Back Back komentáře u knih

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Tak jsem na základě četby této knihy neodolal a o posledním zářijovém víkendu vyrazil směr Morava, zdolal Petrovy kameny a navštívil Rýmařov a Velké Losiny. Ze všech míst na mě dýchala jejich historická atmosféra a znovu jsem vzpomínal na osudy nešťastníků, kteří zde při nespravedlivých procesech přišli o to nejcennější.

02.10.2018 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Trochu off-topic, ale někoho to možná zajímat bude. :) K Vánocům jsem dostal tuto knihu: Čarodějnictví - Globální historie, Wolfgang Behringer, ve které jsou hony na čarodějnice, jejich příčiny a výčet zpracovány vyloženě vědeckou formou, dlouholetým bádáním ve všech možných archivech. Jsou tam samozřejmě zmíněny i losinské procesy. Mě osobně to velice zaujalo a doteď jsem neměl ponětí o tom, že například přírodní katastrofy fungovaly jako spouštěč honů na čarodějnice se stovkami a tisíci obětí. Doporučuji.

15.01.2020 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Skvěle napsaná kniha, bohužel podle skutečných událostí, což mne během čtení dostávalo opravdu do varu a pana Bobliga jsem začal upřímně nenávidět.. :D

05.03.2018 5 z 5

Po přečtení ostatních komentářů ani nevím, co více bych k této knize dodal.. Škoda jen, že je poměrně neznámá, sám jsme na ni narazil čirou náhodou. Přitom se jedná o zvěrstva, která se odehrála ve století, kdy se většina z nás narodila, nedávno, a dnešní generace jsou tak zhýčkané moderním způsobem života a "přepychem" dostatku, že jim události zde popsané přijdou vzdálené stovky let.. Opravdu bych to zavedl jako povinnou četbu :)

14.12.2017 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Po dlouhé době autor, který mne dokáže vtáhnout do historie podobně, jako to dokázal Waltari či Sienkiewicz (samozřejmě nelze srovnávat styl psaní, v tom se těm dvěma, alespoň dle mého názoru, nemůže rovnat nikdo). A další jeho romány už se chladí v knihovně :)

12.10.2016 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Ještě že jsem se do těch Levných knih pro knihu vrátil! Napínavé, děsivé, frustrující, prostě skvělé.

04.01.2019 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Každý, kdo se dobrovolně rozhodne pro přečtení této knihy, by měl přece dopředu vědět, co ho to vlastně čeká. Je to úchylné, je to zvrácené, je to přesně takové, jaké to mělo být. A... asi ne pro slabé povahy :)

12.10.2016 4 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Chystal jsem se aspoň na nějaký komentář k tématu Sonderkommand a zplynování, protože Höß zde vyloženě lže, ale vše nakonec bylo řečeno v doslovu paní Krejčové. Takže nemám, co bych dodal, obrázek ať si každý udělá sám.

08.02.2019 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Už brzy přijde čas, kdy choť a panna Ctnost,
kdy božská Náhoda, kdy Lítost (pak už marná
jak pustá Hospoda, jak smutná Noclehárna!)
ti řekne: „Umři si, je pozdě, žils už dost!“

22.07.2018 4 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Mistr a já jsme vyšli po kanále
k jasnému světlu, jen jsme prolézali
bez odpočinku pořád výš a dále,
on v předu, já za ním, jsme se brali,
až uviděl jsem jako dírou ve zdi
ty krásné věci na nebesích v dáli.
I vyšli jsme a zas viděli hvězdy.

Má nejoblíbenější kniha a nejoblíbenější verše..konec Pekla. Nemám slov.

19.09.2017

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Tak tohle je tedy láska, přemítal jsem zoufale, když jsme balili plnou polní, taková je láska, které jsou plné všechny mé knihy doma a od níž jsem tolik očekával v bláhových snech svého mládí! Svinul jsem plášť, složil stanové dílce, převzal munici a vyrazili jsme; byl jsem jako zařezaný a smutný a myslel na to, že ze všech vzletných nebetyčných snů o životě a lásce mi nezbylo nic než puška a tlustá kurva a na obzoru temné dunění, do kterého pochodujeme.

Tisíce životů zmařených na bojišti a další tisíce těch, kteří hrůzy války přežili, ale už nedokázali najít svou cestu zpátky. Za mne lepší než Na západní frontě klid.

19.05.2019 5 z 5

Don Juan Don Juan Josef Toman

Konečně!! Konečně jsem objevil českého autora, který se může směle rovnat světovým autorům historických románů. Kdyby to šlo, dám hvězd klidně šest.

05.03.2019 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Kniha, která dokáže v člověku oprášit pocity, na které už dávno zapomněl.. Přečetl jsem za dva dny a s oběma hrdiny plně soucítil, žádné zbytečné vypisování, jen surová realita velké lásky a velkého zklamání.

18.04.2018 5 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Jedna z mála knih, u které jsem se opravdu zasmál nahlas. Za mě pět hvězd, i když (malý spoiler) konec mohl být méně romantický. Ne že bych hlavnímu hrdinovi snad přál něco zlého, ale prostě si o to koledoval.....až do konce! :) :D

12.10.2016 5 z 5

Čarodějnictví - Globální historie Čarodějnictví - Globální historie Wolfgang Behringer

Od Kladiva na čarodějnice jsem se díky své drahé polovičce dostal až k této knize a musím říct, že skutečnosti zde uvedené mi vyrazily dech. Okolnosti, při kterých k honům na čarodějnice docházelo, jejich důsledky i fakt, že se tak děje i v tomto našem moderním století v zaostalejších částech světa, jsou z pohledu člověka dnešní doby chabě řečeno neuvěřitelné.

02.02.2020 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Pokud budu brát trilogii Pád titánů atd. jako jednu knihu, jsou Pilíře země druhá Follettova kniha, kterou jsem četl. Nebudu však srovnávat, prostředí je barvitě vykresleno, smyšlené postavy se potkávají s těmi historickými a celkově se mi kniha opravdu velmi líbila. Jediné, co bych vytkl, je předmluva autora. Tu bych zařadil až na konec knihy jako doslov, protože se tam zmiňuje např. o Phillipovi a už dopředu jsem tedy věděl, jaký zhruba bude. Každopádně dávám 5 a jsem zvědav na pokračování.

11.12.2018 5 z 5

Diplomat Diplomat James Aldridge

Popravdě nechápu, že jsou tento autor a minimálně tato jeho kniha naprosto neznámí. Výborně podaný zajímavý příběh založený na dialozích, plný diplomatických pletich po druhé světové válce, osobních pocitů a rozhodování. Asi jsem jsem ještě nečetl knihu podobného ražení. Zasloužených 5.

26.09.2017 5 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Očité svědectví toho, co se skutečně stalo a co se dnes mnoho lidí snaží popírat. Tohle by si měl přečíst každý, kdo s vyholenou hlavou a vztyčenou pravicí chodí demonstrovat na Václavák, aniž má vůbec ponětí o tom, co je to fašismus.

11.01.2017 5 z 5

Umění milovati Umění milovati Publius Ovidius Naso

Tedy.... Dva tisíce let starý návod na to, jak si sehnat ženskou (chlapa), jsem opravdu nečekal, takže určitě velmi zajímavé a především "poučné" čtení :)

11.12.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že na povídky moc nejsem, třeba Hrabal mě vyloženě uspával, ale povídky E. A. Poea, ať už je jejich námět jakýkoliv, mě velice bavily a u posledních dvou (Na slovíčko s mumií, Muž, který se rozpadl) jsem se vyloženě smál :D. Knihu mohu vřele doporučit každému, kdo si chce přečíst něco opravdu originálního a nevšedního :)

10.12.2016 5 z 5