Dlouhý lovec

Koupit

Dobrodružný příběh, odehrávající se v jihoamerické divočině na počátku 20. století. Kniha navazuje na předchozí 2 příběhy - Strýček Indián a Hadí ostrov. Tenkrát byli indiánští náčelníci odhodláni bránit svoji zem a slovo lovce platilo víc než zákon.
Ilustroval Zdeněk Burian.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20657/dlouhy-lovec-20657.jpg 4.253
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Dlouhý lovec

Šnek86
16.09.2020

Dobrodružné putování s šálkem maté paraguayiskou krajinou spolu s lovci a místními indiány, popisy přírody a života v pralese, včetně charakterů postav, jejich svárů a osudů.

m_martina
19.07.2020

Tuto knihu četl syn a potom i já. Líbila se nám oběma, hlavně ilustrace jsou nádherné. Autor prožil dobrodružství, které bychom mu všichni mohli jen tiše závidět.

Luigi1
26.05.2020

Takové druhy knih mě vždy usadí a nepustí,mám rád Friče i malíře Buriana,krásné spojení dvou ikon naší kultury.Kdo má rád tento styl tak vřele doporučuji.

Vendula39
29.05.2019

Kniha mě nijak moc neoslovila, ale bude to asi tím, že nemám ráda moc dobrodružné knížky.

Bear Reader
28.12.2013

Báječná kniha s nádhernými obrázky mistra Buriana. Jako kluk jsem ji četl mockrát a pak ještě mockrát. Jen ten Karaí mi časem přišel moc kladnej.

tenax
12.08.2013

Typický Frič, škoda že knih tohoto typu napsal tak málo, vlastně jen tři - tuto, Hadí ostrov a Strýčka Indiána.

pudlik
06.05.2013

Daleko lepší a o dost čtivější než Hadí ostrov,dá se to brát jako cestopis pro mládež.Ale rozhodně by to dnes z mladých asi četl málokdo.Já to beru jako výlet do minulosti.

Blue
21.04.2013

Jako dítě mě to nechytlo. Naučná složka zde výrazně přavažovala nad složkou dobrodružnou, což jsem jako kluk chtěl naopak. Navíc dnes vidím i jiné "nedostatky". Kniha by potřebovala dramaturga, příběh by se měl učesat, být přímočařejší a asi i oproštěný od některých vedlejších dějových linií, které děj zpomalují. Pak by to mohla být knížka i pro malé kluky. Dnes, jako velký kluk, už jsem to ale ztrávil i v této podobě. A rád.