azertaaz azertaaz komentáře u knih

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Četlo se to hůř, než první díl, ale jen díky tomu, že je tam víc politiky a filozofování. Už jsem zvědavá, co se bude dít v dalších dílech.

03.08.2017 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Jako malá jsem jí četla u babičky, doma jsme jí nikdy neměli. Teď jsem si jí přečetla znovu. Protože dřív jsem neměla kočku a ani nikdo z příbuzných, tak jsem až teď ocenila, jak je tam hezky popsán kočičí svět.

05.07.2017 5 z 5

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Tolkien o těchto příbězích mluví jako o Povídkách, ale pořád jsou zajímavá, ať jim každý říká jak chce. A když si člověk nejdřív přečte životopis autora, najde v nich úplně jiný význam.

25.06.2017 5 z 5

Nejlepší příběhy o koních Nejlepší příběhy o koních Lesley O'Mara

Moc hezká kniha, i když mě ten název zase tak moc nesedí. Ano, některé příběhy byly o koních, ale některé zase jen o lidech, kteří se nějak motali kolem koní. Třeba někam na koni jeli. Víc by se mi tam hodili příběhy, kde kůň je hlavní postava, ale jinak se kniha dobře četla. Takové to klasické oddechové čtivo na dovolenou.

19.06.2017 4 z 5

Svaté písmo - Překlad nového světa Svaté písmo - Překlad nového světa kolektiv autorů

Nový, moderní a hlavně přesný překlad bible, kde nechybí ani Boží jméno Jehova. Což je u většiny překladů dost vzácnost.

11.06.2017 5 z 5

Moje kniha biblických příběhů Moje kniha biblických příběhů kolektiv autorů

Kniha mého dětství. Vyrostla jsem na ní a dodnes jí mám moc ráda. I když je už s novější vazbou, a přitom stejným obsahem, pořád mám ráda svojí žlutou knihu "příběhů".

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Normálně detektivky nečtu, ale díky výzvě jsem se do jedné pustila. A vypadá to, že do té nejlepší. Přečetla jsem jí jedním dechem. Můžu jen doporučit.

11.06.2017

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Hezká prohlídka staré Libně. I když nejsem z Prahy, tak k ní nemám daleko a díky této knize se mi její ne-centrální části začínají více líbit. Bylo zajímavé sledovat, jak se postupně měnilo okolí.

11.06.2017 3 z 5

Hřbitov šílenců Hřbitov šílenců Ray Bradbury (p)

I když to není můj klasický žánr, kniha mě dost chytla a já jí přečetla se zájmem. Můžu jen doporučit každému.

Pán prstenů: Souborné vydání Pán prstenů: Souborné vydání J. R. R. Tolkien

Jedna z nej knížek, co znám. Konečně vyšla s tou správnou obálkou i když je trošku těžší :)
Překlad je celkem dobrý, jen ty básně mi moc neseděli. Problém bude spíš ve mě, znám z paměti skoro všechny, ale jiný překlad, tak mi nesedí výběr slov.
Ale jinak je to jedno z nejlepších děl literatury a každý by si ho měl alespoň jednou přečíst.

08.05.2017 5 z 5

Vzpomínky kočičího doktora Vzpomínky kočičího doktora Louis Camuti

Poprvé jsem se s touto knihou setkala před lety. To jsem ještě kočku neměla, ale kniha mě chytla a přečetla jsem jí jedním dechem. Teď jsem se k ní vrátila a už jsem jí mohla porovnávat s vlastními zážitky. Je to super kniha a i když se s Camutim v některých věcech neshoduji, určitě to byl skvělý doktor a špička v oboru.
Knihu doporučuji každému milovníkovi zvířat, i milovníci psů si přijdou na své.

04.05.2017 5 z 5

Čas a Amélie Čas a Amélie Sam J. Lundwall

Kniha se četla skoro sama. Než jsem se rozkoukala, byla jsem v polovině. Je pravda, že děj se někam ztratil, pokud tam někdy nějaký byl, tak nešel moc najít. Až v druhé polovině se to začne hýbat, ale zase ne moc. Prostě chlápek, co se prochází po městě, nemůže z něj pryč a nevzpomíná si, proč tam vlastně je.

02.05.2017 3 z 5

Jak vznikl život? Evolucí, nebo stvořením? Jak vznikl život? Evolucí, nebo stvořením? * antologie

Mě osobně se kniha velmi líbila. Vědecky podložená fakta, kterým nemám co vytknout.

08.07.2016 5 z 5

Překlad nového světa Svatých písem Překlad nového světa Svatých písem neznámý - neuveden

Dobrý překlad, ale už je i novější verze.

Co Bible doopravdy říká? Co Bible doopravdy říká? kolektiv autorů

Bezva pomůcka ke studiu bible. Dá se sehnat kdekoliv zdarma.

Temný příliv I.: Útok Temný příliv I.: Útok Michael A. Stackpole

Přečetla jsem ji za pár dní a už se nemůžu dočkat dalších dílů. Konec byl vážně hodně rychlý a plný akce.

09.05.2016 5 z 5

Dědic impéria Dědic impéria Timothy Zahn

Moje první SW kniha, která mě vlastně přivedla na mánii okolo tohoto vesmíru. Poprvé jsem jí četla ještě na základní škole a to i přesto, že jsem několik let nemohla sehnat poslední díl. Vřele doporučuji každému.

02.05.2016 5 z 5

Kniha ztracených pověstí I. Kniha ztracených pověstí I. J. R. R. Tolkien

Mě se líbí. Je to super pohled na vznik Středozemě a toho, co se odehrávalo v možnostech, tedy věci, které nebyly vzaty do Silmarillionu, ale mohli tam být. Škoda, že v češtině jsem našla jen tenhle jeden díl.

02.05.2016 5 z 5

Geneze Geneze Poul Anderson

Nejdřív jsem si myslela, že je to strašně nelogické a zmatené, ale čím je to déle od přečtení, tím mi to začíná dávat větší smysl. Ve zkratce jde o život a nesmrtelnost, jestli má smysl a jestli je člověk člověkem i pokud se vzdá své fyzické existence.

01.05.2016 4 z 5

Jak Lucka vysvobodila prince Pašajdu Jak Lucka vysvobodila prince Pašajdu Jiří Kafka

Celkem hezká knížka o dětské představivosti. Jednoduchá a snadno čtivá knížečka. Ráda si jí přečtu ještě dnes.

28.04.2016 5 z 5