bbara155 bbara155 komentáře u knih

Láska podle hvězd Láska podle hvězd Minnie Darke

Ačkoliv horoskopům nevěřím, protože podle svého znamení bych měla být někdo úplně jiný, stejně jsem se dobře bavila.

14.01.2020 5 z 5

Průlom Průlom Michael C. Grumley

Autor se jistě inspiroval klasickou knihou Roberta Merleho Až delfín promluví, ale to mi zase až tak nevadilo. Bylo to napínavé, akční a dobře se to četlo. Jen ten konec byl trochu moc, takže na pět hvězd to není.

09.01.2020 4 z 5

Noc v Orient expresu Noc v Orient expresu Veronica Henry

Pěkný odpočinkový román.

26.11.2019 5 z 5

Smrtící řeka Smrtící řeka Dervla McTiernan

Pro mě zajímavý pohled na Irsko. Název knihy v češtině je ale dost špatně zvolený, škoda, že se nad tím překladatelka (nebo někdo jiný, kdo je za to zodpovědný) více nezamyslel. Originální název je mnohem výstižnější. Opravdu to trochu připomíná knihy Tany French, ale tahle se mi líbila víc.

21.11.2019 4 z 5

Motýlí tyranie Motýlí tyranie Frank Schätzing

Trochu jsem se v tom občas ztrácela, ale jinak hodnotím jako velice dobré sci-fi. Maličko se liší od předešlých autorových knih, je tady asi víc filosofování a možná zbytečně moc popisů. Ale fakt dobré.

09.11.2019 4 z 5

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Trochu zvláštní detektivka s podivným koncem. Nijak mě nezaujala.

30.10.2019 3 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Velmi ráda čtu Goffovy knihy, ale tahle mi zatím přišla jako nejslabší. I když oceňuju, že příběh je uvěřitelný a fakt se to mohlo stát. I když vím, že nepíše thrillery v americkém stylu.

25.10.2019 3 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Dobře jsem se bavila a pokud bude pokračování, ujít si ho rozhodně nenechám.

02.10.2019 5 z 5

Bankéřova žena Bankéřova žena Cristina Alger

Ten konec byl trošku moc happyend.

23.09.2019 3 z 5

Ocelová šlechta Ocelová šlechta Adrian Tchaikovsky (p)

Autorův styl mi dost připomíná knihy bratrů Strugackých.

10.09.2019 4 z 5

Oblíbená sestra Oblíbená sestra Jessica Knoll

Proud zmatených slov popisující ženy jako slaboduchá stvoření s jediným cílem se zviditelnit. Nuda.

04.09.2019 odpad!

Barva vraždy Bee Larkhamové Barva vraždy Bee Larkhamové Sarah J. Harris

Zvláštní a úžasná kniha! Netušila jsem, že existují lidé s tak zvláštní vlohou vidět zvuky jako barvy. A obdivuji autorku, že dokázala napsat příběh z pohledu tak výjimečného chlapce. Vlastně jsem knihu nevnímala ani jako detektivku, ale spíš zajímavý román.

29.05.2019 5 z 5

Zdráhavý věštec Zdráhavý věštec Keziah Frost

Milá kniha, která ve mně zanechala velmi příjemný pocit. Už jen za to si ode mě zasloužila pět hvězd.

07.03.2019 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Vždycky jsem měla knihy B. Erskinové ráda, ale tahle mě moc nenadchla. Zdála se mi příliš rozvleklá. Kdyby byl rozsah tak o třetinu kratší, bylo by to lepší.

06.03.2019 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Můj druhý pokus přečíst knihu této autorky mě přesvědčil, že tohle opravdu není můj šálek kávy. Už to zkoušet nebudu.

06.03.2019 2 z 5

Čas budoucí Čas budoucí Adam Skořepa

Zajímavá myšlenka, ale zpracování vyznívá spíš jako slohový úkol žáka střední školy.

11.04.2018 1 z 5

Knihovna na Černohůrce Knihovna na Černohůrce Scott Hawkins

Skvělé!

04.04.2018 5 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Trošku ukecané, ale líbilo se mi to.

01.02.2018 5 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Konec knihy mě úplně ohromil! To jsem opravdu nečekala!

10.11.2017 4 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Nevím, jak hodnotit. Možná je v knize skryté poselství, že když civilizace dospěje k určité životní úrovni, tak největší problém bude ... nuda?

19.09.2017 3 z 5