Barča21 Barča21 komentáře u knih

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Nádherná kniha, hezké poslání a spousta věcí k zamyšlení. Druhý díl se mi četl určitě lépe než první. Ale je také možné, že jsem začala lépe chápat poslání těchto knih. Už se těším na třetí díl.

26.06.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kniha u které mi trvalo delší dobu než jsem se do ní začetla. Myslím, že tam bylo spousta momentů k zamyšlení.

12.06.2017 4 z 5

Umlčená Umlčená Doris Glück

Zajímavá a čtivá kniha, ale myslím si, že si autorka za spoustu věcí mohla sama. Určitě doporučuji přečíst každé slěčně, která si myslí, že jí se tohle nemůže stát....

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Krásná, ale smutná kniha. Četla jsem ji kdysi jako povinnou školní četbu. Bylo zajímavé jí číst nyní po tolika letech. Myslím si, že tuto knihu by měl číst každý.

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Dobrá kniha pro každého, kdo má rád filozofii a přemýšlí nad svým životním údělem a posláním. Já si knihu asi budu muset přečíst ještě jednou, abych některé věci a souvislosti pochopila....

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Knihu jsem četla před několika lety v době, kdy jsem nastoupila pracovat na oddělení, kde máme 20 klientů s touto nemocí. Kniha ukazuje postup Alzheimerovy nemoci a často to není nic hezkého. Určitě doporučuji všem přečíst a zamyslet se nad tím, co je pro nás důlezité a neřešit "hlouposti".

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

Čtivá, ale smutná kniha. Hrozný je, že je napsána podle skutečného příběhu. Určitě doporučuji.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásně napsaná kniha a dojemné vyprávění. Nádherný příběh a moc doporučuji si ho přečíst. Viděla jsem i film, který je také moc hezký, ale kniha je kniha...

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jednoduchá kniha plná dobrých myšlenek, která vás donutí přemýšlet o životě.

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Úžasná a krásně napsaná kniha. Emotivní, strhující příběh a dobře popsané jak tato nemoc působí na nemocného a jeho okolí.
Celá kniha je velmi silná a poutavě napsaná. Mohu jen doporučit.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha se mi moc líbila. Nebyly na ní moc kladné ohlasy, ale mě nezklamala. Doporučuji číst jako pokračování knihy Než jsem tě poznala. Knihu všem doporučuji.