bbara155 bbara155 komentáře u knih

Co skrývá vesnička Arcadia Falls? Co skrývá vesnička Arcadia Falls? Carol Goodman

Dobrá knížka se zajímavou zápletkou a tradičně komplikovaným vztahem matky a dcery. Trochu mě rozesmál názor pana Malého, že by tuto knihu mělo číst něžné pohlaví - já bych ji spíš doporučila ženám :-). Příběh je zajímavý propojením minulosti a přítomnosti. Není to příliš napínavý thriller, krev tam nestříká a nikdo nikoho nemučí, ani se tam nevyskytují nadpřirozené jevy, i když narážky na pohanské zvyky a rituály tam jsou. Děj se rozbíhá pozvolna a příjemně a spěje k dramatickému konci. V závěru knihy pak čeká čtenáře ne jedno překvapení, ale hned tři - alespoň v mém případě tomu tak bylo.

Vuí se směje Vuí se směje Jaromír Tomeček

Četla jsem v dětství a příběhy lišky Vuí se mi moc líbily. Už jenom pro to hezké jméno :-)

27.06.2013 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha je asi psaná pro jinou věkovou kategorii, protože hrdinkou je šestnáctiletá dívka. Přesto se mi knížka moc líbila. Byla napínavá a zajímavá, neměla hluchá místa a příběh slušně vygradoval.

Tak chladná řeka Tak chladná řeka Michael Koryta

Na tuto knihu jsem četla spoustu chvály a tak jsem od ní hodně očekávala. Byla opravdu dobrá. Napětí se pomalu stupňuje a spěje k vyvrcholení za veliké bouře. Prolínání s historií je zajímavé, klidně ho tam mohlo být i víc.

Lovecká sezóna Lovecká sezóna Peter T. Deutermann

Napínavý dobrodružný příběh, který se čte jedním dechem.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nikdy jsem neměla ráda knihy ani filmy z vězeňského prostředí. Proto jsem dost dlouho váhala, než jsem se pustila do čtení zrovna této knihy. A nelituji. Je to jeden z nejlepších psychothrillerů a považuji ji za Kingovu nejlepší knihu vůbec. Autor doplnil vyprávění i o osud šikovné malé myšky, kterou zachránil odsouzený černoch, disponující léčitelskými schopnostmi. Dojímavý příběh nespravedlivě odsouzeného člověka mě donutil zamyslet se nad trestem smrti obecně.

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nádherný příběh - biblické podobenství Kaina a Abela. V autorově podání však není jednoznačně určen ten zlý a ten dobrý. Jak autor říká - "všichni jsme potomci Kainovi". Odnesla jsem si z této knihy hlavně přesvědčení, že sice existuje jisté předurčení - člověk se narodí do určité doby a do určité rodiny, záleží však jen na něm, jaký z něho bude člověk. "Můžeš překonati ďábla v sobě". Pro mě je to asi nejkrásnější román ze všech, které jsem četla.

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Velmi dobrý thriller. Hrdinka mi silně připomínala Lisbeth Salanderovou z Milénia.

26.06.2013 4 z 5

To se ti jen zdá To se ti jen zdá J. D. Robb (p)

Jedna z nejlepších knih této série. Napínavé pátrání po úchylném vrahovi pomalu rozkrývá motivy, které se skrývají v minulosti. Jako vždy klade autorka důraz na lásku a přátelství, které je v životě to nejdůležitější. Ale mít za manžela multimilionáře taky není k zahození :-))

26.06.2013 4 z 5

Ve vyšším zájmu Ve vyšším zájmu Ken McClure (p)

Musím říct, že tak trochu zklamání. Už jsem od tohoto autora četla mnohem lepší knížky. Děj byl velmi předvídatelný a v podstatě bylo zbytečné knihu číst. Ale kousek před koncem byl napínavý :-)

Prozrazení Prozrazení Sam Hayes

Dobrý román, s trošku smutnou zápletkou. V příběhu se stupňuje napětí a spěje k překvapivému konci.

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Poněkud slabší kniha pro milovníky romantiky a několikastránkových popisů sexu.

Na ostří Na ostří David Morrell

Velmi akční a napínavé čtení. Knihy Davida Morrella bývají vždy napínavá a dobře se čtou a rozptyl jeho témat je docela široký.

Terč Terč Catherine Coulter

Napínavý thriller s troškou love story, ale tentokrát přiměřeně. Jen ta šestiletá dívenka je trochu stará mladá. Některé její myšlenové pochody a způsob vyjadřování nebyly příliš věrohodné.

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Jedna za slabších knih této autorky. Čekala jsem detektivku, ale spousta stran je věnovaná spíš romantice, sexu, rádobyvtipným dialogům a jen sem tam nějaká akce. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, tyhle typy žen dost nesnáším. Je to spíš čtení pro ženy, které mají raději romantiku, než napínavé příběhy.

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Knížka s překvapivým koncem. Příběh se sice malinko vleče, ale jsou tam docela zajímavá místa a vyústění je opravdu trošku netradiční.

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Mírné zklamání. Četba zřejmě pro mladší věkovou kategorii, depresivní a nepříliš zábavná. Takové téma mohlo být zpracováno daleko lépe.

21.12. - Kletba jaguářího krále 21.12. - Kletba jaguářího krále Dustin Thomason

Přestože magické datum 21.12.2012 je už bez úhony za námi, stejně tuhle knihu doporučuji k přečtení. Je napínavá a je zde zajímavé téma hrozby smrtelné nákazy od nezničitelných a záhadných prionů. Toto téma použil už v jednom ze svých thrillerů i Ken McClure, ale trošku jinak.

Hra věží Hra věží Daniel O´Malley

Nějak mě to nechytilo. Dobrý námět, ale jaksi nudné zpracování. Škoda!

26.06.2013 2 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Útlá knížečka přečtená za jeden den. Pro milovníky duchařských historek ve stylu devatenáctého století. Mě tak trošku nudila.