Balsekar Balsekar komentáře u knih

Myšlenky bez myslitele Myšlenky bez myslitele Mark Epstein

Výborný a prakticky uchopitelný přehled jádra buddhistického učení pro čtenáře 21. stol.

12.04.2019 5 z 5

Závist, žárlivost a jejich smysl Závist, žárlivost a jejich smysl Verena Kast

Po přečtení knihu posílám dál. Nedoporučuji vše brát jako fakta, ale jeden z možných pohledů na problematiku. Analytická interpretace je sice lákavá (vše je vysvětleno), ale zavádějící!

29.03.2019 2 z 5

Psychologie náboženství a spirituality Psychologie náboženství a spirituality Pavel Říčan

Obsáhlý přehled spirituální tématiky. Některé informace by zasloužily oprášit, ale kniha i tak přináší dost.

24.03.2019 5 z 5

Autor sice podává trochu zkreslené a nepodložené informace. Přesto s ním lze ve většině tvrzení souhlasit. Hloupneme jako společnost? Zdá se že ano!

Ohnivý keř Ohnivý keř Karel Weinfurter

Klasický a populární text o mystice. Kniha by neměla chybět v žádné knihovně duchovního hledače Pravdy.

24.03.2019 5 z 5

Teorie a praxe skupinové psychoterapie Teorie a praxe skupinové psychoterapie Irvin D. Yalom

Kdo se chce věnovat psychoterapii, pro něj je kniha povinnou (a velmi cennou) četbou. Mnoho informací, mnoho stran a hodiny četby.

Neuropsychoterapie Neuropsychoterapie Klaus Grawe

Náročné čtení, spíše pro studenty příbuzných oborů a pro čtenáře, kteří jsou psychologií již políbeni. Jedna z moderních knih, jež podává svědectví o tom, co se v poslední době děje na poli výzkumu a neurověd.

24.03.2019 5 z 5

Kniha není špatná, je opravdová. Ale např. Schindlerův seznam mě "dostal" daleko víc.

Mystik a učitel František Drtikol Mystik a učitel František Drtikol Karel Funk

Taková před-verze Duchovní cesty (F. Drtikol). Kniha je to užitečná, přestože Duchovní cesta je přesnější a pečlivěji sestavena (vydavatel S. Doležal).

24.03.2019 4 z 5

Jednota v rozmanitosti. Buddhismus v České republice Jednota v rozmanitosti. Buddhismus v České republice Jan Honzík

Překvapivý četností, parádní přehled buddhistických skupin v Čechách s autentickým výkladem samotných zástupců.

Cesta srdce Cesta srdce Jack Kornfield

Buddhismus zpřístupněný postmodernímu člověku čtivou a nenásilnou formou. Příjemná kniha.

23.03.2019 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Asi první kniha, kterou jsem jako kluk se zájmem přečetl :-).

23.03.2019 5 z 5

Mistr Eckhart a středověká mystika Mistr Eckhart a středověká mystika Jan Sokol

Skutečně DUCHOVNÍ literatura. Křesťanská mystika v pravém slova smyslu. Mr. Eckhart se stal inspirací mnohým myslitelům po něm.

23.03.2019 5 z 5

Duchovní cesta. Sv. 2 Duchovní cesta. Sv. 2 František Drtikol

Opět pečlivě sebrané střípky na cestě k Poznání. Velké díky S. Doležalovi za předané svědectví arahata F. Drtikola.

Základy psychoterapie Základy psychoterapie Hilde Bruche

Pěkně zpracovaná kniha, stručná, jasně vyložená. Ač nejsem psychoanalytik, byla mi kniha v mnohém užitečná, srozumitelná a přístupná.

Poznáváme své já Poznáváme své já Rudolf Skarnitzl

Autor zasvěceným a srozumitelným přístupem shrnuje nejen to, jak na "já" nahlíží východní filosofie, ale seznamuje čtenáře s principem tzv. gun.
Vlastně slušný návod k vyvanutí...

21.03.2019 5 z 5

Daseinanalytická teorie neuróz a psychoterapie Daseinanalytická teorie neuróz a psychoterapie Martin Heidegger

Kniha náročná na čtenáře. Půjčil jsem si ji, přečetl a rozhodl si ji koupit.

13.03.2019 4 z 5

Všímavost Všímavost Mark Williams

Výtečná kniha přibližující mindfulness českému čtenáři.

12.03.2019 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Životní moudrost je tolik cenná, obzvlášť podaná s lehkou nadsázkou. Poučné, inspirativní a zábavné v jednom. Rád se ke knize i autorovi vracím.

12.03.2019 5 z 5

Bytí a čas Bytí a čas Martin Heidegger

Nejpopulárnější dílo autora. Přestože sám Heidegger uznává, že kniha je slepou uličkou, dílo se svým významem řadí k povinné četbě. Již jen ji dočíst čtenáře odmění (kdo přečetl, porozumí).

12.03.2019 4 z 5