azertaaz azertaaz komentáře u knih

Pán prstenů: Souborné vydání Pán prstenů: Souborné vydání J. R. R. Tolkien

Jedna z nej knížek, co znám. Konečně vyšla s tou správnou obálkou i když je trošku těžší :)
Překlad je celkem dobrý, jen ty básně mi moc neseděli. Problém bude spíš ve mě, znám z paměti skoro všechny, ale jiný překlad, tak mi nesedí výběr slov.
Ale jinak je to jedno z nejlepších děl literatury a každý by si ho měl alespoň jednou přečíst.

08.05.2017 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Tak to byla pecka. Jo, uznávám, normálně je můj žánr sci-fi a tohle do něj rozhodně zapadá. Takže předem říkám, kdo vyloženě nesnáší roboty a počítače, není to kniha pro vás. Ale pro ty, kterým tato témata nedělají vyloženě problém, knihu mohu jen doporučit.
A závěr byl prostě geniální, tohle jsem vážně nečekala.

07.04.2020 5 z 5

Smrt zrozená v Praze Smrt zrozená v Praze Miroslav Žamboch

Tak je to cíleno jako oddechovka, nehledejte tam moc složitostí. Pro někoho, kdo chce akci a netradiční pojetí různých žánrů. Nemůžu než doporučit fandům Kotlety a Kulhánka.

26.05.2019 5 z 5

Pes Pes Kerstin Ekman

Přečteno za jedno odpoledne a musím říct, že to bylo hezké odpoledne. Nemohla jsme se od knihy odtrhnout. Prostě jsem musela vědět, co se stane dál.

08.05.2019 5 z 5

Strašidelné historky báječného kamaráda Rowleyho Jeffersona Strašidelné historky báječného kamaráda Rowleyho Jeffersona Jeff Kinney (p)

Tak jsem to právě dočetla. Netrvalo mi to ani dvě hodiny. Některé "povídky" jsou bláznivější než se dá pochopit, ale o tom to je :)
Prostě pohodová kniha pro každého, kdo se chce pobavit a není mu -cet, nebo mu je věk fuk.

10.05.2021 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Normálně detektivky nečtu, ale díky výzvě jsem se do jedné pustila. A vypadá to, že do té nejlepší. Přečetla jsem jí jedním dechem. Můžu jen doporučit.

11.06.2017

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Nečetlo se to špatně, ale nějak mi to nesedlo. Víc mě bavil film. Někteří tu píšou, že to bylo zábavnější, ale já tam toho vtipu zase tolik nenašla. Možná, kdybych to viděla jako hru, tak bych to dokázala víc ocenit. Takhle dávám 4 hvězdičky.

26.02.2022 4 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Přečetla jsem jí jedním dechem, vlastně většinu za jeden den.
Useknutého konce jsem si nevšimla, co tam bylo vzácného je v knize jasně řečené (nebudu spoilerovat). Konec je otevřený, protože je to pouze první díl z plánované série.
Nesmíte hledat složitý děj, nejde tak o to, co se děje, jako o to, jak na to reaguje postava, která není ani hrdina ani záporák. Jen robotický ochránce, který ale své povolání nedělá zrovna s nadšením.

01.07.2019 5 z 5

Svaté písmo - Překlad nového světa Svaté písmo - Překlad nového světa kolektiv autorů

Nový, moderní a hlavně přesný překlad bible, kde nechybí ani Boží jméno Jehova. Což je u většiny překladů dost vzácnost.

11.06.2017 5 z 5

Takhle se na koni neskáče! Takhle se na koni neskáče! Tanya Stewner

První kniha, kterou jsem z této série četla. Moc mě bavila i když už nespadám do cílové skupiny. Pořád jsem chtěla vědět, co bude dál. Určitě si přečtu i další díly.

20.08.2020 5 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Tak jo, tohle jsem nedočetla. Námět dobrý, ale chtělo by to děj. Asi za to může i fakt, že porovnávám s knihami od Patricie Briggsové a to je jiná káva.

08.03.2020 1 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Tuhle knihu jsem četla na etapy. V kuse se mi to nepodařilo.
Doporučuji každému, kdo má dítě a pořád si ještě myslí, že když je doma v pokojíčku, tak je pod dozorem a v úplném bezpečí.

27.02.2020 5 z 5

Tajemství černé skály Tajemství černé skály Joe Todd-Stanton

Pro malé děti hezká a milá knížka. Není moc náročná na text, je ho tam opravdu málo, ale zato mám hezké obrázky. A děti se naučí, že ne vše je takové, jak si myslí většina, ale že se mají sami přesvědčit, jaká je pravda.

30.11.2018 5 z 5

Má smečka Má smečka Naďa Mauerová (p)

Celkem hezká kniha, jen se hůře čte někomu, kdo nemluví slovensky. Autorka slovenštinu používá jako češtinu, takže kniha je československá nikoliv česká. Ale zase je to změna.

28.02.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

I když to není zrovna můj styl, tak se to četlo opravdu dobře a vlastně jsem knihu přečetla za jeden večer. Jako oddechové čtení mohu knihu jen doporučit.

08.02.2018 4 z 5

Impérium vrací úder Impérium vrací úder Donald F. Glut

Kniha se mi moc líbila. Byla psaná podle původního scénáře, což je fajn, protože je vidět, co se nakonec změnilo.
I_love_books psala, že se od filmu zbytečně odchyluje, ale když se scénář nakonec při natáčení změnil, tak za to autor knihy přeci nemohl. Proto je tam několik nesrovnalostí, ale ničemu nejsou ke škodě a pro milovníky SW je kniha i zajímavým doplňkem k vývoji filmu.

07.11.2017 5 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Dobrá kniha, to musím uznat. Film jsme zatím neviděla, ale vůbec mi to nevadí.

31.08.2017 4 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Po dlouhé době dočteno a závěr věci je ... hned bych se vrhla na další díl, kdybych ho měla po ruce. Začátkem jsem se nemohla prokousat a závěr mě úplně strhl. Zjistit, co bude dál, je úkol číslo 1.

17.08.2017 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Jako malá jsem jí četla u babičky, doma jsme jí nikdy neměli. Teď jsem si jí přečetla znovu. Protože dřív jsem neměla kočku a ani nikdo z příbuzných, tak jsem až teď ocenila, jak je tam hezky popsán kočičí svět.

05.07.2017 5 z 5

Hřbitov šílenců Hřbitov šílenců Ray Bradbury (p)

I když to není můj klasický žánr, kniha mě dost chytla a já jí přečetla se zájmem. Můžu jen doporučit každému.

11.06.2017 5 z 5