Ze života horolezce

Ze života horolezce https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77115/ze-zivota-horolezce-77115.gif 5 17 2

Jeden z nejvýznamnějších československých horolezců Miroslav Šmíd vzpomíná na celou řadu výstupů a expedic, od počátků v okolí Police nad Metují, přes první zkušenosti v Tatrách a Alpách, až po extrémní lezení na Kavkazu, v Himálaji, v Yosemitech i v Latinské Americe. Každému náročnému výstupu je věnováno jen pár stran, přitom by řada z nich vydala na samostatnou knihu. Miroslav Šmíd se nehnal za výkonem, nepatřil mezi dravé lezce, nevidící před sebou nic jiného než vrchol, slávu a uznání. Radoval se z nádhery hor, fotografoval, filmoval a postupně sbíral korálky na šňůrku zážitků ze života mezi horami a horolezci. Hodně z té lásky k přírodě a horám se odrazilo i v textu knihy.... celý text

Marosfish
23.11.2021 5 z 5

Pekne pribehy naseho horolezce zacinajicich v Ceskoslovensku, pokracujicich na Kavkaze,Skandinavii,Eiger,Capitan az po dokonaly Himalaj,mam na mysli Ama Dablam a spoustu jinych pribehu ze svetovych pohori.

BarboraZ
27.08.2019 5 z 5

Tato tenká knížka mě úplně nadchla! Autor popisuje své výstupy na různé vrcholy od Adršpašských skal až po Himaláje a Patagonii. Spolu s ním jsem prožívala spoustu dobrodružství, pěkná přátelství i drsné okamžiky, kdy šlo o život Uprostřed knihy jsou i pěkné fotografie.

horolezectví horolezci

Miroslav Šmíd
česká, 1952 - 1993
1991  94%Ze života horolezce
2008  90%Cesty a návraty
1989  89%Dva kroky od vrcholu

Kniha Ze života horolezce je v