Chůze znovu objevená

Chůze znovu objevená https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195574/bmid_chuze-znovu-objevena-195574.jpg 4 6 3

Gimli
06.11.2019 4 z 5

Tuhle knížku jsem objevil u rodičů v knihovně. Tatínek ji kdysi koupil za 5 Kčs v antikvariátu. Myslel jsem, že půjde o nějaký chodecký návod. Ve skutečnosti jsem dostal mnohem víc! Chůze znovu objevená je renesanční dílo pojímající chůzi z mnoha úhlů pohledu, od historie, jazykovědy a filozofie po mechaniku, medicínu a poezii. Vskutku nevšední čtení.

BarboraZ
29.05.2019 4 z 5

Zajímavá a stručná kniha o chůzi. Zabývá se historickými zmínkami o prvních chodcích v různých zemích, filosofy a básníky, kteří o chůzi psali, jmenuje zdravotní benefity aktivní chůze a nemoci spojené s nedostatkem pohybu. Dost bylo teorie, teď je třeba zvednout zadek ze židle a vyrazit směle do krajiny!

witiko
04.06.2017 5 z 5

Nestárnoucí bible všech chodců, tuláků, turistů i poutníků. Lidská kultura začala vznikat poté, co jsme se postavili na zadní, a bez chůze to nepůjde ani v budoucnosti. Nepoužíváním nohou ztrácíme ta specifika, díky kterým jsme lidmi. Bez chůze by zkrátka nebylo lidství.