Bablu Bablu komentáře u knih

Jedna dvě, Honza jde Jedna dvě, Honza jde Ladislava Pechová

Knížku jsem koupila náhodou v antikvariátu při čekání na autobus a dcera jí od té doby nedala ruky. Spousta říkanek je moc hezkých, některé jsou malinko divné, ale celkově je to moc hezká knížka.

21.12.2014 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje oblíbená kniha z dětství, do kterého jsem se teď vrátila, když jsme jí dceři četli před spaním. Krásné ilustrace a roztomilé příběhy, prostě klasika.

21.12.2014

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Výborná napínavá kniha, něco jako Stranger things v Želarech :-)

08.08.2021 4 z 5

Nejhorší děti na světě Nejhorší děti na světě David Walliams

Celkem vtipná kniha v audioverzi skvěle namluvené Jiřím Lábusem, ale od autora to pro mě bude jedna z těch slabších, některé příběhy jsou trochu nesmyslné. Druhý díl už moc nedoporučuji...

25.12.2020

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Manžel knihu poslouchal a vůbec se mu nelíbila. Já ji dostala k Vánocům, tak jsem si jí i přes negativní recenze přeci jen přečetla a musím říct, že mi vůbec nevadila. Asi dvě povídky jsem nějak nedočetla, ale jinak to celkem šlo.

21.04.2020 3 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Na můj vkus trochu překombinované, ale dalo se...

29.02.2020 3 z 5

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Justyna Bednarek

Roztomilé příhěhy ztracených ponožek, ideální čtení na dobrou noc. Šestiletá dcera knihu úplně hltala.

10.04.2019 5 z 5

Případy detektiva Ťopa Případy detektiva Ťopa Kateřina Boudriot Bažantová

Vtipná a "interaktivní" kniha pro děti, bavila mne i děti. Kromě daných detektivních úkolů se dají vymyslet ještě další a také poznávat pamětihodnosti v několika velkoměstech. Jsou tam také krásné ilustrace.

10.04.2019 5 z 5

Slůně Olli Slůně Olli Burny Bos

Krásně ilustrovaná kniha se zvláštní pointou. Přišla mi jako kniha určená pro děti - jedináčky, jejichž rodiče jsou si jistí, že jim sourozence nepořídí :-)

24.04.2018

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Nějak nesdílím nadšení ostatních - nečetla jsem ji, ale poslouchala jako audioknihu, což je asi hlavní problém. Hlas Simony Pekové mi k hrdince vůbec neseděl, hodně dlouhou dobu jsem měla pocit, že je kniha z minulého století a Grace je tak 45 let. Druhou půlku knihy už mi tak lezla na nervy, že bych ji snad někam zavřela sama. Tím ale samozřejmě nechci zlehčovat téma knihy, chvílemi to bylo opravdu děsivé až nechutné.

08.04.2018

Z pohádkové postýlky Z pohádkové postýlky Jiří Žáček

Prefektní kniha pohádek, která baví i dospělého. Pohádky jsou akorát dlouhé na čtení před spaním, některé jsou krásně veršované, ty se nám líbí nejvíc. A jako bonus krásné ilustrace.

02.04.2018 5 z 5

Sloni v domě Sloni v domě Stephanie Schneider

Moc hezká knížka, učí děti toleranci. A má krásné ilustrace.

14.03.2018 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Moc příjemná knižní jednohubka, ideální na dovolenou nebo cestu vlakem. Karolínu sleduju na fcb a je to moc sympatická slečna.

14.03.2018 4 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Jako audiokniha naprosto skvělá, velmi dobře namluvená a celkové napínavá s překvapivými zvraty.

28.01.2018 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Velmi napínavá audiokniha namluvená Simonou Postlerovou. Zpočátku se člověk trochu ztrácí v postavách a v čase, ale dá se zorientovat a pak se naopak nemůže odtrhnout.

01.10.2017 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Velmi napínavá detektivka, navíc naprosto skvěle namluvená Janem Vondráčkem. Chvilku mi trvalo, než jsem se zaposlouchala, ale pak jsem to zase nemohla vypnout.

01.10.2017 4 z 5

Člověk 25 - Čtvrtstoletí Člověka v tísni Člověk 25 - Čtvrtstoletí Člověka v tísni Jan Pergler

Výborná kniha, velmi zajímavou formou se člověk dočte nejen o organizaci, ale i o tom, co se dělo a děje ve světě a kde všude se dá pomáhat.

04.07.2017 5 z 5

Atlas sveta pre deti Atlas sveta pre deti Oldřich Růžička

Skvělý atlas světa, koupili jsme ho čtyřleté dceři a tu opravdu baví a ráda si ho prohlíží. Jsou tam velké rozkládací stránky, na kterých je vždy jeden kontinent a na něm nakreslená typická zvířata, budovy, rostliny atd. Jediná věc co mi vadí jsou některé texty - kniha je spíš pro děti, které neumějí moc číst a jen to prohlíží a povídají o tom, na druhou v některých textech jsou zbytečné cizí slova nebo věci, kterým nemůžou rozumět. Ale to je jen drobnost, jinak je moc hezky ilustrovaný a líbí se nám tam ty malé tématické knížečky.

05.04.2017 4 z 5

Julie v červnu, Romeo na konci listopadu Julie v červnu, Romeo na konci listopadu Oliver Burian

Kniha se docela dobře četla a líbily se mi dvě časové roviny vyprávění. Ale Romeo mi byl dost nesympatický, měl ve všem pravdu, byl ve všem nejlepší a všechno dělal správně a ostatní mu nesahali ani po kotníky. Moc jsem Julii nechápala, co na něm vidí.

05.04.2017 2 z 5

Knihu jsem těžce přelouskala, vůbec mě nebavila a musela jsem se přemlouvat abych dočetla do konce. Velké zklamání, Stařík se mi opravdu moc líbil, Analfabetka taky ušla, ale tohle se fakt nedalo...

05.04.2017 1 z 5