Duchovní cesta. Sv. 2

Duchovní cesta. Sv. 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202732/bmid_duchovni-cesta-sv-2-202732.jpeg 5 5 5

Průvodní texty napsal a z originálních rukopisů, fotografií a malířských děl Františka Drtikola a dále z textů a fotografií dalších autorů sestavil a k vydání připravil Stanislav Doležal. Další svazek Duchovní cesty z knižnice Františka Drtikola pokračuje v postupném odkrývání dochovaných autentických textových a obrazových materiálů filosofického a uměleckého odkazu Františka Drtikola. Kniha je sestavená z různých rukopisů, samostatných a vesměs přesně datovaných myšlenek, dopisů, písemných záznamů a také ze svědectví a vzpomínek jeho přátel a žáků. Významným způsobem se dotýká i Drtikolovy fotografické spirituální tvorby po roce 1930, což dále umocňuje obrazová část věnovaná jeho mystické malbě z období mezi roky 1931–1948, tedy zachycující její nástup a vyvrcholení po roce 1935, kdy se úplně vzdal fotografické tvorby coby hlavního prostředku svého uměleckého vyjádření.... celý text

knih-o-mol
17.03.2021 5 z 5

Na webu nakladatelství Svět jsem viděl upzornění na přípravu třetího dílu této serie ještě před koronavirem. Na nynějších stránkách již nic není.

Balsekar
21.03.2019 5 z 5

Opět pečlivě sebrané střípky na cestě k Poznání. Velké díky S. Doležalovi za předané svědectví arahata F. Drtikola.