asden12 asden12 komentáře u knih

Pravda o COVIDU-19 Pravda o COVIDU-19 Joseph Mercola

Skvělá informativní kniha, škoda že o ní není víc slyšet, všichni bychom to potřebovali.

28.12.2021 5 z 5

Atlasova vzpoura Atlasova vzpoura Ayn Rand (p)

Mrzí mě už ten špatně zvolený název, který przní češtinu - správně by mělo být Atlantova vzpoura. Proč to Argo takhle zprznilo, netuším. Ze začátku jsem byla nadšená, schválně jsem si nic nestudovala předem, kniha na mě spadla prakticky z modrého nebe. Nadšení rychle vystřídala únava a wtf pocit. Ráda bych řekla, že jsem knihu pochopila, že je to úžasné dílo, protože je za ním vidět ta velká snaha předat lidstvu "velké" myšlenky. A to je právě ten problém. Jakmile jsem pochopila, kdo je černý a kdo bílý, přestalo mě to táhnout, a začalo to být až trapné. Repetitivní atd. Pro autorku, která utekla z Ruska je snad její názor pochopitelný. Nicméně o 70 let později už tyto myšlenky "skvělého kapitalismu" vidíme vážně jinak. Takže za mě i mimo mísu ideově, dnes je to již passé.

22.01.2022 3 z 5

Indigové pohádky Indigové pohádky Martina Mia Svobodová (p)

Nádherná kniha s vyvedenými ilustracemi a příběhy, které ocení i dospělí. Málokdy si knihy necháváme, protože máme spotřebu pohádek opravdu velikou a někdy je to dost na jedno brďo, takzvaně. Ale tuhle si necháme jako klenot knihovničky.

28.12.2021

Prolhaná věda Prolhaná věda Ben Goldacre

Povinná četba - do škol a redakcí médií! Včera bylo pozdě! Kéž by si někdo dal tu práci a podobně dýchal na záda českým žurnalistům a jejich vejšplechtům. V době covidové by polovina z nich měla jít za svoje výstupy sedět. No nic. Fakt dobrá kniha.

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

Bianca Bellová mi svým stylem nevyhovuje, ale tahle knížka má něco do sebe. Člověk se na chvíli jakoby zasekne, jako pták v letu nebo co, a má možnost pozorovat výseč života. Mnoho povídek mi tak nějak protékalo prsty, nedokázala jsem zachytit to něco, co v nich mělo být, ale zároveň jsem měla pocit, jako bych se toho něčeho dotkla. Paradox. Jako když se nemůžete vyžvejknout. Zvláštní čtení, přirovnala bych ho trochu k Petru Borkovcovi a jeho Sellier a Petříček, nebo jak se jmenuje ta sbírka.

Jak nakrmit diktátora Jak nakrmit diktátora Witold Szabłowski

Stravitelné čtení i pro lidi, co se o politiku moc nezajímají a skrze tyto lidské příběhy se jí dotknou a nahlédnou do zákulisí a jaksi mimovolně - díky komentářům autora - si udělají i jasno v pár světových politických událostech. Bála jsem se, o čem tak asi může být celá kniha, že tam budou mlít pořád to samé, ale zmýlla jsem se. Každému svému kuchaři dokázal autor vtisknout originální styl, přímo jsem cítila atmosféru místa o osobnost každého zpovídaného jedince. některý byl svižný a při síle, jiný melancholický. Moc hezká práce a neumím si představit tu dřinu všechny zdroje najít. Klobouček.

18.01.2022 5 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Marketingový hype se dá vysvětlit jediným - kamarádi z profese si to nechtěj u holek udělat špatný a tak všichni achujou a ochujou nadšením. Přesně jak píše dole kirsten - kniha je opravdu jak pro mého dědu, který by se ovšem musel vrátit z mnohaletého pobytu v pralese, aby neměl tak základní znalosti. Zklamání.

28.12.2021 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pořád stále stejná vyprávění, jen jiná jména. Po delší době jsem dala Hartlovi šanci, ale pro mě to prostě není.

22.01.2022 3 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Krásná mainstream kniha, doporučuji každému. Její obsah by měl být součást školních osnov - když není, tak si ji musíme takhle hledat sami.

22.01.2022 5 z 5

Literárně nemá smysl hodnotit, jako svébytný dokument doby je to již lepší.

22.01.2022 2 z 5

Tvoje dítě jako šance pro tebe Tvoje dítě jako šance pro tebe Zdeňka Jordánová

Jedna z klíčových knih mého života. Dnes, s odstupem pár let už je mnoho myšlenek z ní prakticky běžnou součástí téměř mainstreamu. Ale Zdenka udělala těmto myšlenkám do prostoru entrée. Stojí za to přečíst a popřemýšlet.

18.01.2022 5 z 5

Solfánci a Sluneční královna Solfánci a Sluneční královna Martina Mia Svobodová (p)

Děj má vícero rovin, to hlavní poselství je pro mě o hledání rovnováhy, což je v dnešní době více než aktuální. Všichni se někam ženeme, ale zapomínáme, že všeho je příliš. Motiv zlatých stop Sluneční královny si mi moc líbil. Vizuální zpracování nádherné.

28.12.2021 5 z 5

365 anglických cool frází a výrazů 365 anglických cool frází a výrazů Bronislav Sobotka

Pět hvězdiček a šestá Broňovi za popularizaci a vstřebatelnost tohoto krásného jazyka.

28.12.2021 5 z 5

Šum: O chybách v lidském úsudku Šum: O chybách v lidském úsudku Cass R. Sunstein

Velice důležitá četba hlavně v této době (tedy v jakékoliv době...). Jak si porozumět a neporozumět. Spousta zajímavých faktů. Tak jen zůstat z toho poučen.

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

Nádherná kniha, pohlazení pro duši.

22.01.2022 5 z 5

Sliz Sliz David Walliams

Super vtipná kniha, u které se nebudete nudit.

28.12.2021 4 z 5