Bear Reader Bear Reader komentáře u knih

Stavba motorových člunů Stavba motorových člunů Miroslav Hubert

Vzhledem k době vydání skvělá publikace. Vím, dnes kdy jde koupit skoro všechno se může zdát směšná, ale tehdy to fakt byla hvězdička na temném nebi.

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Dickensovská klasika, jen si myslím, že dnešním čtenářům už nemusí vyhovovat styl vyprávění, bude jim připadat rozvleklé. Ale kniha je to nádherná. Kdo nečtl, čti.

Mistr klamu Mistr klamu Frederick Forsyth

Jedna z nejlepších knih tohoto autora. Skvěle popsané situace, vypointované vyprávění. Moc se mi líbí a stále se k ní vracím.

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Líbí se mi jak autor splétá osudy lidí, kteří se nikdy nepotkají a přesto se ovlivňují.

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Hned po "Šakalovi" bych ji hodnotil jako nejlepší Forsythovo dílo. Dění v Žiličově sídle mi sice přišlo trochu přitažené za vlasy, ale co bych mistrovi neodpustil. Jasná 5/5.

Ikona Ikona Frederick Forsyth

Já mám tuhle knížku rád. Myslím, že autor si dobře nastudoval nejen situaci v Rusku, ale on snad i pronikl do oné pověstné "ruské duše". A že Komarov byl zrovna Rus? Takový člověk se může najít kdekoli, stačí jen vhodná situace a diktátor je na světě.

28.12.2013 5 z 5

Tuhle knihu jsem si kdysi vzal s sebou na dovolenou a budil na pláži pozornost výbuchy smíchu. Autoři skvěle zpracovali rozdíly mezi mužským a ženským myšlením. Jejich poznatky se skutečně dají aplikovat do života.

Mayday Mayday Thomas H. Block

Já tady trochu naruším řady legie obdivovatelů. Knížku jsem četl několikrát a pokaždé se mi líbila méně a méně. Námět je jistě dobrý a zajímavý, jen mi prostě nesedí to zpracování.

28.12.2013 2 z 5

Smrt odpoledne Smrt odpoledne Ernest Hemingway

Bezvadně napsaná kniha na téma korida. Všichni o ní mluví, mnoho lidí proti ní brojí, ale jen málokdo jí rozumí. Proč Brát Španělům jejich tradice?

Super sportovec Ruda Pivrnec Super sportovec Ruda Pivrnec Petr Urban

Na Urbana člověk musí mít náladu a trochu se oddělit od vychování.

28.12.2013 3 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Opět svěží dílko pana Forsytha. Možná pomalejší rozjezd, ale potom...

Krvavá jatka I. Krvavá jatka I. Brian Cull

Zajímavé čtení, doporučuji všem milovníkům historie.

Šlo mi o krk, pánové Šlo mi o krk, pánové Miloslav Švandrlík

Takové oddechové čtení, které se vyplatí občas oprášit (přečíst).

Dlouhý lovec Dlouhý lovec Alberto Vojtěch Frič

Báječná kniha s nádhernými obrázky mistra Buriana. Jako kluk jsem ji četl mockrát a pak ještě mockrát. Jen ten Karaí mi časem přišel moc kladnej.

Golf pro každého Golf pro každého Steve Newell

Dobrá pomůcka pro každého kdo chce začít s golfem a nechce přijít nepřipraven.

28.12.2013 3 z 5

Národy ve stínu Národy ve stínu Friedrich-Karl Kienitz

Poutavě popsaná historie starověkých národů. Knížka asi není pro každého, ale kdo má rád tento úsek lidských dějin vřele doporučuji.

Tajomstvo špionáže I. Tajomstvo špionáže I. Václav Pavel Borovička

Kniha lehce poznamenaná dobou vzniku, ale prudce čtivá.

28.12.2013 4 z 5

Dobré čtení, můj první Fulghum. Kdysi.

27.12.2013 5 z 5

Johnny si vzal pušku Johnny si vzal pušku Dalton Trumbo

To bylo něco. Když jsem knihu četl poprvé, vůbec jsem nechápal jak je možné něco takového napsat. S autorem jsem nesouhlasil v pasážích, kde tvrdí, že jediná věc, na které je třeba lpět, je život. Myslím, že jsou věci, za které je třeba bojovat. Ale takhle od stolu, to se to moralizuje.

27.12.2013 4 z 5

Líbí se mi Fulghumův styl, krátké postřehy ze života a vůbec jeho pohled na svět. To je to co dělá jeho knihy tak přitažlivými.

27.12.2013 5 z 5