BarboraZ BarboraZ komentáře u knih

Jen klid, maminko! Jen klid, maminko! Claudia Mühlan

Krátká a užitečná kniha, stojí za přečtení.

20.11.2019 5 z 5

Správná péče a krmení manželů Správná péče a krmení manželů Laura Schlessinger

Kniha plná rad o tom, jak projevovat svému muži respekt a lásku. Chudáci chlapi z manželství, která v knize popisuje. Určitě užitečná kniha.

20.11.2019 4 z 5

Triumf noci Triumf noci Edith Wharton

Líbí se mi autorčin styl psaní, navození úzkostné atmosféry, popisy prostředí a krásné domy se služebnictvem. Ale povídky jako takové mi přišly dost slabé a pokaždé mě zklamal jejich konec.

20.11.2019 3 z 5

Dítě v pravý čas Dítě v pravý čas Ian McEwan

Zajímavý psychologický příběh o vyrovnávání se s tragédií ztráty dítěte, různém vnímání času a místy i politice. Čte se dobře, i když určitě není pro každého. Mě se moc líbila!

20.11.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Napínavá kniha, moc dobře se čte a člověk se od ní nemůže odtrhnout. Ale tu poslední kapitolu si mohla autorka odpustit.

20.11.2019 3 z 5

Znovuzrozený porod Znovuzrozený porod Michel Odent

Úžasná kniha, na to, že byla napsaná v roce 1984 jsou myšlenky v ní hodně nadčasové. Líbily se mi fotografie z porodů a svědectví jednotlivých rodiček. Doporučuju ji všem rodičkám!

19.11.2019 5 z 5

Těhotenství den za dnem Těhotenství den za dnem Stuart Campbell

Užitečná a stručná knížka, která popisuje průběh těhotenství den po dni. Obsahuje také dobre rady.

04.11.2019 5 z 5

Zrcadla azurových dob Zrcadla azurových dob Libuše Kuncová

Příběhy ze života se zvířaty psané většinou nářečím, které se mi opravdu špatně četlo. Obrázky v knize se mi moc líbily.

04.11.2019 3 z 5

Čekáme děťátko Čekáme děťátko Miloš Velemínský ml.

Pro mě určitě užitečná a souhrnná kniha.

10.10.2019 4 z 5

Rozumím si se svým psem? Rozumím si se svým psem? Yvonne Kejcz

Krátká, ale výstižná knížka, která mi pomohla pochopit chování psů.

29.09.2019 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Knížka mě moc nebavila, bylo v ní příliš mnoho divných postav a pohádkový svět mě nenadchl. Chudáka psa ta holka pořád krmila čokoládou, sušenkami a těstem na dort! Do jejího dočtení jsem se musela nutit. Líbil se mi konec, kdy jsem pochopila proč byly tak obsáhle popisovány osudy všech postav. Autorův Ove a Britt-Marie byly rozhodně lepší knihy.

28.09.2019 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

První část se mi četla hůř, opakující fráze ,,jak se tomu nadává" mi vážně lezla krkem, ale celkově kniha nebyla vůbec špatná. Zasmála jsem se i zapřemýšlela nad osudy jednotlivých postav. Líbil se mi netradiční příběh i nečekaný konec.

02.09.2019 4 z 5

Čekala jsem něco víc. Užitečné pro mě bylo jen pár zmíněných rad v tom balastu. Nelíbí se mi, že autorka nabízí jako jediné řešení zbavení se svých věcí vyhozenim do kontejneru, nepotřebné věci jdou přece prodat nebo darovat potřebným! Povídat si se svými věcmi mi přijde dost ujeté. Nicméně mě kniha inspirovala k udržování většího pořádku doma.

29.08.2019 2 z 5

Ze života horolezce Ze života horolezce Miroslav Šmíd

Tato tenká knížka mě úplně nadchla! Autor popisuje své výstupy na různé vrcholy od Adršpašských skal až po Himaláje a Patagonii. Spolu s ním jsem prožívala spoustu dobrodružství, pěkná přátelství i drsné okamžiky, kdy šlo o život Uprostřed knihy jsou i pěkné fotografie.

27.08.2019 5 z 5

Co si myslí kůň Co si myslí kůň Sibylle Luise Binder

Stručná a poučná příručka s mnoha obrázky. Hodí se pro všechny, kteří přichází do styku s koňmi.

24.06.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla. Oveho jsem si i přes jeho zatrpklost moc oblíbila, kapitolky byly krátké a výstižné. Člověku je až líto, že kniha nemá více stránek, dokázala mě pobavit i rozbrečet. Určitě doporučuji :-)!

10.06.2019 5 z 5

Chůze znovu objevená Chůze znovu objevená Karel Daněk

Zajímavá a stručná kniha o chůzi. Zabývá se historickými zmínkami o prvních chodcích v různých zemích, filosofy a básníky, kteří o chůzi psali, jmenuje zdravotní benefity aktivní chůze a nemoci spojené s nedostatkem pohybu. Dost bylo teorie, teď je třeba zvednout zadek ze židle a vyrazit směle do krajiny!

29.05.2019 4 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Kniha na kterou jen tak nezapomenu, vybrala jsem si ji náhodně díky ČV 2019. O masakru v Kwangdžu jsem se dozvěděla poprvé, popisy mrtvol a krutostí na mě byly až moc drsné. Hlavní postavy byly sympatické a celkově se mi jejich styl vyprávění líbil.

08.04.2019 5 z 5

Ach, ty matky Ach, ty matky * antologie

Hodně slabé povídky, ale pobavila mě o matkách na sídlišti.

30.03.2019 2 z 5

Leden na vsi Leden na vsi Egon Bondy (p)

Zdlouhavé nesmyslné bláboly o ontologii. Básně na konci ušly.

30.03.2019 1 z 5