knihy, svět by byl spokojený. Četla jsem ji už dříve, ale tenkrát jsem byla ještě moc malá a plně jsem nepochopila obsah knihy.

09.09.2019 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Fredrik Backman opět nezklamal. V knize se promítají všechny existující emoce, chvilku se smíchy nemůžete nadechnou a najednou brečíte, ani nevíte jak. Je tam obrovská spousta myšlenek, které stoji za to si vypsat.

22.12.2021 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Od Coleen jsem četla jednu knížku v minulosti a pamatuju si, že se mi moc líbila. Proto když se mi dostala do rukou tahle, neváhala jsem a pustila se do ní. A bylo to skvělé! Líbilo se mi prolínání současnosti a minulosti, postavy byly úžasné, pobrečela jsem si, prostě aaa. Jsem naprosto spokojená.

30.05.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nerada čtu fantasy. Tuhle knížku mě v podstatě donutily přečíst moje kamarádky a já jsem jim teď za to neskonale vděčná! Ihned jsem se vžila do děje, společně s Ilan prožívala všechny její dobrodružství a samozřejmě jsem si okamžitě oblíbila pětadvacítku. Možná mi ze začátku trochu vadilo spousta nových pojmů (to, že je na konci "slovníček" jsem zjistila až po do čtení knihy). Hrozně moc se těším na další díl, i když s tím nechci spěchat, protože 3. vyjde až v lednu. Vřele doporučuji, protože si to získalo i mě, což je co říct, protože fantasy a sci-fi opravdu nemám ráda.

17.09.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tak to bylo něco. Naprosto chápu protichůdné názory všech lidí. Musím pochválit styl psaní, moc dobře se to četlo. K postavám jsem si hlubší vztah nevytvořila, koneckonců k tomu ani nebylo moc prostoru. Dějově to bylo něco, co jsem ještě nečetla. Bylo to drsné a kruté a musela jsem si dávat přestávky. Ale toužila jsem vědět, co bude dál. Se spoustou názorů jsem se neztotožnila, ale ráda jsem si je vyslechla. Celkově tedy knihu hodnotím pozitivně.

19.01.2021 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Ne. Zajímavý námět, to možná ano, ale nedokázala jsem se vžít. Děj byl zbytečně zdlouhavý a moc mě to nebavilo. Opravdu jsem se snažila, ale bylo to nijaké. Ještě jednou vyzdvihuju téma, opravdu dobré. A konec? Mrzelo mě to, ale ne tak, jako když je dojemný konec. Ale spíš tak, že to zakončení udělalo z knihy knihu zbytečnou. Omlouvám se, ale stojím si za tím.

25.09.2020 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Dokonalost sama. Kniha se četla úplně sama a kdybych nemusela dělat přestávky na záchod a kvůli jídlu, tak čtu nepřetržitě. Od začátku jsem doufala v dobrý konec. Doufala jsem, že Lina a její rodina přežijí a vrátí se společně domů. Ůplně nejvíc ze všeho jsem fandila právě Lině a Andriusovi, hrozně jsem jim přála, aby se zase našli. Možná co bych mohla vytknout, je ten useknutý konec. Něco se děje, skončí kapitola a v další to nenavazuje, ale je to úplně někde jinde s někým jiným. To mě trochu mrzelo. Že nerozvinuli ten děj potom. Na druhou stranu se mi to zakončení líbilo, mělo to svoje kouzlo. Myslím, že každý by si tuto knihu měl přečíst. Vřele doporučuji!

26.08.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pýcha a předsudek je dokonalá knížka. Skvělý příběh, skvělé postavy, skvělý děj, prostě všechno skvělé. Jednoduše nemám slov

26.09.2021 5 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Dobrá kniha se pozná podle toho, když hned po dočtení máte chuť na rereading. Já ji měla už v půlce. Ještě jsem ani nedočetla a hned jsem věděla, že chci Panství Edenbrooke číst znovu. Miluju dobu, ve které se příběh odehrává. Postavy byly uvěřitelné, sympatické, dokonalé. Příběh jako takový se mi také moc líbil. Za mě velmi doporučuju :)

22.04.2021 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

S hrdostí oznamuju, že Jane Austenová je prostě dokonalá autorka. Rozum a cit je nádherná kniha, má propracované postavy a dokonce je i místy napínavá. Zápletka je neočekávaná, kniha se zbytečně netáhne, všechno jde hezky plynule. Jediný problém jsem měla se jmény všech známých, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. Jinak ale nemám co vytknout

17.03.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ruta Sepetys je úžasná autorka a potvrzuje se mi to zas a znovu. Nejprve jsem od ní četla V šedých tónech a hned po několika stránkách jsem věděla, že si od ní chci přečíst úplně všechno. Ani Sůl moře pro mě nebyla zklamáním. Se všemi postavami jsem se velmi rychle ztotožnila a jejich příběhy jsem prožívala spolu s nimi. Absolutně nemám co vytknout. Vřele doporučuji.

16.01.2021 5 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Moc pěkná knížka, někdy se dost stydím za to, že víc nečtu klasickou literaturu, protože i tam najdu díla. která se mi líbí. Jediné co bych vytkla, je konec, tak to přeci nemůže skončit! Asi si napíšu pokračování....

19.12.2020 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Nemůžu najít správné přídavné jméno. Ten příběh mě chytil a nepustil. V noci jsem místo spánku přemýšlela, jak to bude dál, jak to do sebe všechno zapadá, kdo je kdo a skrytě jsem doufala v dobrý konec. Ten se mi vlastně splnil. Hrozně mě mrzí, že nevím, co se stalo s ostatními, s tím se budu muset smířit. A taky mě mrzí, že se Rill a Silas už nikdy nepotkali. To, co mi hodně vadilo, byla spousta hrubek a překlepů. Ztěžovalo mi to čtení. Jinak jsem ale spokojená, takže vřele doporučuju.

05.11.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělé, stejně jako první díl. Nedokázala jsem pětadvacítku nenávidět, protože je mám (I přesto, co udělali) hrozně ráda. Nebudu lhát, překvapila mě spousta věcí, ale nechci spoilerovat ;). Už se těším na další díl! Doufám, že to bude brzy. Jediné, co mě trochu "naštvalo" byl ten konec. Grrr. Tak otevřený. Já chci, aby to nějak skončilo. Na druhou stranu, zase mě to o to víc nevadilo na další díl. Nemůžu se dočkat

29.09.2020 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Moc pěkná knížka, i když si nejsem jistá, jestli se k tomuto tématu hodí slovo "pěkná". I přes to, že víme, kdo je únoscem, je kniha napínavá a donutí vás to sedět a číst a hlavně doufat.

17.06.2020 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Měla jsem obavy, že se mi bude kniha číst těžko, ale opak byl pravdou. Postavy byly uvěřitelné, děj plynul, ale občas mi trochu vadila absurdita celé knížky - všechno dobře dopadne.

26.09.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Mám protichůdné pocity. Na jednu stranu to bylo takové nedotažené, jako kdyby to psala nějaká 15letá holka. Na druhou jsem si to hrozně užívala, příběh, ač plný klišé, byl hrozně fajn a Liam je prostě úžasný :). Moc mě bavily chaty. Nepatří to sice mezi nijak vysokou literaturu, ale čte se to příjemně a jako oddychovka ideální.

01.08.2021 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knížky Johna Greena nejsou v žádném případě oddychové. Člověk musí být pořád ve střehu, připravený s lepítky a tužkou na poznámky. Objevuje se tam tolik krásných myšlenek, že to budu muset přečíst ještě několikrát, abych všechny pochytila. S postavami jako takovými jsem se sice neztotožnila, ale zamilovala jsem se do jejich myšlenek. Pro mě byla první půlka o něco lepší, než ta druhá.

28.04.2021