Asterionela Asterionela komentáře u knih

Pozor! Srdce muže Pozor! Srdce muže John Eldredge

Dobré téma a skvělé postřehy, jen mi přijde, že autor zbytečně opakuje myšlenky stále dokola. Nicméně možná to pro mě není tolik aktuální, protože nejsem muž :D

31.01.2017 3 z 5

Sedm principů spokojeného manželství Sedm principů spokojeného manželství John Gottman

Vřele doporučuji! Skutečně moudrá, praktická a čtivá kniha.

31.10.2016 5 z 5

Naslouchající modlitba Naslouchající modlitba Leanne Payne

Úžasná kniha, spousta myšlenek, zkušeností a rad. Prostě poklad. Doporučuji vstřebávat po kouscích během delšího časového horizontu.

28.06.2016 5 z 5

Trosečníci z Vlaštovky Trosečníci z Vlaštovky Arthur Ransome

Kouzelná knížka mého dětství...

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Nebudu to číst znovu, asi bych se dost divila. Ale ve své době to pro mě byla velmi silná a formující kniha, která spoluutvářela mnohé mé ideály. Asi nějaké kouzlo. Vždycky mě štvalo, že hrdinové jsou všichni hoši a žádné děvče. Ale stejně to na mě působilo.

Život v obecenství Život v obecenství Dietrich Bonhoeffer

Zajímavé zamýšlení nad životem ve společenství na jedné straně a nad životem soukromém a samostatném na druhé straně. Autor vede k pokoře ve vzájemných vztazích a k vědomí vlastní zodpovědnosti jako individua.

28.06.2016 4 z 5

Čistota srdce aneb chtít jen jedno Čistota srdce aneb chtít jen jedno Søren Kierkegaard

Zajímavé zamýšlení nad motivy lidského jednání.

Komunikace bez zábran Komunikace bez zábran Barbara Berckhan

Máš někdy pocit, že si lidi nevšímají, když chceš něco říci? Uvažuješ nad tím, jak si nejlépe s druhým člověkem porozumět? A co vlastně je ta nevyzpytatelná sympatie, která se mezi některými lidmi utvoří a jiné mine? Pak čti. Právě těmito (a mnoha dalšími) otázkami se zabývá tato praktická a lehce stravitelná kniha.

Láska a úcta Láska a úcta Emerson Eggerichs

Základní myšlenka této knihy je naprosto výborná, praktická a výstižná. Proto knihu velice doporučuji. Přesto se nemohu ubránit dojmu, že kdyby autor rozsah knihy zkrouhl na třetinu, o nic bychom nepřišli, protože mnohokrát opakuje různými slovy totéž.

25.02.2016 3 z 5

Tatínek není k zahození Tatínek není k zahození Arnošt Goldflam

Roztomilé a vtipné, určitě doporučuji :)

12.01.2016

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

O životě, hlavně o životě v šílených situacích. Taky trochu o lásce. Hrdinové jsou velice lidští, je mezi nimi spousta zajímavých postav. Vidím, že ne každému sedl styl, jakým je tato kniha napsána, ale mě se naopak líbí - pomalejší a retrospektivní pasáže mi umožnily více nasát a pochopit atmosféru.

12.01.2016 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Pěkné, spíše oddechové čtení. Zasazení příběhu do válečného období i svérázná osobnost hlavní hrdinky nahrávájí spoustě dějových zvratů. Autorka velmi dobře osvětluje dobové reálie a společenskou situaci. Spoustu z toho, co vím o válce severu proti jihu, znám díky této knížce.

12.01.2016 3 z 5

Cestou touhy Cestou touhy John Eldredge

Útlá, myšlenkově však velmi obsažná knížka o nejhlubších touhách člověka. Autor píše čtivě a srozumitelně. Vychází z křesťanského pojetí, ale myslím, že knížka bude zajímavá pro každého, kdo rád přemýšlí nad životem. Moc doporučuji.

09.01.2016 5 z 5

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Fajn knížka na prohlížení, nic světoborného. Rady a tipy jsou fajn, ale nejsíš to nebude nic nového pro ženy, které se již zajímájí o oblékání v tomto stylu. Pro mladé slečny či dámy vkusnou módou netknuté to bude užitečná příručka. Pro ostatní asi ne víc než knížka s pěkným designem hezky se vyjímající v knihovničce :) Plus jako bonus spousta tipů na místa v Paříži, pokud se tam chystáte a máte dost financí.

09.01.2016 3 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Kniha, která ve mně zanechala hluboký dojem. Možná proto, že jsem to ani nečekala? Velice temný a ponurý příběh, který dýchá smutkem a podivnou krásou. A nádherné ilustrace Allana Leeho samozřejmě.
"Člověk, který utíká před tím, čeho se bojí, někdy shledá, že si k tomu jen zkrátil cestu."

09.01.2016 5 z 5

Tato knížka zjevně neztrácí nic na své aktualitě, ačkoli byla napsaná v roce 1936. Slibuje, že vás naučí jednat s lidmi a zaručeně získat jejich sympatie. Někdo může říct, že jde vlasně o umění manipulace. Což si nemyslím. Autorovy rady se nesou v duchu "jednejte s druhými tak, jak by jste chtěli, aby oni jednali s vámi" - to znamená s úctou a zájmem. Ono vždycky záleží na konkrétním člověku - pokud tento přístup k lidem pramení z jeho charakteru, pak je kniha užitečnou inspirací a v mnohých oblastech může otevřít oči. Rozhodně užitečné čtení.

09.01.2016

Sešli se v Bagdádu Sešli se v Bagdádu Agatha Christie

V období mé fascinace knížkami Agathy Christie byla tato jedna z mých oblíbených.

09.01.2016 3 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Jak dávat najevo lásku způsobem, kterému bude dotyčný rozumnět? Super inspirace a rady do života. Rozhodně stojí za přečtení.

09.01.2016 4 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Tuto knihu jsem vždycky milovala. Přečetla jsem ji několikrát. Je to krásný příběh. Doporučuji všem dětem a mladým, co mají rádi dobrodružné knížky. Super styl psaní, zároveň napínavé a též informačně hodnotné. Není to příběh, co má za cíl jenom pobavit, ale taky tak nějak přirozeně zdůrazňuje důležitost odvahy, houževnatosti, přátelství a charakteru člověka. Hezké ilustrace.

09.01.2016 4 z 5