babystar babystar komentáře u knih

Vánoční setkání Vánoční setkání Magdaléna Horáková

Svižný příběh o tom, jak se "postavit na nohy". Pro ty, kterým se zrovna nedaří v partnerských vztazích, aby se nebáli "vzít příležitost za pačesy".

07.08.2022 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Historická romance z konce 19. stol. se zajímavým námětem o boji britských sufražetek za volební právo žen a právo vdaných žen na majetek. Podle doslovu autorky se jedná o autentické události obalené vymyšleným příběhem (podle wiki však hnutí sufražetek vzniklo až na začátku 20. stol.). Četlo se to dobře, jen těch podrobných popisů milostných scén mohlo být méně. Takové myšlenkové pochody mi nějak k ženám konce 19. stol. nepasují.

06.08.2022 3 z 5

Zemři a zapomeň... Zemři a zapomeň... Vítězslav Welsch

Druhá kniha ze série s detektivem Mráčkem o tom, že partnerské vztahy mohou mít (h)různou podobu. Na jedné straně sledujeme myšlenkové pochody pachatele a na druhé mravenčí práci kriminalistů vedoucí k jeho odhalení.

26.07.2022 3 z 5

Smrt kazí obchod Smrt kazí obchod Miluše Dovrtělová

Zdlouhavé a trochu nezáživné čtení. Docela mi vadilo, že autorka předpokládá, že čtenář zná osudy Romana, Ivany a Velíška z nějakého dřívějšího příběhu. Vzhledem k tomu, že jsem první knihu série nesehnala, tak mi chování hlavních hrdinů občas připadlo trochu divné. Celkově mne kniha nezaujala a do dalších pokračování se asi nepustím.

15.07.2022 3 z 5

Smrt přichází s podzimem Smrt přichází s podzimem Vítězslav Welsch

Průměrná česká detektivka, v níž detektiv Mráček rozplétá vlastně dva případy. V prvním jde o originální "vyřešení" nepříjemné situace a pro aktéry druhého případu platí, že " s jídlem roste chuť, ...... až se ucho utrhne". Nejedná se o žádný akční trhák, ale čte se příjemně.

15.07.2022 3 z 5

Přísaha Přísaha Luděk Kubát

Sedmý příběh z Klášterce o tom, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě (jen někdy se jim někdo snaží pomoci). Tentokrát oběti nevyvolávají soucit a člověk by řekl, že "dobře jim tak". Kniha má napětí i spád. Autor předhazuje čtenářům mnoho možných pachatelů, kteří se pohybují na inkriminovaných místech a ve výsledku vzbuzuje opravdový pachatel spíše lítost.

03.07.2022 4 z 5

(Ne)zaměstnaná Helena (Ne)zaměstnaná Helena Renáta Turková

Povzbudivá jednohubka pro ty, co hledají zaměstnání. Naštěstí jsem se do podobné situace jako Halena nedostala, tak mohu knihu považovat za humornou.

03.07.2022 4 z 5

Brutalita Brutalita Luděk Kubát

Pátá kniha série z Klášterce je opravdu dost drastická. Ukáže se, že není umělec jako umělec a některý může být i vrah. Pachatele vražd jsem podezírala už velice brzy, i když mé podezření trochu zviklal předloženým alibi. Myslím, že autorovy příběhy jsou stále lepší a napínavější.

30.06.2022 4 z 5

Krvavé peníze Krvavé peníze Luděk Kubát

Čtvrtá kniha série z Klášterce poněkud vybočuje z řady. Malíř Karafiát se totiž objeví jen jako epizodická postava. Hlavním hrdinou je bývalý zahraniční voják Richard. Rozjezd příběhu je opravdu akční, postupně se ale dostává do obvyklých kolejí se všemi plusy i mínusy. Hlavního osnovatele únosů a pachatele vražd jsem odhadla skoro hned (on to taky nikdo jiný, při dodržení pravidel detektivky, být nemohl). Opět se ukázalo, že peníze nejsou vše, "zdraví a štěstí si za ně nekoupíš".

25.06.2022 4 z 5

Symfonie smrti Symfonie smrti Luděk Kubát

Třetí kniha detektivní série z Klášterce, v níž malíř Karafiát "přicmrndávající" policii zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled jeví. Děj pěkně odsýpá, i když jsem od začátku nějak tušila, že vrahem je někdo jiný, než jak to vypadá. Ovšem "fascinovaly" mne ty stále spící batolata, "nenažrané", přesto krásné a štíhlé slečny a to neustálé popíjení.

22.06.2022 4 z 5

Poslední zastávka Peklo Poslední zastávka Peklo Luděk Kubát

Momentálně mám období českých autorů, tak jsem se pustila do této série detektivek z městečka Klášterce. Toto je druhá kniha série (první nebyla na skladě). Je to místy trochu popisné pátrání po sériovém vrahovi. Vraha jsem odhadla dříve než policie, ale jeho motiv k vraždám mi připadal trochu divný. Protože mne zajímá pokračování vztahu mezi Šárkou a Ctiradem, jsem odhodlána v sérii pokračovat.

18.06.2022 3 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Tentokrát jde vlastně o vánoční příběh, který je ztřeštěnější, než ty předešlé. Josefínin a Tvrdíkův osud se snaží převzít do svých rukou Tvrdíkova tetička a "svatá rodinka" z divadelního představení se pěkně "vybarví". Ježíšek se sice nenarodí, ale dárky budou rozdány a vrahem je úplně někdo jiný, než to celou dobu vypadá.

01.06.2022 4 z 5

Ďábel z Frejštejna Ďábel z Frejštejna Martina Novotná

První kniha se série o Jakubovi a Jindřichovi. Historická detektivka, která mne moc nezaujala. Připadala mi taková "nemastná, neslaná" a hrdinové se při vyšetřování krádeže ozdobné spony a smrti hradního kuchaře chovali poněkud podivně. Možná se na nepříznivém dojmu podepsal i přednes audioknihy.

22.05.2022 3 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Knížka, v níž paní spisovatelka nezapře učitelku dějepisu. Jsou v ní totiž do detektivního příběhu o náhlé smrti mladé dívky a loupežném přepadení klenotnictví zaobalena fakta o historii výroby hodinek Prim v Novém Městě nad Metují i místopis a historie města Brna. Plusové body dávám za zajímavé historické vsuvky, mínusové za poněkud "školometské" popisy vyšetřování. Autorčiny historické detektivky ze středověkého Brna jsou daleko lepší.

22.05.2022 3 z 5

Osudový zkrat Osudový zkrat Luděk Kubát

Průměrná detektivka z českého městečka na téma: "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne". Hrdiny cloumají vášně tak mocně, až dojde k vraždě. Musím se přiznat, že jsem v určení pachatele udělala stejnou chybu jako "detektiv-amatér" Ctirad Karafiát. O to byl konec pro mne překvapivější. Na odreagování to zase tak špatné nebylo.

09.05.2022 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Knížka, z níž jsem už dávno "vyrostla", ale myslím, že "puberťačkám" se může líbit. Já už jsem se na příběh Charlie dívala očima matky, či spíše babičky, a bylo mi jí líto. Žít v takové rodině musí být hrůza. Bratři ji prý mají rádi, ale spíš bych řekla, že ji šikanují. A ještě mne zarazilo, že v pětičlenné rodině není nikdo, kdo by vařil, pral a uklízel. Děcka se jen dívají na televizi a otec je ve službě, nebo spí. Ty nezbytné domácí práce dělají asi trpaslíci.
S Charlie jsem soucítila a byla mi daleko sympatičtější, než ta její nová zmalovaná kamarádka.

29.04.2022 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Spíše psychologický příběh o odkrývání tajemství v lidských životech. Většina hrdinů byla vlastně nějak praštěná, či "uzlíček nervů", což zákonitě muselo vyústit ve zločin. Samozřejmě jsem vraha neuhodla. Postavy mi vcelku nebyly sympatické (až možná na Nelu). Předchozí díly se mi líbily víc. Ale možná jsem neměla tu správnou náladu.

17.03.2022 3 z 5

Je tohle vůbec láska? Je tohle vůbec láska? Ellen Berg

Příběh o hledání sebe sama i o tom, jak se vypořádat se syndromem "opuštěného hnízda". Když to vše zvládnete na výbornou, tak přijde i ta pravá láska. Milé bylo to, že zde vystupovaly některé postavy z románu "Udělám ti ze života peklo", Na druhé straně to pro mne nebyla taková zábava jako ve dříve čtených knihách autorky.

05.03.2022 3 z 5

Poutníci ze Svaté země Poutníci ze Svaté země Jan Bauer

Tato kniha mne vůbec nezaujala. Příliš mnoho slov a málo děje. Tuto sérii asi číst nebudu.

24.02.2022 2 z 5

Udělám ti ze života peklo Udělám ti ze života peklo Ellen Berg

Pěkná pohádka o tom, jak řešit manželskou nevěru. Jen je potřeba počítat s tím, že vybočení ze stereotypů je vzrušující a osvěžující, ale návrat do starých "vyjetých kolejí" je víc než pravděpodobný. Útěchou však může být, že vzpomínky zůstanou... Čtení to bylo příjemné a docela milé bylo i to, jak všichni pili kávu a měnili se k lepšímu.

21.02.2022 4 z 5