Auguri Auguri komentáře u knih

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Moc hezké a napínavé.

05.02.2021 5 z 5

Moc hezká a napínavá knížka. Muj vstup do Středozemě.

05.02.2021 5 z 5

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Do knihy se mi nepodařilo začíst. Tahavý děj a zvláštní struktura.

15.08.2013 2 z 5

Zásady ekonomie Zásady ekonomie Gregory N. Mankiw

Jednoduše vysvětlené základy ekonomie. Snadno pochopitelné i pro laika. Po pozorném přečtení budete rozumět základům ekonomie a lépe se orientovat v některých novinových článcích nebo pol. diskuzích. Hlavní kniha pro bakalářské státnice z ekonomie na Ekonomicko - správní fakultě Masarykovy univerzity (2011).

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pro mě nejlepší detektivka, kterou jsem četl. Od jara 2013 hrají v Mahenově divadle i divadelní podobu, na kterou se moc těším.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Velmi čtivá kniha, co lidé dokážou udělat. Říká se, že lidstvo nemůže nic vyhubit, kromě samotného člověka.

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Hůře čtivé, není to odpočinková kniha, člověk se musí zamýšlet a být pozorný.

26.03.2013 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Kniha z prostředí koncentračního tábora. Mrazí z ní ještě víc, protože se věci podobně skutečně udály. Zvlášť působivě je popsáno utrpení vězňů. Zajimavé ale po zamyšlení ne moc překvapivé je, že průměrný Němec, Remarqua nezná.

26.03.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Má oblíbená kniha. Nastolena vynikajicí atmosféra. Autor v knize vytvořil svoji vlastní představu totalitního režimu z kterého mrazí v zádech.

26.03.2013

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Čtivá a tenká kniha. Na příkladě zvířat je ukázáno, jak to asi funguje ve společnosti. Ta nápodoba byla velmi zajimavá.